Prvňáčci 2017/2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 13:18
Prvňáčci 2017/2018

Hledala jsem diskuzi nebo skupinu k tomuhle tematu a nenasla. Rada bych zalozila dlouhodobou diskuzi, kde si poradime (k zapisu, k vybaveni pro skolaka apod.). Doufam, ze se nekdo prida. Cim vic, tim lip.

Nove jsou zapisy v dubnu 2017, take nove neni povinna ucast predskolaka u zapisu. Tady jsou nove informace z MSMT z 12/2016 http://www.msmt.cz/…lni-dochazce

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 13:20

Jinak ja mam rijnovou predskolacku, do skoly se moc tesi, pravidelne tam chodi se skolkou do telocvicny a na pocitace. K predskolakum chodi uz druhy rok, takze uz toho hodne zna. Ale musim s ni zapracovat na zavazovani tkanicek :-) a ma problemy se smerem textu (zleva doprava), protoze ma zkrizenou lateralitu (je pravacka, ale ma dominantni leve oko)

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 11.01.17 13:26

Taky máme říjnovou, pro mě první dítě, co půjde do školy, takže vůbec netuším, co všechno bude potřeba zařizovat :think: když není povinná účast u zápisu, tak to tam nemusí jít a ukázat, že umí všechno, co má umět? aby mi pak v září nenadávali, že jsem bez předchozího upozornění přivedla lempla :mrgreen: zavazovat tkaničky neumí vůbec, dalo strašně práce, aby pochopila aspoň základní uzel, tak doufám, že se pochlapí a dá i tu kličku :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 13:27

Tak mě to asi čeká od září z té druhé strany. Vracím se po 6 letech doma do školy a snad mě čekají právě prvňáčci.
Jinak mám podzimního chlapečka - bylo mu 5 let, u kterého mě začíná okolí přesvědčovat, že by mu prospělo, kdyby šel už letos…
Anonymně, protože tu nechci vytrubovat svou profesi.

NinPe
Extra třída :D 11992 příspěvků 11.01.17 13:31

Mojí malý bude v květnu 6 let. Včera jsme měli ve školce informativní schůzku pro rodiče předškoláků a zítra budou mít ve školce paní z ppp a udělají nějaký ten screening…
malá se do školy moc těší a už teď si šetří do kasičky na tašku do školy :dance:

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 13:32

@sinapis.alba Taky moje prvni skolni dite :)

Ucitelka pri zapise stejne nemuze rozhodnout o odkladu, to musi rodic. Ale to neznamena, ze deti nemaji jit k zapisu, jen to proste neni povinne :) Treba kdyz je u ditete jasne, ze ten odklad bude mit.

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 11.01.17 13:34

Taky mám předškoláka, ale v červnu bude mít teprve 6 a zcela reálně uvažujeme o odkladu. Uvidíme, jak dopadneme v PPP a pokud nám to doporučí, tak půjde do školy až za rok. Je naprosto nesoustředěný, u ničeho nevydrží, emočně mi přijde ještě taky né úplně zralý a to poslední o co má zájem, je nějaká škola, písmenka nebo čísla.

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 11.01.17 13:58

Ahoj. Me dceri bude v cervenci sest let a jdeme k zapisu. Zavazovani umi. Naucil ji to pritel za dva dny. Ale nevim, co dal ma umet.
Umi se podepisovat a trenujeme kresleni a pocitani - umi do dvaceti. Jinak psani pismen ani moc ne.

mar772
Kecalka 114 příspěvků 11.01.17 14:01

Taky mám kluka předškoláka, ale možná bude odklad. Řešíte do jaké školy dítě dáte - typ výuky, počet dětí, angličtina… nebo prostě klasika nejbližší škola?

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:05

@palapa V tom linku nahore je popis, co by prvnacek mel umet.. je to na konci dokumentu (od strany 11). Pro priklad slabikovat, nekde chteji, aby slyseli prvni a posledni pismeno ve slove, stat na jedne noze, poznat co je vic a co je min (treba 4 jablka a 3 jablka), poznat tvary, rozeznat pravou a levou, spravne vyslovuje.. je to tam detailne popsano.

Jinak anonymko, pokud bys tu s nami zustala, byla bych moc rada.. takovy ten pohled z druhe strany. :)

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:07
@mar772 píše:
Taky mám kluka předškoláka, ale možná bude odklad. Řešíte do jaké školy dítě dáte - typ výuky, počet dětí, angličtina… nebo prostě klasika nejbližší škola?

Ano, resim, ale je tu narvano… takze stejne asi dopadne spadova.

Ja bych chtela, aby se na skole ucilo matematika dle Hejneho metody, to nastesti spadovka splnuje, anglictina mne ani moc nebere (o jeji urovni si myslim svoje). Ale stejne je to nakonec o uciteli jako takovem, tak uvidim.

Luciiiš83
Kelišová 5516 příspěvků 11.01.17 14:07

To je moc dobrý nápad s touhle skupinkou @Any11 :palec:

My budeme mít taky školáčka minulý rok měl odklad a teď bude mít v březnu 7 let a můžu říct je více vyzrálý než před rokem. Teď od 2.2. začínáme školičku pro přeškoláky bude trvat měsíc a máme to 1 x týdně.
@NinPe do školy se těší a ta kasička je moc dobrý nápad :palec:

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 11.01.17 14:08

@Any11 no tak to zvladame. Akorat chodime na logopedii, tak tam se dost uci. Me jde hlavne o to, jestli jako ma umet psat - kdyz se to tam bude ucit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:09

Napíšu obecně, co se cca předpokládá, že bude dítě umět v první třídě. Už jsem dlouho mimo, tak něco možná zapomenu.
Prostorová orientace - vlevo, vpravo, nahoře, dole, pod, nad, vedle, mezi, před, za.
Dál takové věci jako první x poslední, malý x velký (nejmenší, největší…)
Dál by dítě mělo umět základní tvary, barvy.
Poznat první písmeno slova, počet slabik a i to, jestli slovo končí na určité písmeno.
Měly by umět základy počítání - jestli je víc 3 nebo 4 - ale jen když mají obrázek.
Musí vydržet u určité činnosti a to i u té neaktraktivní, musí být samostatné a umět samostatně pracovat podle pokynů.
Mělo by už vědět, jestli je levák nebo pravák, mělo by umět správně držet tužku. Mělo by umět vybarvovat bez většího přetahování.
Mělo by umět správně vyslovovat. Pokud neumí dítě správně mluvit, tak to je poměrně problém.
Nemusí umět číst a psát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 14:09

@palapa nemusí umět psát a ani číst. Musí umět držet tužku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >