Odstoupení od smlouvy auto

22.11.20 20:31

odstoupení od smlouvy auto

Mám tu prosím někoho kdo se setkal s odstoupením od smlouvy auta kdy fyzická osoba prodala ojetinu fyzické osobě? Jde mi o to že jsem koncem srpna prodala auto mělo cca 140.000 najeto všechno bylo opraveno nechala jsem to u mechanika abych neprodávala něco nefunkčního. Dnes mi kupující oznámil tzn. po necelých třech měsícech užívání že odstoupí od smlouvy kvůli zatajené závadě cituji,,před 2 týdny mi došel olej, který jsem dolila a od té doby ho dolívám každý týden. Řekla jsem to v servisu, ti se na to koukli a řekli mi, že motor žere olej. Také mi řekli, že bych to auto měla vrátit a dle zákona na to mám právo, jelikož to byla skrytá vada, která není napsaná jak ve smlouvě a ani mi nebyla řečena,,
Jaký na to máte prosím názor je to utajená závada? Nechceme to nějak hnát přes právníky jen paní tvrdí že je to zatajená závada že vyndali v servisu motor a že by za dva měsíce už auto nemuselo jezdit. Já jsem zase zastáncem toho že pokud doteď to auto jezdilo a stalo se to až teď a slečna si nehlídala olej a nechala to vyjet až na dno tak to není skrytá závada. Jak to vidíte vy prosím potřebuji názor někoho nestranného popřípadě vrací se plná částka když slečna s autem jezdila nemůžu jí přeci vrátit plnou kupní cenu ne? Děkuji všem za názory
P. S. prodejní cena byla 30.000 Škoda Fabia 1,2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12193
22.11.20 20:35

@Simushka163 Noooooo u ojetiny je potreba pocitat se vsim :nevim: Slecne rekni, ze uz nemas penize, ktere ti za auto zaplatila, ale ze jsi ochotna se domluvit na splatkach 1000 korun mesicne. Myslim, ze si auto necha :mrgreen:
Za 30 tisic snad zadnou hitparadu necekala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 20:37

@cecetka Já se s ní právě nechci nějak dohadovat a jak říkám nedejbože soudit jen prostě se mi to moc nezdá no, ale třeba má pravdu proto hledám názor třetí osoby jak to vidí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12193
22.11.20 20:39

@Simushka163 Ja to vidim tak, ze Fabie za 30 tisic je auto na dojeti, ktere ma spoustu neduhu. A kdyz neco takoveho kupuji, tak s tim pocitam :nevim: Slecna bude ale asi jineho nazoru :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
22.11.20 20:44

Kdyby to koupila někde v bazaru, nic by jí nevrátili. Auto měla 3 měsíce a teď ho chce vracet? Ono co čekala za 30 000, že vydrží roky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
22.11.20 20:44
@Simushka163 píše:
@cecetka Já se s ní právě nechci nějak dohadovat a jak říkám nedejbože soudit jen prostě se mi to moc nezdá no, ale třeba má pravdu proto hledám názor třetí osoby jak to vidí ;)

No, myslím si, že jste to prodali někomu, kdo už s vrácením za skryté vady počítal. Nevěřil bych pohádkám, že někdo u střepu za 30tis kvůli úniku oleje vyndaval celý motor… nebyli kupující původem z Indie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
22.11.20 20:47

Skrytá závada to je, pokud bys o tom věděla. Olej by se z auta jen tak ztrácet neměl. Každý výrobce to má jinak, ale je v manuálu se často píše o možné ztrátě cca 0,5l oleje na 1000km.
Pokud už do auta někdo zasahoval, tak bych to rozhodně zpátky nebral. Servis musel vytahovat motor. A to jako proč? Kvůli tomu, že došel olej? Kdo ví, co s tím autem dělali. A tohle hrozí průserem, že když to vezmeš zpátky, zbydou ti oči pro pláč. Co když paní měla podobné auto, které ji bralo olej a rozhodla se vyměnit motor? Jak poznáš, že v autě je původní motor a nebo jeho součásti? V TP se dnes už číslo motoru nepíše, pouze typ.

Na tohle bych to hrál. Jestli paní zjistila po třech měsících závadu, měla tě kontaktovat a domluvit si s tebou nějaký servis. Třeba ten, kde ty máš známého mechanika, který to auto zná. A ne, že to dá do nějakého servisu, ti s tím autem udělají bůh ví co a pak to chce vrátit. Jasně, tomu tak věřím. Říkám, klidně to může být tak, že paní to koupila, aby z toho vybrala dobré díly a dala do toho nějaké špatné. Auto ti vrátí nepojízdné… A budeš mít peška.

Na tomhle už není co domlouvat. Řekni paní, že olej se neztrácel a jezdila jsi od výměny do výměny. A že pokud už do auta někdo zasahoval, že se s ní nebudeš o ničem bavit, protože kdo ví co všechno tím zásahem servis poškodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 20:48

Jako ze žere třeba litr oleje denně? Jako když to došlo do stavu že olej došel to buď svítilo mazání a nebo pak jela na sucho :lol: Nevim ale přijde mi to divné asi madam předpokládam nekontroluje vůbec nic prostě sedne a jede a tohle nemusela být ani závada při koupi. Hadice či těsnění… Může prdnout druhý den a určitě to není vada o které prodejce věděl. Bych rád věděl víc jak to užívala tohle se mi fakt nezdá a za 30 000 upřímně co by chtěla letadlo? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 20:50
@Zumpa píše:
No, myslím si, že jste to prodali někomu, kdo už s vrácením za skryté vady počítal. Nevěřil bych pohádkám, že někdo u střepu za 30tis kvůli úniku oleje vyndaval celý motor… nebyli kupující původem z Indie?

Prý to dávala do servisu kvůli uvolněnému výfuku který se dával před prodejem nový tak jí to svařili zadarmo a řekla jim o tom oleji tak vyndali motor a že prostě s tím neprojde v březnu kontrolou že třeba za dva měsíce to nemusí jezdit že se čoudí z výfuku a je to na výměnu motoru ale nemusí to pomoct jestli je to někde ucpaný ty olejový cesty nebo co… byla to mladá slečna s přítelem který se na to koukal před prodejem,,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11810
22.11.20 20:56

Jen tak mimochodem řekla v servisu, že ji uniká olej a oni kvůli tomu vyndali motor? Tak a teď tu o Popelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 20:56

@Petr-33 dolivat oil každý den to buď za ní není vidět nebo má za sebou pěknou čáru :lol:
ale jestli na to hrabal nedej bože stodol mechanik tak bych ji nic nevracel měla to řešit s tou závadou tě kontaktovat a spolu to někam dát na prohlídku.
Znamej prodával startér do fáčka přijel cikán dal 500 a se strašným zvukem při startu odjel druhý den přijel že ten startér nechce a chtěl peníze zpět ( ten co prodal byl čistý ten co vracel černý jak kupující :lol: ) a když ho poslal razantně do háje tak facko chytlo na hned a byl pryč :lol: přijde mi to stejné i tady u toho případu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 21:02

@Simushka163 no dobrý držáky výfuku upadnou i u nového. Ale to vyndání motoru kvůli oleji to tedy je hezká pohádka od nich. Že by výměna motoru nepomohla :lol: to už by bylo ku.va zlý. Snima bych se nebavil. Si užili ježdění a teď potřebuji peníze na vánoce a zkouší to :pocitac:
Dej mi na slečnu kontakt a kamarád od PČR je potěší kvůli pokusu o podvod hned bude fóbie ok :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14357
22.11.20 21:02

Tohle celkově smrdí. Kdo ví, co s tím autem vyváděla. Žádné peníze bych jí nevracela, kór po takové době, kdy s autem jezdila. Už ten výfuk je divný… Ty jsi dávala nový a ona s ním byla po chvilce ježdění v servise???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
22.11.20 21:05
@Simushka163 píše:
Prý to dávala do servisu kvůli uvolněnému výfuku který se dával před prodejem nový tak jí to svařili zadarmo a řekla jim o tom oleji tak vyndali motor a že prostě s tím neprojde v březnu kontrolou že třeba za dva měsíce to nemusí jezdit že se čoudí z výfuku a je to na výměnu motoru ale nemusí to pomoct jestli je to někde ucpaný ty olejový cesty nebo co… byla to mladá slečna s přítelem který se na to koukal před prodejem,,,

Aha, takže ona to dala evidentně nějakým diletantům, kteří ji napovídali nějaké báchorky, autu spíše uškodili, než mu pomohli a holka to teď zkouší na Vás.
Jak již zmíněno přede mnou, měli se na Vás obrátit hned, ne až potom, kdy přavrátili autu střeva vzhůru nohama.
Zaznamenal bych si veškerou komunikaci, kupující evidentně vaří z vody a skočili na ty řeči ňoumů z jejich servisu.
Vyjmutí motoru se provádí u zásahů jako je např. prasklý blok apod, některé modely u výměny spojky atp. Pokud uniká olej, tak se nejprve řeší jak masívně - pokud hodně, tak se řeší kam, jestli se spaluje, nebo do chladiva motoru apod. Nicméně znovu - měli Vás kontaktovat neprodleně. Btw kolik s tím najezdili a jaký to má motor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
22.11.20 21:07

Peníze bych nevracela, koupila auto na dojetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama