Odsávám méně mléka, řešení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 12.01.17 14:07
odsavam méně mleka,řešení?

Dobry den, začínám 3.tyden po akutnim CS, máme jednovajky, od 2.dne jsem sbirala to počáteční mléko z prsu do strikacky a po prospusteni z porodnice jsem začala doma odsavat ruční odsávačkou, nyní jsem hospitalizovana uz 2.tyden s dětmi na neonatologii, chodim tady na tu jejich elektrickou Medelu a každý den odsaju méně mléka, dohromady tak kolem 30 ml, což pro dvojčata opravdu nestačí..kojit nemůžeme, jedno dvojce dostalo po viróze specialni UM, takze muze jen 2× denně se prilozit a to vytahne tak 4-6ml a druhé nepřikládají, aby se neunavil -nyní jsou 38tyden..piju kojici čaje, zkouším masáže prsou, prikladam teplý ručník, ale nelepší se to..mate jeste nějakou radu? Nerada bych skončila s obouma plně na UM..z lahvičky pijí pomoci calmity od Medely

Reakce:

Jitka79
Závislačka 3603 příspěvků 12.01.17 14:15

Znám odsávání moc dobře 8o dceři jsem odsavala mléko do půl roku. Elektrickou odsávačkou jsem nikdy nic moc neodsala. Mela jsem manuální od Aventu, zkusila bych třeba nějakou manuální…

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 12.01.17 14:20

Radu nemám u prvního jsem taky odsávala ( ručně )..hodinu i hodinu a pul a max 20-30ml, takže jsem se na to vyprdla a najela na um..u druhého to šlo samo a kojila jsem pul roku.. Radila si se už i s nějakou laktační poradkyní? jsou i homeo na tvorbu mléka

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 12.01.17 14:26

Zkus se naucit odstrikavat rucne, ja to umela rychleji nez elektricka medela na obe prsa :palec: je to pro telo prirozenejsi (a nevytahas si prsa!) a delej to i kdyz nic netece alespon 10 min kazde prso, ono pak treba po 2 dnech zacne tvorit vic :palec:

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 12.01.17 14:28

Jo jeste jsem si vzpomnela, ze jsem si koupila z netu prirodni rostlinku Moringu-takovy prasek do caje nebo vody a teda pak jsem mela druhy den zas moc mleka…

Puchatka
Kecalka 183 příspěvků 12.01.17 14:32

Mám miminko tři týdny staré, od začátku málo mlíka, nevytáhl to, takže um a odsávat, odsáté jsem dávala v lahvi. Už to tak dělám tři týdny, zkusila jsem homeopatika, probiotika, kojící nápoje a čaje, vše marné. Od začátku max 100ml/den z obou prsů dohromady. Dnes jsem už na cca 20ml a asi se na to vykašlu… odsávám jak blbka x-krát denně, vždy cca půl hodiny a není to k ničemu. Akorát místo spaní nebo jídla odsávám. Malej vypije cca 700ml um/den, tak si říkám, že těch 20ml mlíka, co mu k tomu dám, ho už asi nevytrhne :( doufám, že u dalšího mimča mlíko bude, teď už asi ne. Měla jsem dlouhý vyvolávaný porod, vůbec jsem nebyla připravená a prý ta špatná laktace může být i tím. Tělo neoblbneš :( Ale nic si z toho nedělej, i na um budou zdravé a v pohodě :) držte se :hug:

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 12.01.17 14:44

@Puchatka to jo..na um i tak bude zdravé ( muj syn na um je zdravější než moje kojená dcera )a v pohodě a odpadnou hodiny a hodiny u odsávačky, které jdou trávit jinak..
ale má dvojičky..pleny dvojtě, oblečení dvojtě, a ještě i um dvojtě..to je trošku ranec..když by dalo ušetřit dva - tři tísíce měsíčně na um ( pro oba )..
já ze začátku dávala 1000 měsíčně za um pro jednoho a to jsem brala ty levnější

Puchatka
Kecalka 183 příspěvků 12.01.17 14:51

@smurfka jojo, u těch dvojčátek bude finančně náročnější všechno :( ale já třeba ve chvíli, kdy přestanu odsávat, tak přejdu na látkové pleny, ty staré klasické čtvercové. Na ty teď nebyl čas, tak třeba zase vykompenzuju to drahé um tímto :) držím pěsti, aby se kojení rozjelo, ale chtěla jsem podpořit, kdyby to nešlo, že v tom rozhodně není sama :kytka:

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 12.01.17 15:15

Ahoj, já měla předčasně narozený mimčo, měsíc v inkubátoru a chtěli po mě donášet mléko hned od začátku - hrůza. Vůbec to nešlo, doma jsem jen odsávala a kde nic tu nic, nosila jsem to tam po kapkách. Teď mám dítě doma, kojit jsme směli jen 1× denně a zbytek jsem strávila nad osávačkou, kterou doteď nenávidím. Do dnešního dne se snažím co nejvíc přes den kojit a když je čas (jako že není) i odsávat, ale je to boj bez výsledků, mléka je prostě málo. Takže dokrmuju UM a už to taky asi lepší nebude :?
Přeju hodně sil a zdravý miminka!

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 12.01.17 16:35

Dekuji všem za zkusenosti :-) zkusím jeste ty homeo, kdo vi, kdy se vubec uvolní místo na roomingu a odsavacka mi mliko asi více nerozjede, takze to nejspíš doma potom také vzdame..tady odsavat musím, jinak je z toho průšvih :roll: Trávit hodiny s odsavackou s dvojcaty nehodlám, ikdyž jsou zatím moc hodný :-) ruční mam také, ale mléka je +- stejne a silene me z ni boli bradavky, ma asi větší tah :think:

šerifka
Kecalka 429 příspěvků 13.01.17 02:52

@Martinka654: Asi Tě moc nepotěším, já jsem pro dvojčata (porod v 36+0 akutní císař z důvodu tísně plodu B, porodní cesty naprosto nepřipraveny) dokázala denně odstát tak akorát jedno dávku pro každé, zbytek byli na UM. A to jsem odsávala asi čtyřikrát-pětkrát denně. Takže jsem trávila hodiny s odsávačkou, naštěstí jsem narazila na existenci odsávacího pásu, takže jsem měla ruce volné a mohla jsem si třeba číst. Pak někdy po roce začalo mléka stejně ubývat, tak jsem tak přirozeně zmenšovala i počet odsávání a končila jsem myslím někde ně třech odsáváních a 60 ml za den. Říkala jsem si, to mají místo jedné lopatičky UM ;-) S Tvýma 30 ml bych to asi zapíchla hned po příchodu domů, to i pořízení vlastní odsávačky je finančně naprosto nerentabilní věc…
Pokud nebudeš látkovat, tak počítej s tím, že většina rodičáku se u dvojčat použije na UM (u nás cca 3000 Kč) a plenky to samé. Naštěstí jsem měla aspoň do začátku slušnou mateřskou, úspory a partner taky cosi donesl, takže jsme to zvládli :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >