Reklama

Odstčené dítě u syna ve třídě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:16
Odstčené dítě u syna ve třídě

Ahoj holky, povídala jsem si se synem o škole a zmínil se mi o spolužačce se kterou se nikdo nekamarádí ani on. Ptala jsem se ho proč a on mi řekl, že je divná (povídá si sama se sebou, říká si sama pro sebe nahlas já přece nejsem blázen, říká dětem věci, které je nezajímají). Snažila jsem se mu vysvětlit, že by se měl kamarádit se všemi dětmi, pokud mu vyloženě někdo neubližuje a on mi řekl že se s ní nechce kamarádit. Je mi té holčičky líto a chtěla bych jí nějak pomoct. Máte nějaký nápad? Jinak chodí do 4. třídy.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29413 příspěvků 12.01.17 14:18

Co uspořádat oslavu narozenin a pozvat ji a jiné kamarády a snažit je ji zapojit do her s ostatníma..

Michy35
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 12.01.17 14:18

Asi bych se poptala třídního učitele, tím bych zacla

terinka4444
Hvězda diskuse 66685 příspěvků 12.01.17 14:19

Nemáš jí jak pomoct. Mimochodem, dětský kolektiv je jeden z nejzlejších kolektivů, který člověk za svůj život projde. Děti umí být kruté jako málokdo. Bohužel, jiné dítě bude vždycky na okraji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, povídala jsem si se synem o škole a zmínil se mi o spolužačce se kterou se nikdo nekamarádí ani on. Ptala jsem se ho proč a on mi řekl, že je divná (povídá si sama se sebou, říká si sama pro sebe nahlas já přece nejsem blázen, říká dětem věci, které je nezajímají). Snažila jsem se mu vysvětlit, že by se měl kamarádit se všemi dětmi, pokud mu vyloženě někdo neubližuje a on mi řekl že se s ní nechce kamarádit. Je mi té holčičky líto a chtěla bych jí nějak pomoct. Máte nějaký nápad? Jinak chodí do 4. třídy.
Řekla bych, že tohle by měli řešit učitelky. Zkuste promluvit s nimi. Převi jen jsou s dětmi ony, ne Vy. Můžete zkusit pozvat spolužačku synovi na narozeniny..

Janasas
Kelišová 5139 příspěvků 12.01.17 14:23

Osobně pokud bych chtěla takto pomoc, tak bych se zmínila třídní učitelce..
Co asi půjdu proti proudu, tak bychnikoho nezvala.. Je to kolektiv syna a nedovedu si představit zvát někomu na narozeniny někoho, koho nechce..
Třeba u nás měl kluk taky pár kamarádů se s nim nechtěli kamarádit a takové násilné musíš, stejně nevyšlo.. Chtěla jsem přes kamarádku, ale bohužel si nesedli..
Po roce a něco už je to ok..

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 12.01.17 14:34

Ve čtvrté třídě přece nemůžeš synovi určovat, s kým se má kamarádit.

Chápu, že Tě situace za holčičku mrzí, ale můžeš maximálně upozornit učitelku příp. rodiče holčičky - víc bys do toho ale neměla zasahovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:37

@Janasas no právě, přijde mi to divný jí zvát na synovo oslavu, když on o to nestojí. Zkusím to pořešit s třídní učitelkou.
Stejně je to zvláštní, že když je nějaké dítě trošku jiné hned to ostatní vycítí a je to v pr.eli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:42
@BohunkaP píše:
Ve čtvrté třídě přece nemůžeš synovi určovat, s kým se má kamarádit.Chápu, že Tě situace za holčičku mrzí, ale můžeš maximálně upozornit učitelku příp. rodiče holčičky - víc bys do toho ale neměla zasahovat.

Já ho do toho nenutím, jen jsem mu řekla že je fajn být celá třída parta a řekla jsem mu kolik jsme si užili legrace právě proto, že jsme byli celá třída kámoši.

Luciii79
Kecalka 165 příspěvků 12.01.17 14:43

Přesně jak tu někdo píše, děti umí být velmi zlé. Chápu, že chceš pomoct, nicméně synovi diktovat s kým se má a nemá kamarádit nemůžeš. A pozor na to, aby se pokud poslechne, neotočila třída i proti němu.

Ta holčička má své vlastní rodiče!

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 12.01.17 14:46
@Anonymní píše:
Já ho do toho nenutím, jen jsem mu řekla že je fajn být celá třída parta a řekla jsem mu kolik jsme si užili legrace právě proto, že jsme byli celá třída kámoši.

A fakt jste byli? Já teda nejsem nějak stará, dobu před převratem si nepamatuju, ale u nás to bylo vždycky na party. Uměli jsme samozřejmě držet jako celá třída, semknout se atd.,ale jinak to nikdy nebylo každej s každým, a řekla bych zcela přirozeně.

Anna766
Hvězda diskuse 68047 příspěvků 12.01.17 14:47
@Anonymní píše:

Přijde mi to od tebe opravdu hezké že ti osud té holčiny není lhostejný. Ale nepomůžeš. Děti to vycítí a možná by to bylo ještě horší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:52
@Luciii79 píše:
Přesně jak tu někdo píše, děti umí být velmi zlé. Chápu, že chceš pomoct, nicméně synovi diktovat s kým se má a nemá kamarádit nemůžeš. A pozor na to, aby se pokud poslechne, neotočila třída i proti němu.Ta holčička má své vlastní rodiče!

Ale já ho do toho nenutím. Nevím jak bych to vysvětlila. Když máš např. V práci někoho, kdo ti prostě nesedne, ani nevíš proč, tak ho taky nebudeš ignorovat, když na tebe mluví a posílat ho pryč. Ano má své rodiče, ale maminka rodí jako na běžícím pásu…

smurfka
Nadpozemská drbna 29413 příspěvků 12.01.17 14:55

@Nowuka2 u nas na základce ve třídě taky bylo více part..ti cool, ti odstrčení se spojili a měli svoji, srandisti, sportovci atd.. :nevim: ale asi se nestalo co si pamatuju že by zustal jeden který by nepatřil nikam :think:

nelamh
Kecalka 257 příspěvků 12.01.17 14:55

Ucitelka to jiste bude vedet, vzdyt ona s tim kolektivem pracuje. Jinak z pohledu pedagoga - je to strasne strasne tezke. Take jsem mela vyclenene zvlastni ditko, se kterym nikdo nechtel kamaradit (bylo k tomu ale jeste problemove v chovani), a i kdyz jsem se vsemozne snazila, do kolektivu nikdy nezapadl. Deti se naucily s nim spolupracovat pri vyuce, ale nikdo ho nikdy nevyhledaval nad ramec. Bylo mi to lito, ted z pozice mamy me to mrzi jeste vic, ale nedokazala jsem to zmenit, pouze jsem korigovala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama