Reklama

Odplenkovávání v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.02.10 19:20
Odplenkovávání v zimě

Ahoj holky, prosím o radu, jak postupovat s odplenkováváním u dvouletého chlapečka. Přes den doma je bez pleny, buď si řekne sám, že chce čůrat nebo to na něm poznám, že křižuje nohy a posadím ho na nočník. Ale nevím jak to dělat, když jdeme ven na zahradu. Jsme tam někdy i dvě hodiny, má skafandr a mám strach ho nechat bez plínky, že se počůrá a já si toho nevšimnu, takže aby se mi nenachladil. Anebo když jedem do obchodu anebo někam na návštěvu, tak mu raději dávám plínu. Ale myslím, že tím to ho asi pletu, proč někdy plínu má a někdy ne. Takhle už bojujem dva měsíce. Vím že kdyby byl narozený v létě, tak už je dávno bez plen :-( .

Reklama

Reakce:

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 28.02.10 19:28

Ahojda já bych to neřešila a počkala na teplo, už je to za pár a ten měsíc ještě s plenkou vydrží. On si začne říkat že chce na záchod. Náš mladej to měl stejně, doma byl bez pleny ale ven jsem mu jí dávala ze stejného důvodu jako ty. Pak jsem počkala na jaro, to mu byl rok a třičtvrtě.

Bodlina
Stálice 67 příspěvků 28.02.10 20:36

Ahojky, my to máme s malou taky tak. Doma bez plínky, ven určitě rači dát. Ona to pak většinou drží než dojdeme zase domů nebo třeba do obchodu, a pak jdeme na záchod. Ale co kdyby, nerada bych aby se mi učurkla třeba do autosedačky. Na noc taky pořád plínkujeme. Myslím, že to přijde časem samo. Snad už to jaro brzy přijde :lol:

Alyss
Extra třída :D 10511 příspěvků 28.02.10 20:42

Taky jsme to tak měli, na ven a návštevy nosil plenu,ale jednou jsme šli ven a on si řekl ,že chce čůrat na stromeček :mrgreen: ,tak se vyčůral a od tý doby nenosí ani na ven,ani na návštěvy…tak ještě odstranit ty na noc a bude to… :wink:

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 28.02.10 20:42

Klárka je doma bez pleny, ale na ven dávám. Za prvé si neumím představit, jak jí v zimě pořád někde svlékám, ale hlavně by si ani neřekla. S tímhle počkám na teplejší počasí, pak začneme chodit na ostro i ven. A máš pravdu, letní děti jsou na odplenkování trochu lepší, protože kolem těch dvou let v létě už je to o něčem jiném, ale já si myslím, že to není žádná tragédie. Krom toho, v zimě jsme venku nebyli dlouho, hodně sundavám plenu suchou..

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 28.02.10 21:07

Naší malé jsou 2 roky a měsíc. Doma bez pleny (na spaní teda s), ven taky dávám a čekám na jaro :-)

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 28.02.10 21:15
Andrejka1 píše:
Ahoj holky, prosím o radu, jak postupovat s odplenkováváním u dvouletého chlapečka. Přes den doma je bez pleny, buď si řekne sám, že chce čůrat nebo to na něm poznám, že křižuje nohy a posadím ho na nočník. Ale nevím jak to dělat, když jdeme ven na zahradu. Jsme tam někdy i dvě hodiny, má skafandr a mám strach ho nechat bez plínky, že se počůrá a já si toho nevšimnu, takže aby se mi nenachladil. Anebo když jedem do obchodu anebo někam na návštěvu, tak mu raději dávám plínu. Ale myslím, že tím to ho asi pletu, proč někdy plínu má a někdy ne. Takhle už bojujem dva měsíce. Vím že kdyby byl narozený v létě, tak už je dávno bez plen :-( .

Naše malá se přes léto vůbec nanaučila, naučila se teĎ přes zimu. Prostě k tomu ty děti musejí dospět samy. V létě jsem se mohla na hlavu postavit a věčně se počůrávala a teĎ už jsme bez plínek i v noci. Občas si sice učůrne že to nestihne ale je to v pohodě. Prostě když ti chodí takhle jak píšeš tak je to v pohodě a na ven bych zatím plínku dávala a na jaře a v létě už stopro nebudete plínku potřebovat vůbec.

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 28.02.10 23:01

Pokud vydrží přestávku mezi čuráním aspoň hodinu, tak bych plínu nedávala. Dala vyčurat před procházkou, pak prostě za hodinu venku - u chlapečků je to přece jenom jednodušší, a jak ho ofoukne tak se vyčurá určitě. My taky čuráme venku a ještě mu neumrz.
Střídavým dáváním a nedáváním plínek bych řekla že ho mateš.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 01.03.10 07:35

Děvčata, děkuji za odpovědi. S malým to bude těžké, když jsme někde na návštěvě a chci ho tam posadit na nočník tak nechce, že prý to není jeho nočníček. Takže já snad budu muset všude vláčet i jeho nočník. No už až je to léto.

Alyss
Extra třída :D 10511 příspěvků 02.03.10 22:21

Andrejka : Já taky vláčim všude sebou nočník, akorát u našich a u mojí babičky má jinej,ale to mu nevadí…a když nechce na nočník,tak jde na záchod,kde má radost ,když si utrhne toaleťák a spláchne :mrgreen:

niki2
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 03.03.10 00:30

My jsme letní a teď mu pod kombinézu taky plínku dávám, i když je přes den normálně bez, ale než bych ho z ní vyslíkla (nehledě na to, že by mu byla zima), tak se počůrá. Na Noc ji ještě má :oops: . Nevím, kde bych teď všechno sušila. Ale už se nám začíná slunit, tak půjdem na úplný odplinkování.

Sabika
Echt Kelišová 7615 příspěvků 03.03.10 00:41
ivusha píše:
Pokud vydrží přestávku mezi čuráním aspoň hodinu, tak bych plínu nedávala. Dala vyčurat před procházkou, pak prostě za hodinu venku - u chlapečků je to přece jenom jednodušší, a jak ho ofoukne tak se vyčurá určitě. My taky čuráme venku a ještě mu neumrz.
Střídavým dáváním a nedáváním plínek bych řekla že ho mateš.

Přesně tak!!!Slovo od slova jako bych to řikala já :mrgreen:

U nás to bylo takto:po létě chodil v pohodě přes den bez a na noc měl a na návštěvy a do obchodu měl plenu a před vánoci cca v listopadu měl plenu už skoro pořád znovu. Prostě v tom měl maglajs už jsem myslela že se v plíně i ožení. Je to přesně měsíc co jsem plenu nedala na jeho přání a nedala jsem jí ani na noc hned,týden jsem to vydržela(obden byla počůraná postel)sem tam se zapoměl ale už čtrnáct dní je bez nehody a to v tom měl i stř.chřipku.
Musí do toho ti naši rarášci dorůst a pochopit!
Přeji hooodně štěstííí a hoooodně pevný nervy :lol:

Sabika
Echt Kelišová 7615 příspěvků 03.03.10 00:48

Nočník nevláčim, když nechce na nočník někoho jinýho(taky se stalo) tak jsme šli ven. Čůrá od začátku ve stoje a to i do nočníku a kaká zásadně na záchodě a „čte“a „píše“smsky prý jako táta :lol:

Kombinéza ani není problém má vždycky hroznou srandu když křičim „vydrž prťka vydrž“a křičí „mamíííí nehydržííím áááááá čiži dva ula čůůůůáááám“

A hodně teď už dáváme oteplené kalhoty s bundou a je to pohoda.Kombinézy jsme pomalu odložili.
A dávejte bacha vystydnout můžou dítka i s plenkou.

Martulle
Povídálka 30 příspěvků 03.04.10 12:34

Ahojky,naše Nikolka je narozená v prosinci je jí 27měsícu,odlen­kováním jsem začala už v listopadu před jejíma druhýma narozeninama,furt jsem chtěla čekat do léta,ale řekla jsem si v září půjde do školky tak at už to hezky umí chodit na nočníček a být bez plín.Prvních 14dní bylo krušnejch ale když už jsem se di toho pustila tak jsem nepolevila,furt jsem se jí ptala jestli chce čůrat,pak už jí to asi lezlo na nervy tak si začla z ničeho nic říkat sama.Co se týče chození ven,tak jsem jí koupila ty kalhotky na trénování na nočník,ale podle mého nazoru u nas vůbec nevyhovovali,pro­tože jsou na způsob plínek Nikolka pak myslela že má plínku,tak se tam někdy počůrala,od té doby jsem jí dávala ven kalhotky samozřejmě byla nehoda taky,ze začátku jsem se moc nevzdalovala od domova,abych jí mohla převléknout,furt jsem jí zdůraznovala,že mi musí říct,nebo jsem se jí furt ptala,řekla jsem jí že by byla jinak nožičkám a jí zima,když by se počůrala a přece si nepočůráš ty kalhotky které sis vybrala,takhle jsem šla naní a do týdne uplně v pohodě,řekla čůrat,tak jsem jí dala vyčůrat pochválila jsem jí,a dala malej bombonek za odměnu. :-) :-) :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >