Odstavení přikrmu u kojení

5
3.6.20 19:39

Odstavení přikrmu u kojení

Hezký den,
mám takový problém. Už od porodnice bohužel ke kojení přikrmují. V porodnici jsem měla problém, protože mi pořádně žádná ze sester nebyla schopna pomocí s kojením. Mám svou první dcerku. Chápu, že nás tam na starosti měly více, ale většina ze sester se ke mě chovala, že bych to prostě měla umět. Dcera se narodila malinká, měla 3100g a odcházely jsme z porodnice s váhou 2700g. Já mám ovšem velká prsa, takže že začátku měla opravdu velký problém se vůbec přisát a přisátí nám nešlo. Tudíž jsem měla po třech dnech prsa úplně krvavé. Kvůli špatnému přisátí jí už v porodnici nestačilo mé mlého, takže jsem si pravidelně zvonila pro příkrmy. Po návratu domů jsem kontaktovala LP, ta mi pomohla s přisátím, ale než se prsa zahojily tak jsem odstříkávála. Malé to ovšem nestačilo, tak jsem jí dále přikrmovala i sunarem. Prsa mám zahojené, přisát se umí ukázkově, ale já nevím jak odbourat ten příkrm. Na tvorbu mléka piju čaje, beru i řecké seno i Benedikt lékařský, to mi právě doporučila LP, ale prostě bez přikrmu to nejde. Chvilku krásně pije, střídám levé i právě prso, ale po chvíli se začne vztekat. Uklidní se až když ji dám sunar. Je ještě možné Sunar odbourat a nebo jsem to pohnojila a už to kojení nezachráním. Snažím se i odstříkávát pořád, ale té naší malé prostě nestačí co mám. :( :( :( :( Noc toho neodstříkám a už jsem opravdu unavená. A navíc je hrozně plačtivá. Předem děkuji za případné odpovědi a omlouvám se za sloh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
3.6.20 19:47

@JanaOpi osobně bych to asi nehrotila a raději dokrmovala.. Ale samoze můžeš zkusit prostě nedat příkrm a častěji přikládat.. To víš, z prsa musí tahat a je to namahavejsi, proto se asi vztekla. Flaška teče lépe. Záleží na tobě, co ti vyhovuje víc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
3.6.20 20:01

Až bude pít z prsa tak si ho mackej. Poteče to rychleji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
984
3.6.20 20:31

Pred krmenim prsa nahrat, pak to potece lepe. Ja se u prvniho syna plne rozkojila az po mesici, postupne se mleka tvorilo vic a vic, protoze jsem po krmeni odsala elektrickou odsavackou a to 6krat denne. Jinak jsem na navyseni tvorby mleka pila hodne tekutin, meltu, kojici caje i nejaka homeopatika jsem na to mela, ale top je ta elektricka odsavacka(manualni mi slo jen par ml). Pak to taky lepe tece v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3846
3.6.20 20:38

Kdybych neměla své třetí dítě, řekla bych ti, ať se snažíš kojit, ze to určitě půjde, že to za to stojí atd. Ale dcera, to naše třetí dite, mě z této mantry vylecila. Po vsech možných i nemožných pokusech je malá na UM a je to to nejspokojenejsi dítě. Kojila jsem tedy 7 měsíců, pak měsíc postupný přechod od kojení k UM a ted je plne na UM. Kdyby ale ty nase problemy prisly driv, udelala bych to driv. Neni nad spokojene najezene miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1543
3.6.20 21:34

Dcera byla narozena ve 35+5 s vahou 1990g.. odstřikavala jsem a dávala nutrilon… vždy na střídačku… z prsu si neuměla vůbec vytáhnout mlíčko… a první dva týdny bylo náročné odbourat sondičku.. pak jsem krmila z lahve a po třech týdnech jsem se rozkojila a odbourala nutrilon…
Dělala jsem to tak.. že přiložila jsem ji k prsu a pila.. jak se začala vztekat tak k druhému… a jak se začala zase vztekat tak jsem ji dala odpočinout… a třeba za chvilku jsem to zkoušela znova :) prsa jsem nahřívala :) po nějaké době se to upravilo a papa krásně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
3.6.20 21:40

@Oriseka elektrickou odsávačku mám, ale po kojení ze sebe dostanu sotva pár kapek. Piju co to jen dá, co se třeba těch čajů týče, tak si říkám že bych potřebovala záleží dodavatele. Protože to u mě mizí strašně rychle. Nejvíc mě trápí to, že bez toho umělého mléka by malá pořád jen plakala a byla hladová. A i když se jí snažím přikládat snad pořád, po chvilce snažení se začne kroutit a vztekat a tak prostě jsem nucena po té umělé výživě sáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
3.6.20 21:50

@chaela úplně Vám rozumím, ale prostě to jen tak nechci vzdát. Když už jsem se do toho pustila, tak bych to chtěla zkusit zvládnout. Ale tak dám tomu šanci maximálně do konce měsíce a pokud to i tak nepůjde, tak to nechám jen u sunaru. Upřímně ten kontakt s tou malou miluji a chtěla bych aby to bylo plnohodnotné. Finance jsou až poslední důvod proč to nevzdat. Kdykoli ji ten Sunar mohu dát, hlady rozhodně neni :D :D :D :D za 4tydny přibrala 1200g.. takže tak či tak živená je až moc dobře :D :D :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
3.6.20 21:52

@Denny97 děkuji moc za radu budeme zkoušet :blush: :blush: :blush: no snad to zvládneme :blush: :blush: :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
3.6.20 22:00

@JanaOpi přesně takhle jak píše Orieska jsem taky postupovala. Odsála jsem po kojení jen pár kapek, ale chce to čas. Trvalo mi měsíc než jsem se rozkojila, odsávala jsem po každém jídle a vstávala i v noci. Šlo to pomalu, ale povedlo se. Při kojení jsem střídala prsa jak píše Denny..Já měla prcka u prsa skoro pořád. Prý pomáhá být zalezlá s prckem v posteli bez oblečení (to jsem nějak nepocítila, ale třeba tobě to pomůže).Bylo to trochu na hlavu, ale vyplatilo se :palec:
Držím palce, hlavně žádné hroucení. Na kojení svět nestojí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
3.6.20 22:03

Zažila jsem něco podobného, a až ve chvíli, kdy jsem se zdrave nastvala a řekla si, ze mě nějaký pitomý kojeni nerozhodi, se vše uklidnilo a začalo se mi tvořit více mléka…u mě to bylo v hlavě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
984
3.6.20 22:37
@JanaOpi píše:
@Oriseka elektrickou odsávačku mám, ale po kojení ze sebe dostanu sotva pár kapek. Piju co to jen dá, co se třeba těch čajů týče, tak si říkám že bych potřebovala záleží dodavatele. Protože to u mě mizí strašně rychle. Nejvíc mě trápí to, že bez toho umělého mléka by malá pořád jen plakala a byla hladová. A i když se jí snažím přikládat snad pořád, po chvilce snažení se začne kroutit a vztekat a tak prostě jsem nucena po té umělé výživě sáhnout.

Bezva, ze mate tu odsavacku. Kazdy tyden jsem odsala po kojeni o 10 ml vice. Dite take bylo silnejsi a dokazalo vic vytahnout a az po mesici jsem odbourala prikrm. Zpetne si myslim, ze je to hodne o te psychice a ve spravny okamzit si zacit verit, ze to zvladnem i bez prikrmu. Druhe dite jsem uz plne kojila bez problemu, ikdyz se me evidentne snazili v porodnici zneklidnit, ale to uz clovek ma vic zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6356
3.6.20 23:46
@JanaOpi píše:

A proč máš pocit, že je hladová a že jí mléko nestačí? Třeba jen nechce sát, je to pracné. Narozdíl od flašky.

Podle odsávání to neposuzuj, taky jsem neodsála nikdy nic a mléka habaděj. A takových je hodně.

Zkusila bych zrušit příkrm, úplně, kojila na požádání, fakt bych si dala jeden týden oraz od všeho a soustředila se na kojení. Nevážila bych před-po. Zvážila vždy třeba obden večer. A po týdnuto vyhodnoť podle váhy. Fakt si myslím, že to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1543
4.6.20 05:13

Já odsávala vlastně 3 týdny.. a jak jsem se rozhodla, že zkusím pouze kojit.. přestala jsem odsávat a malou jsem častěji přiložila.. měla toho mlíčka víc než když jsem odsávala… do teď ji dávám pít z obou prsu..
Zrovna po 2 měsících jsem chtěla odstříkat mlíčko… malá se napila jen trochu a usla :) a neodtříkala jsem ani 10ml.. možná tak 5ml.. a to mám prsa plná :)
Já vlastně odstříkala jen tehdy, když jsem nekojila… a odstřikavala jsem ji ty dávky, aby měla do sondičky a nebo do láhve :)
Jak jsem zkoušela pak kojit + láhev.. tak po kojení mi to už nešlo :)
Prso jsem dala kdykoliv kdy chtěla… i třeba co chvilku.. teď po rozkojení je to větší pohoda a nechce ho pořad :) chce to čas :)

Jinak jak jsem ji vážila před a po.. tak mě to kolikrát rozhodilo… dětská doktorka říkala, že ji nemám vážit takhle.. ať si ji zvážím pouze večer a uvidím kolik přibrala… jak jsem zjistila, že týdně nabere kolem 300g tak jsem přestala vážit a neřešila to.. vážení bylo pro mě více stresující…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.6.20 09:50

Jo a ještě něco pro zasmani :), kamarádka mi řekla, ze přes odsavacku odsaje 200 ml a já dodala jen 30 ml někdy 40 ml a dcera pribirala ukazkove a doktorka řekla, ze mám místo mléka smetanu. A vzhledem k takovým hrudkam ve stolici miminka asi jo :). Vážím 47 kg a kvůli tomu, ze malá měla koliky, když jsem snedla mléčný výrobek, jsem měla hodně striktní dietu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama