"Odstavení" od UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 11:08
"Odstavení" od UM

Zdravím, jak jste řešili odbourání od UM?
Naše malá téměř 2 roky a UM je hlavní potravinou kterou konzumuje. S příkrmy jsme začali klasicky v 6m, ale bez úspěchu. Sem tam snědla něco formou BLW. Kousat umí perfektně, v tom problém není, ani bolení bříška ji netrápí. V podstatě je naprosto zdravá, ale chce jen mlíko. Přes den se snažím mlíko omezovat, ale to si jen zobne něčeho a dohání to v noci( usíná s mlíkem a pak se i 2× budí a pije opravdu dost) a já už jsem z toho tak trochu unavená. Napadlo mě koupit jiné UM které by jí méně chutnalo a třeba by vzala pevnou stravu na milost… nevím.
Máte některá zkušenost?

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11956 příspěvků 09.12.18 11:15

a co jí mléko nedat? syn se mi takto dojídal mlékem před spaním, jakmile jsem ho odbourala, začal mnohem lépe jíst i přes den.

pikola
Neúnavná pisatelka 19709 příspěvků 09.12.18 11:17

Já ve dvou letech přestala kojit, mlíko jako ani UM pak už neměla vůbec. Jestli se nevydat touhle cestou. Ale bude to náročné, protože je zvyklá vlastně v noci jíst.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 11:17

@nozu to by byl nejspíš několikahodinový hysterák, na to já nemám, vydržela jsem jendou asi 2 minuty a to byl totální masakr

Janli
Kelišová 6876 příspěvků 09.12.18 11:20

Taky mám mlíkovýho závisláka. Mohla by ho pít celý den. Já to prostě dávkuju a víc nedám. V noci má nárok jen na vodu, dvě noci to obrečela, pak už spala celou noc. Musíš vydržet…

pikola
Neúnavná pisatelka 19709 příspěvků 09.12.18 11:21
@Anonymní píše:
@nozu to by byl nejspíš několikahodinový hysterák, na to já nemám, vydržela jsem jendou asi 2 minuty a to byl totální masakr

Když já dáš mlíko co jí nebude chutnat bude to taky hysterák dokud jí nedáš to starý. Když se přestane kojit nebo odstavovat, taky to nejde uplne snadno hned.

růžový achát
Kelišová 5756 příspěvků 09.12.18 11:21

Naše malá 2 roky pije mléko před jen v spaním, syn pil mléko do 3 let

ovetru
Povídálka 18 příspěvků 09.12.18 11:32

Mame neco podobneho. Po druhych narozeninach jsme presli na plnotucne mleko. Taky jsem vypozorovala, ze kdyz malo jedl pres den, chtel se pak dojidat UM.

Moje zkusenost - proste hlidat, kolik toho pres den sni, i kdyby to mel byt denne banan na jednu svacu a kousek buchty na druhou, jde o navyk, ze ted se ji. Davat potraviny, ktere ma alespon trochu rada (treba syn miluje rajskou s knedliky nebo kremove polevky s tema hraskovyma kulickama). A pouze nabizet, nenutit, zvlast kolem dvou let nezabira. Kdyz to nejde po dobrym, pujde to po zlym. Ono kolikrat, kdyz pak ochutnal jednu lzicku, na ktere jsem trvala, zjistil, ze je to vlastne dobre.

K tomu kousani - jsi si jista, ze umi perfektne kousat? Nez synovi narostly kolem 2 a ctvrt stolicky, mohla jsem se rozkrajet a maso proste nerozkousal, leda kureci na kousicky nebo mlete.

nozu
Extra třída :D 11956 příspěvků 09.12.18 12:00
@Anonymní píše:
@nozu to by byl nejspíš několikahodinový hysterák, na to já nemám, vydržela jsem jendou asi 2 minuty a to byl totální masakr

no jo, ale v tomto věku to už bez hysteráku nepůjde, ani když dáš pouze vodu nebo mléko, které nechutná. Takže se hlavně ty rozmysli, jestli chceš noční UM odbourat nebo ne. Pak bych varovala sousedy před několika nocmi s řevem, dopředu bych se jim omluvila a poprosila o pochopení. Dala bych tomu tak tři noci a bude klid.

nozu
Extra třída :D 11956 příspěvků 09.12.18 12:03

ještě dodám jednu velmi důležitou věc. Pokud nebudeš přesvědčená o správnosti svého postupu i za cenu velkého vzteku dítěte, tak do toho nechoď. V momentě, když řevu ustoupíš, utvrdíš ho v poznatku, že pokud bude dostatečně důsledně „ječet“ dosáhne svého a maminka povolí. Pak už jakéokoliv další pokusy budou horší a horší.
A také pozor na vysoké riziko zkažení zubů. Syn měl do 2,5 let UM před spaním a i když jsme pak ještě čistili zuby, nebylo to dostatečné a přišel bohužel o spodní čtyřky a pětky (stoličky) na obou stranách.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 14:22

@ovetru u nás už jsou všechny zuby venku. V dobách kdy byly záseky kdy třeba 2 dny jedla oběd aspoň trochu tak normálně maso kousala i tvrdou zeleninu bez obtíží rozkouše.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 14:24

@ovetru jinak teda co je ochotná jíst je vývar, ale spíš si myslím že ji baví jak tam jsou nudle, maso a mrkev, pojmenovává to a je to strašná sranda pro ni. Ale nemůžu přece 365 vařit vývar, mě se už z toho natahuje. Třeba jogurty nejí vůbec, ani toho přeslazenýho pribiňáčka a podobné. Už jsem zkoušela fakt kde co, občas když udělám nějakou buchtu kterou může tak jí nabídnu, ale sní kousek a pak si s tím hraje a sype to na zem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 14:26

Jinak teda všem moc děkuju za rady, moc si jich vážím. Kdyby zůstalo u mlíka ráno jako doplněk k snídani a na večerní uspávání budu ráda.

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 09.12.18 14:30
@Anonymní píše:
Zdravím, jak jste řešili odbourání od UM?
Naše malá téměř 2 roky a UM je hlavní potravinou kterou konzumuje. S příkrmy jsme začali klasicky v 6m, ale bez úspěchu. Sem tam snědla něco formou BLW. Kousat umí perfektně, v tom problém není, ani bolení bříška ji netrápí. V podstatě je naprosto zdravá, ale chce jen mlíko. Přes den se snažím mlíko omezovat, ale to si jen zobne něčeho a dohání to v noci( usíná s mlíkem a pak se i 2× budí a pije opravdu dost) a já už jsem z toho tak trochu unavená. Napadlo mě koupit jiné UM které by jí méně chutnalo a třeba by vzala pevnou stravu na milost… nevím.
Máte některá zkušenost?

moji kluci preferovali UM od narození.Mají jako energy nápoje :lol: jsou dost divocí,hodně vydrží,aktivní a klasické mlíko by pro ně bylo slabota.Chci jim dopřárt co nejvíce živin,když mají velký výdej,proto jsem neměla potřebu jim to mlíko upírat.Koušou,jedí-někdy méně,někdy více atd takže nevidím problém proč jim mléko upírat.
I dnes když mají 3roky+ tak snídají UM zahuštěné kaší a to samé mají i večer.Bez toho to nejde a jednu porci mlíka mají před poledním spaním a to mají klasické,kravské mlíko smíchané s ochuceným jogurtovým nebo jiným acido mlíkem.
Postupem věku jsem jim jen ubrala na velikostech porce (nikdy nevypili celou láhev 8o ,max.polovinu,ale ani to snad.) a počet porcí se omezil na tři denně,ale brát jim to nehodlám,nevi­dím důvod.

mokkk
Nováček 10 příspěvků 09.12.18 14:39

Měla jsem podobný problém plus to, že malá se pak ráno budila totálně promočená - to by nedala žádná plenka.. Někdy před druhým rokem jsem se fakt zdravě naštvala a za hesla „Mlíčko šlo spát, v noci je jenom vodička“, které jsem našla na netu, už jí ho do postele nikdy nedovolila. Malá se v noci míň budí, nemusím obden povlíkat, pyžama už nejsou jako jednorázové a nekazí se zuby. Ale strašně moc mi pomohlo si uvědomit, že ve dvou letech už bych toho přece taky tolik nenakojila. Že to není normální. Plakala jen dvě noci a dodnes si dává přes den tak dvě lahve. Striktně bez příchutě. Mléko prostě miluje. :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >