Odmítnutí cvičení Vojtovy metody?

Anonymní
19.10.20 15:57

Odmítnutí cvičení Vojtovy metody?

Prosím nemá někdo zkušenosti s odmítnutím Vojtovy metody, když nám dala žádanka od pediatra? Je potřeba podepsat nějaký reverz? Máme za sebou první hodinu a to já prostě nedám psychicky jak malá pláče.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
293
19.10.20 16:01

Ahoj anonymni, ja s tim zkusenosti nemam, ale mam zkusenosti s Vojtovkou. Chodim na rehabilitace a sestra ji se mnou (s dopelym) cvici. Mackani tech bodu ani byt v te poloze, z me vlastni zkusenosti, neboli, jenom je potreba udrzet deti v te pozadovane poloze a to se jim nelibi a proto placou. Rozhodnuti je na tobe, jenom pridavam pohledn z druhe strany :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
19.10.20 16:02

Bud v klidu, samozrejme odmitnout muzes. Je to indikovany lecebny postup, takze je dost mozne, ze budes muset podepsat revers. Ale…vojtovka je na stimulaci PM vyvoje u mimin to nejlepsi co existuje. Taky jsem cvicila, takze vim, ze zacatky jsou krusny, dite rve. Dej si den dva voraz. Pak zacni znova. To, co zmeskas ted, uz pak dost dobre nedozenes. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20252
19.10.20 16:03

Odmítnou to můžeš, ale až bude mít dítě problémy tak nepočítej že bude mudr nadšená že to má řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
19.10.20 16:07

Vojtovka děti nebolí, jenom se jim nelíbí že jsou v poloze ve které být nechtějí. Já když jsem s dcerou cvičila, fyzioterapeutka vždycky nejdříve ukázala ten cvik na mě, takže jsem měla opravdu jistotu že to nebolí. Samozřejmě že každá máma nerada vidí jak mimčo brečí, ale těch pár minut cvičení denně dítěti opravdu neublíží. Ale odmítnout můžeš, nikdo ti to nařizovat nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
19.10.20 16:10

Odmítnout můžeš, ale cvičit nemáte jen tak z rozmaru že. Abys tady za rok nezakládala téma jak dítě nechodí, nestojí, neleze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
19.10.20 16:11

Ty to psychicky nedas, dite bude mit problemy a pak ti jednou asi moc nepodekuje, ze ty jsi to nedavala.. chapu, ze je to narocny, ale nedela se to pro srandu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10933
19.10.20 16:26

Já jen trochu ďáblova advokáta, jo. Ono jedna věc je, pokud je dítě opravdu v závažném problému, a kdy to doktoři předepisují tak jako pro jistotu. Kamarádka se na to vykvíkla, i když jí říkali, jak je mladej šejdrem atd., a je z něj normální zdravý kluk, veškeré pohybové ústrojí v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
19.10.20 16:34

@Slečna Ferka ale on to nemusi nyt jen zavazny problem typu DMO apod. Casto je u mimin, hlavne nedosenych, narozených cs, nejaka trupova asymetrie. Dite se samozrejme i bez vojty vyviji samo, ake obvykle se tam kumuluji spatne pohybove vzorce, ktere laik i pri nejvetsi snaze nerozpotna. Dusledkem, ale ne hned rozpoznatelnxm v ranem veku, je nejcasteji spatne drzeni tela, postupne hrbeni, zvetsena kyfoza, a dalsi probkemy. Takze z ditete nevyroste mrzacek v tom snyslu, ze by treba vubec nechodilo, ale bude si koledovat o neprijemne problemy se zady. I to treba pro me bylo stimulem cvicit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
19.10.20 16:34

Ja odmitla, kdyz dcera vse delala dobre, jen v 8m nelezla, neuznavam tohle urychlovani. Kdyby byl opravdu problem, neodmitam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
19.10.20 16:35

Odmítnout můžeš, ale ještě to zvaž. Co na to říká fyzioterapeut? Víš, asi takto, „netrápí“ vás schválně, to určitě ne. Ale je potřeba se zamyslet nad tím, abys jednou nelitovala, čas už pak nevrátíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
19.10.20 16:35

Ségra se na vojtovku vykvákla, protože jí přišlo že malá je v pohodě a taky " nedávala" ten pláč. Teď je neteři 6 už tři roky rehabilituje špatně postavené chodidlo a od něj i špatné držení páteře, problém je v tom, že holku to teď doopravdy bolí a místo několika měsíců budou cvičit několik let a možná bude nutná operace achilovy šlachy. Teď si ségra nadává, protože to mohli mít během půl roku- roku podchycené a vůbec by se tím teď nemuseli trápit. :nevim:

Edit: Na první pohled není vůbec poznat že je neteř v nepořádku, jen jí bolí nožička a záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
19.10.20 16:47

Až bude malá zase brečet a ty budeš mít pocit že to nedáš, tak si ji představ jako šestnácti letou puberťačku co na tebe hystericky ječí, žes jí zničila život, protože má kulatý záda nebo povoleny břicho a nikdo jí nebude chtít. Případně vyšší level je, jak bude mít skoliozu a třeba bude muset nosit korzet… atd. Otázka samozřejmě je jak nutné to je, ale pokud vás tam odeslala pediatrička (z mé zkušenosti toho moc neřeší) tak by asi bylo lepší cvičit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
19.10.20 16:50

@Slečna Ferka A jsi si jistá, že je opravdu na 100%ok? Náš nejstarší měl slabé břicho, přes všechny urgence na pediatrii i přes návštěvu fyzioterapeuta (bohužel jsme chytli ne moc dobrého) má syn vadné držení těla, břicho stále povolené, vpáčené kotníky atd. A přitom je to na první pohled úplně zdravý kluk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
19.10.20 17:02
@Anonymní píše:
Prosím nemá někdo zkušenosti s odmítnutím Vojtovy metody, když nám dala žádanka od pediatra? Je potřeba podepsat nějaký reverz? Máme za sebou první hodinu a to já prostě nedám psychicky jak malá pláče.

Rozumím že to psychicky davaš těžko, ale ještě hůř budeš za pár let zvládat túo, že si budeš vyčítat, že vývoj tvého dítěte mohl být jinde kdybyste cvičili. Nebo ti to výčte sama dcera. Jak bylo řečeno Vojtovka je nepříjemná ale nebolí. Pokud to nezvládámš ty, ať s dítětem cvičí někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat