Reklama

Odnaučování dudlíku při usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZuzanaEmma
Nováček 10 příspěvků 146 inzerátů 30.11.17 08:47
Odnaučování dudlíku

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Syna 18měs, začínáme odnaučovat od dudlíku. V podstatě ho měl jen na spaní + usínáčka. Vzal si „dudu“ + šmudlu a skoro hned spal. Teď bojujeme. Vím, že musíme vytrvat a už se k dudlíku nevracet, ale máte nějaké typy, čím mu pomoci usnout…nechce chovat, jen sedí a pláče…neví jak na to, děkuji.

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13407 příspěvků 30.11.17 08:50

Co pomáhá tobě k usnutí? A když by ti to někdo vzal? Bylo by to příjemné, co? Co by ti pomohlo, abys zase dobře spala? Pokud si dokážeš na tyto otázky odpovědět, tak syna pak zvládneš.

ElisabethaElsa
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 4 inzeráty 30.11.17 08:54

My brali pred druhyma narozeninama. Zapomela jsem ho doma kdyz jsme jeli za babi a dedou, stacilo vysvetlit a spal krasne a to jsem se bala. Tak ze to zavedeme i doma a ouha s revem protoze vedel ze doma dudel je a rict ze najednou neni nestacilo :roll: Tak bych doporucila zkusit dudel nejak sikovne ztratit.

ZuzanaEmma
Nováček 10 příspěvků 146 inzerátů 30.11.17 09:02

Děkuji - dneska něco zkusíme:-) snad to pochopí:-)

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 30.11.17 09:02

Malý má za pár dní 22 měsíců a dudlík má pořád, na noc si to nedovedu představit mu ho nedát..v 18 měs. mi to přijde normální, náš kluk ho má tedy občas i přes den, když si ho najde, jinak ho nevyžaduje. Ale na noc bych mu ho chudákovi ještě neodpírala :nevim:

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 30.11.17 09:04

Jinak u nás na chvilku pomohlo - když si ho prokousl a nechtěl ho děravý. Tak ho vyhodil do koše a dudu nebyl. A ani ho nevyhledával (přes ten den) Ale na noc jsem to nechtěla riskovat, pač by bez něj neusnul, tak jsme potom koupili další. Zkus ho nějak ustřihnout (vršek) a nebude ho chtít.

ZuzanaEmma
Nováček 10 příspěvků 146 inzerátů 30.11.17 09:06

My právě byli minulý týden u zubařky a ona, že prý by jsme už ho měli čím dřív tím líp sebrat, že už vidí, že mu zoubky tím dudlíkem už začínají špatně „doklapávat“, přitom si také říkám, že některé děti mají dudlíka do tří let. A neměl ho od rána do rána, více méně opravdu jen na spaní.

Heivka
Závislačka 3116 příspěvků 30.11.17 09:17

A jaký dudlík máte, třeba MAM air je na skus velmi úzký tak by se to dalo vyřešit takhle. Já synovi vzala dudlíka po druhých narozeninách po tom, co si ho dvakrát za sebou rozkousal, odstřihla jsem ty dumlací části a v pohodě spí jenom s těma plastovýma zarážkama, až mě překvapilo jak v pohodě to proběhlo.

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 30.11.17 09:19

Malej bude mit v unoru 3roky a na spani ho ma stale :roll: Nejsem na to hrda, ale krasne spi i pres den, neuspavame, lehne si a spi…zvazujeme ted certy, ale po pravde se mi do toho nechce a nevim, jak se rozhodnout. Moje mama mi porad radi at to nehrotim, ze si zadelavam na problemy. S brachou jsme pry jednoho krasneho dne dudel nechteli a nemusel nas nikdo nutit (bylo to nekdy kolem 3.roku). S druhym ditetem uvidime-bud ho vezmeme zavcas(kolem roku), kdyz z toho nebude mit jeste rozum nebo dopadneme stejne. Ale v 18mesicich bych to asi nehrotila :think: Pokud ale chces, tak bych nastrihla spicku a rekla, ze se rozbil a zkusime to spolu zvladnout. Pokud to chces odbourat pouze pres den, tak vysvetlit, ze ted musi spinkat dudlik a ze vecer na nej bude cekat (tak jsme to udelali my.

Sandii
Kecalka 188 příspěvků 30.11.17 09:19

Podle me je potreba nejaky duvod, jak uz tu bylo receno - ztratit ho, zapomenout u babicky, apod. Pak vysvetlit. Neni to tak nasilne, jak znicehonic vzit. My jsme to tak udelali asi ve dvou letech dcery a naprosto bez problemu to pochopila.

ZuzanaEmma
Nováček 10 příspěvků 146 inzerátů 30.11.17 09:22

Zkusíme ho ztratit nebo dnes někomu na procházce dát. A večer vysvětlíme, proč tedy už není. Dudlík máme MAM perfect…
Děkuji za rady!

Káťa19
Kelišová 7102 příspěvků 36 inzerátů 30.11.17 09:29

@ZuzanaEmma ja bych se na to vyprdla, kdyz ho ma jen na spinkani, vzdyt je malinkej.
Pripadne bych teda zkusila bily sum, na zklidneni, nase 16m jeste stale pomaha, pritulit se a hlazeni po cele smerem k nosanku je uzasny, krasne to zklidni :palec: :hug:

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 30.11.17 09:44

My brali dudlíka holce taky zhruba v 18ti měsících. Prostě jsme ji ho nedali. Chvilku ho hledala, plakala ale pak normálně usnula. Druhej den to samý, chtělo ho, ale my jsme ji ho už prostě nedali. A pak už byl klid. Bala jsem se, jak bez něj bude spát. Ale úplně v pohodě. Naopak mi přijde, že spí líp, když neduda.
Určitě vytrvej, malej si na to musí zvyknout. Ale rozhodně mu ho nenechávej do tří let, jen proto, že ostatní taky dudaj. Je to strašný a kazí to zuby.

ZuzanaEmma
Nováček 10 příspěvků 146 inzerátů 30.11.17 09:46

@vertunka děkuji, vytrváme, když už jsme s tím začali, jen k tomu dnes přidáme tu pohádku okolo:-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >