Odmítnutí práce

Anonymní
11.8.20 17:55

Odmítnutí práce

Dobrý den eMimiňačky ????,

mám rozjednaných více pracovních nabídek, u jedné už 3 týdny vím, že mě berou, nástup je k 31.8.2020. Ještě mě pár pohovorů čeká, jen nevím, zda si mám tuhle konkrétní práci zatím ještě do konce srpna nechávat, jako zadní vrátka, kdyby nic z toho co mě čeká nevyšlo. Příští týden si už ale mám přijít pro papíry na lékařskou prohlídku, tudíž nějakým způsobem již budu k potenciálnímu zaměstnavateli zavázaná. Setkali jste se nebo nenastoupila některá z vás těsně před nástupem do práce? Smlouvu mi k podpisu zatím nedali a doufám, že ji ani dříve jak 31.8.2020 nedostanu.
Od června jsem absolvovala asi 7 pohovorů, z toho 3 práce vyšly, ale 2 jsem z osobních důvodů vzít nemohla (plat+dojíždění a v jedné ejhle bývalá kolegyně mrcha by byla znovu mojí kolegyní a to jsem opakovat nechtěla). Vím, že teď je o práci boj a taky vím, že ta práce, kterou mám zatím jistou není kdovíjak nadlouho a úplně mě naplňovat taky nebude, ale bohužel i já jsem doplatila na koronavirovou pandemii a dostala výpověď pro nadbytečnost :( a už mě přestává bavit léto trávit hledáním volných míst a neustálým běháním pp pohovorech :nevim: příjde mi, že za poslední 2 měsíce ubylo nabídek práce :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18865
11.8.20 18:01

Vezmi to, i tak muzes pak během podzimu ve zkusebce skoncit, kdybys nasla neco lepsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13966
11.8.20 18:20

Taky bych to vzala. Můžeš během zkušební doby stále hledat a nastoupit jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
11.8.20 18:21

Jako uchazec ne, ale zazila jsem v praci minimalne 2×, ze prijaty uchazec nenastoupil (a dal to vedet v den nastupu rano), nebo to vzdal hned prvni tyden. A v ramci zkusebky si to muzes rozmyslet kdykoliv. Z pohledu cloveka, ktery tam ceka noveho kolegu na zauceni ti reknu, ze to sice nas*ere, ale co uz :mrgreen: Nejak se s tim musi pocitat. A co jsem se pak bavila s jinymi, stava se to casteji, nez jsem si myslela. Nejlepsi historku mel znamy, kteremu takhle novy kolega jednoj odesel na postu a uz se nikdy nevratil :lol: (nic se mu nestalo, jen proste odesel). Ja bych vzhledem k okolnostem tu praci vzala a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
11.8.20 18:25

Setkala jsem se s tim hned nekolikrat, ze nekdo i par dnu pred nastupem proste vycouval. Myslim, ze je to celkem bezne a ze zamestnavatel s tim i musi do jiste miry pocitat. Jasne, je to takovy neprijemny, ale pokud te vezmou z tveho pohledu i na nejake lepsi misto, tak bych ale vubec nevahala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
11.8.20 18:28

Taky z pohledu personalisty říkám, že zhruba 70 % lidi skončí ve zkušebce nebo to těsně před nástupem zruší. Já bych tu práci vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 18:49

Smlouvu bych zatím měla na 1 rok a dál by se uvidělo, ale jelikož si kvůli téhle práci musím zajistit školení, které si budu hradit sama…tak i proto, se rozmýšlím, zda do toho jít nebo ne…protože několik let opravdu na téhle pozici pracovat nechci…beru to jako záchranný bod, kam se mohu na rok upíchnout, skoro u domova a parádní pracovní doba, jen plat nic moc…ale k poměru k hodinám, to zas tak špatné není, jen osobně půjdu o několik tisíc se mzdou dolů :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
14939
12.8.20 20:19
@Anonymní píše:
Dobrý den eMimiňačky ????,mám rozjednaných více pracovních nabídek, u jedné už 3 týdny vím, že mě berou, nástup je k 31.8.2020. Ještě mě pár pohovorů čeká, jen nevím, zda si mám tuhle konkrétní práci zatím ještě do konce srpna nechávat, jako zadní vrátka, kdyby nic z toho co mě čeká nevyšlo. Příští týden si už ale mám přijít pro papíry na lékařskou prohlídku, tudíž nějakým způsobem již budu k potenciálnímu zaměstnavateli zavázaná. Setkali jste se nebo nenastoupila některá z vás těsně před nástupem do práce? Smlouvu mi k podpisu zatím nedali a doufám, že ji ani dříve jak 31.8.2020 nedostanu.

Zavázaná budeš až podpisem smlouvy. Znáš aspoň text té smlouvy? Bude zkušební doba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 21:23
@eumedon píše:
Zavázaná budeš až podpisem smlouvy. Znáš aspoň text té smlouvy? Bude zkušební doba?

Zkušebku mít budu…musím si udělat kurz asistenta pedagoga, s tím, že budu asistentka v mateřské školce, ale budu jak u dětí, tak pomáhat s administrativou, ale je to zatím pracovní poměr na 1 rok a pak sama ředitelka říkala, že by se uvidělo, zda by mě i nadále potřebovali nebo ne…prý je to místo financované z nějakého fondu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
14939
12.8.20 21:29
@Anonymní píše:
Zkušebku mít budu…musím si udělat kurz asistenta pedagoga, s tím, že budu asistentka v mateřské školce, ale budu jak u dětí, tak pomáhat s administrativou, ale je to zatím pracovní poměr na 1 rok a pak sama ředitelka říkala, že by se uvidělo, zda by mě i nadále potřebovali nebo ne…prý je to místo financované z nějakého fondu :think:

No tak vidíš: Když budeš mít zkušebku, tak nebude nefér, když ze dne na den odejdeš. Tak proč by mělo být nefér, když smlouvu vůbec nepodepíšeš? S tím musejí počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42891
12.8.20 22:00
@Anonymní píše:
Zkušebku mít budu…musím si udělat kurz asistenta pedagoga, s tím, že budu asistentka v mateřské školce, ale budu jak u dětí, tak pomáhat s administrativou, ale je to zatím pracovní poměr na 1 rok a pak sama ředitelka říkala, že by se uvidělo, zda by mě i nadále potřebovali nebo ne…prý je to místo financované z nějakého fondu :think:

kdo ti bude financovat ten kurz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 22:02
@matkabagristy píše:

Já si ho musím zaplatit sama, škola mi ho neproplatí…bez něj by mě vlastně nezaměstnali…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 22:13
@matkabagristy píše:

Ale vyjdou mi vstříc a budu mít studijní volno na dojíždění na kurz… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu