Odmítá příkrmy - respektive jen oběd

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra67
Kecalka 313 příspěvků 2 inzeráty 31.05.19 13:13
Odmítá příkrmy - respektive jen oběd

Holky prosím poraďte! Jsem už zoufalá. Mám dceru, je jí 10 a půl měsíců a odmítá mi obědy. Od začátku byl problém…vždycky se to na chvíli zlepší, ale pak mám pocit, jsme zase na začátku, kdy mi nesní ani jednu lžičku. 200 g skleničku mi nesnědla ani jednou…maximálně tak třetinu. Zajímavé je, že ovoce sní, na večeři jogurt s pohankovýma vločkama sní 190 g. Oběd ne…zkoušela jsem snad všechno, maso, bez masa, kupované, vařené a končíme s řevem, jídlo všude kolem a já nervy v kýblu, kolikrát už je mi taky do pláče. Zvlášť když kolem mě samí jedlíci. Nechala jsem vyhladovět 4 hodiny, bez úspěchu…snížila dávku mléka dopoledne na polovinu, teď po 3 hodinách scény, ani lžička…Zuby nemá, asi ještě nerostou..tohle je prostě dlouhodobý stav a já se bojím, aby ji něco nechybělo…um si vezme vždycky a s chutí, to běží přes celý byt za mnou, když držím flašku. Dostává se mi rad, abych ji nechávala hladovět déle…klidně celý den a nedala ji nic než oběd…mě to upřímně přijde kruté a moc se mi do toho nechce. Pravdou ale je, že když bych ji místo oběda dala těstovinu, tak to sní, to ji chutná…když dám něco z našeho talíře, tak to chce…ale když ji dám pro nás uvařené, ale ji oddělené bez soli a pomixované, tak to nejí…zkoušela jsem i blw, no moc tomu nedala ani tak…jako fakt už nemám na to nervy :,(

Měla jste to tak některá? Mám vydržet a nechat ji na mléku a čekat až to přejde a rozmyslí si to? Nebo mám dělat nějaké razantní kroky?

Reakce:
Smarcie
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků 31.05.19 13:21

Ano. Netlac na ní. Klidně dej mlíko. Ono to jednou prijde. Nas zacal jist nedavno a ještě to do ted neni 100 %. Stale je hodně kojeny. A bezne ji k obědu 100g a i tak je to podle me velká porce. Takže bud ráda za kazdou lzicku a zbytek dej mliko. Nestresuj se, bude lip :hug:

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 31.05.19 13:30

Mně nesni dcera ani půlku skleničky, max tak třetinu a to má přes 20m… nehrotila bych to, každý není velký jedlik..

cecetka
Echt Kelišová 8399 příspěvků 31.05.19 13:34

@Petra67 Tak ji dej to, co ma rada. Dalas ji dochucene jidlo a ted se divis, ze nechce plane. No tak ji to trosku osol a dochut, aby ji to chutnalo. Taky nejis jidla, ktera ti nechutnaji.

ElucaK
Kecalka 348 příspěvků 31.05.19 13:49

V 10m bych se na nějaký mixování vykašlala, zvládne to i bez zubů. Pokud toho sní nejvíce z vašeho talíře, tak prostě jezte společně. Buď začneš ty jíst bez soli a nebo hold přivřeš oči a už teď začne jíst ochucené. My když začínali s příkrmy, tak to malé taky nešmakovalo a pro chuť jsem to míchala s milovaným UM, pak to baštila. Ale vy už jste dál a tohle už asi nepomůže. Zná lepší chutě, tak proč by jedla to pro miminka. Děti jsou chytré ;) do polévky, brambor zkus dát vařit libeček, třeba jí tím ošidíš a půjde to i bez soli. Ale jinak bych dala mírně solené a ty abys jedla to samé. Naše dcerka jedla od roku naše jídla a my se museli s dochucováním přizpůsobit. :mavam:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2214 příspěvků 31.05.19 13:49

@Petra67 tak jestli už měla i ochucené jídlo, tak se nedivím, že nechce neochucene. Tak ji vař to stejné, co sobě a jen to množství soli dej menší :nevim: a jezte společně, ať vidí, že máš to stejné.

Sue2008
Kecalka 416 příspěvků 31.05.19 14:10

Zkus treba dochucovat bylinkami. A dcera se mi po testovinach mohla utlouct, tak jsem aspon stridala treba kukuricne, pohankove atd. Jinak my jsme meli problem i s ovocem. Proste nejedlik, v roce malo pres 8kg. Co ja jsem si poslechla… :roll: Nyni je z ni zdrava, uz skoro 3leta holcicka a ve skolce ji chvali, jak hezky ji.

awesomeone
Kecalka 210 příspěvků 1 inzerát 31.05.19 14:16

Já dávám oběd 2×. Před odpoledním spaním a tak cca hodinu po spaní a mensi porce. Snažím se před spaním hustou polivku a po spa hlavní jídlo (když nemám dva chody, dostane co je). Když dam někdy u pohádky víc než snese, tak to kolikrát stejně vyhodí ven. Dneska třeba dostal o lžičku navíc než chtěl a tak jsem znovu viděla i snídani :roll: někdy je to lepší, někdy horší. Poslední týden je to na mašli…malému bude 19m, částečně kojen. Rady tipu nechat vyhladovet má hlavně MUDra…jedna babi by to do nej nacpala i kdyby nechtěl, druhá si nechutenstvim prošla se segrou a tak radi jen vydržet. Suchý těstoviny a sucha ryze to jisti :pankac:

Edit: samozřejmě většinu jídel stále mixuju (i polívky), kousky ho echt nakopavaj, zubů má pomálu

Příspěvek upraven 31.05.19 v 14:20

sofie1974
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 31.05.19 14:17

Neboj, rozji se. Jak v tem pripade vidim sveho syna, v roce 7 kg! Vsechno prskal, blinkal.Ja na nervyByl skoro do 18 mesicu hlavne na UM. Dnes sikovny ctyrletak, ktery basti vsechno a ma 18 kg. U nas se to zlomilo, kdyz jsem se uklidnila a nenutila a jen nabizela.

Petra67
Kecalka 313 příspěvků 2 inzeráty 31.05.19 14:20
@Jitul.kaaa9 píše:
@Petra67 tak jestli už měla i ochucené jídlo, tak se nedivím, že nechce neochucene. Tak ji vař to stejné, co sobě a jen to množství soli dej menší :nevim: a jezte společně, ať vidí, že máš to stejné.

Ochucene mela az ted mozna zpatky 14 dni, tohle je Problém dlouhodobý, od zacatku. A jestli jsem ji dala z meho talire, tak treba testovinu, kousek mrkve nebo kuře, ktere jsem vydloubla z vnitrku. Davam do prikrmu bylinky, i trosku cesneku treba, cibulku at to ma chut a vesmes bez efektu

awesomeone
Kecalka 210 příspěvků 1 inzerát 31.05.19 14:24

@sofie1974 já když se uklidnim a jen nabízím a nechám na něm co sní a nesní, tak se sice nenervuju, ale do třech dnů je protivnej jak zimnice a kňučí hlady a v noci samozřejmě nespí, takže v rámci zachování alespoň nějakého spánku jídlo musím nutit :?

Petra67
Kecalka 313 příspěvků 2 inzeráty 31.05.19 14:36
@sofie1974 píše:
Neboj, rozji se. Jak v tem pripade vidim sveho syna, v roce 7 kg! Vsechno prskal, blinkal.Ja na nervyByl skoro do 18 mesicu hlavne na UM. Dnes sikovny ctyrletak, ktery basti vsechno a ma 18 kg. U nas se to zlomilo, kdyz jsem se uklidnila a nenutila a jen nabizela.

Děkuji za útěchu. Já si taky říkám, že ji do první třídy asi nebudu dávat flašku s um, jen prostě takové to „měla by už jíst“…naštěstí hubená není, má 9 a půl kg. Protože zase s chutí si dá to mléko, jogurt, vločky, ovocnou kapsičku. Ráno ji dělám třeba banán s jáhly, nebo špaldové vločky a mixnu do kapsičky, to si dá. Jen ten oběd je nějak sprosté slovo u nás :-)

Uživatel je onlineBa-stet
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 31.05.19 14:44

A co kdybys zkusila to jídlo jen rozšťouchat nahrubo? Jako jako dítě prý dlouho odmítala příkrmy, až máma zjistitila, že nechci pasírované. Jakmile to jen prošťouchla, tak dobrý. A je fakt, že úplně hladké krémy a pyré nesnáším ani teď…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2214 příspěvků 31.05.19 17:40
@Petra67 píše:
Děkuji za útěchu. Já si taky říkám, že ji do první třídy asi nebudu dávat flašku s um, jen prostě takové to „měla by už jíst“…naštěstí hubená není, má 9 a půl kg. Protože zase s chutí si dá to mléko, jogurt, vločky, ovocnou kapsičku. Ráno ji dělám třeba banán s jáhly, nebo špaldové vločky a mixnu do kapsičky, to si dá. Jen ten oběd je nějak sprosté slovo u nás :-)

To se neboj, podle toho co píšeš, tak to s ní zase tak strašné není. Asi jí u těch obedovych příkrmů něco vadí, buď chuť nebo konzistence, když jinak vaše jídlo sní. Ona se rozjí ;)

Váš příspěvek
Reklama