Odstranění dělohy v raném věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 08:41
Odstranění dělohy v raném věku

Dobrý den dámy! Potřebuji se vyzpovídat… Je mi 24 let, mám 2 letého kluka. Pořád mám potíže gynekologického charakteru, hodně zakloněnou dělohu, odstranili mi nějaké srůsty před rokem. Teď mi navíc doktorka zjistila prednadorove změny na čípku a podezření na adenomyozu, blbý je že se tato nemoc na zjistit jinak než odstraněním dělohy a následném zkoumání na pitvě. Proto mi doporučila odstranění dělohy… Já jsem ale z toho v koncích… Chtěla jsem mít 2 děti, a doktorka mi řekla že když chci druhý tak hned, že času není nazbyt, ale manžel nechce teď, a ani já jsem teď nechtěla, máme rozestavěný barák a teď se to prostě nehodí.. a teď stojím před výběrem, buď si udělat dítě hned nebo se navždycky vzdát že šance a podstoupit odstranění dělohy a čípku. Vůbec nevím jak dál… Děkuji za přečtení, jen jsem to potřebovala někomu říct..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

novakova.t
Závislačka 3170 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 08:47

Já bych šla do dítě. Pak uz nikdy nebudeš moct

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 26.04.18 08:48

Ty jo, to je drsné. Přeji hodne sily pri rozhodování. Ja osobně v těchto vecech mam jasno - priority mam srovnané a vím přesně, co bych udělala. Ale ja jsem jiný clovek, ziju jiný život, nejsem ty. Ať se rozhodnete s manželem jakkoli, mělo by to byt rozhodnuti vas obou a ani jeden by se neměl cítit ze,,ustoupil”…je to težké, verim ze taková diagnóza na náladě nepřidá. :hug: :kytka:

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 26.04.18 08:49

Ja osobne bych sla do ditete. Ale chapu, ze je to blby, se takhle do neceho tlacit. A nejde treba jeste rok/dva pockat??

Zdenin
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 26.04.18 08:50

Ahoj domek se může dostavit vždycky ale mimi už být nemusí :( Držím palečky a přeji hodně zdravíčka :)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 26.04.18 08:53

Také bych šla do druhého hned.. Peníze, barák i starosti budou pořád! Ale ty dítě potom už neodnosíš, to si musíš ty i tvůj chlap hlavně uvědomit.. normálně bych mu řekla, že je sice hezké, že se to teď nehodí a on nechce, ale až bude chtít, ty nebudeš moct! To je jednoduché řešení, to druhé dítě bych prostě měla, ať se děje cokoli… Nic tady s tebou věčně nebude, jen tvé dítě ♥ Já dvě mám, takže kdybych před tímto rozhodnutím stála, klidně si dám ještě třetí.. Dítě je u mě na prvním místě

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 26.04.18 08:57

Za sebe bych sla do ditete! ;) jak tu uz zaznelo…vse se da vyresit pak, ale miminko pak uz proste nebude…tak preju, at to dobre dopadne :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 09:05

@Marie432875 blbý je to, že on se boji toho druhého dítěte, že to finančně nezvládneme, i když teď bych řekla že s jedním dítětem to zvládne celkem slušné když zvadame bourat a stavět. Ale já bych na něj nechtěla tlačit, ale vím že když teď se zřeknutí tě šance, tak za nějaký čas to na mě dolehne a budu z toho nešťastná..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 09:11

@vertunka já totiž odjakživa trpím velkými bolestmi při menstruaci, po porodu se to ještě zhoršilo, o síle krvácení ani nemluvím, proto brzo antikoncepci beru než pauzy, ale to mi nedělá dobře, kreacím teď téměř furt, sice bez bolesti ale pořád, má to co do činění s tou adenomyozou. Jinak to prostě nepůjde než tak jak to mám teď. Upřímně za ty léta mám toho tak dost že už bych to ráda měla za sebou. A taky ten čípek nevypadá dobře, a doktorka se boji toho že když budeme čekat tak to může přerůst v rakovinu, a to bude horší…

XYZ1234
Kecalka 499 příspěvků 26.04.18 09:24

Za sebe bych neměla žádné dilema, ihned bych se pokoušela o druhé dítě. Blbé je, že byste měli v názoru být jednotní s manželem. Určitě dobře chápe, mezi jakým buď a nebo volí?

pedigka
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 26.04.18 09:29

S delohou neporadim. Co se tyka cipku, tak bych se objednala do centra onkologicke prevence.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 26.04.18 09:31

To je drsný výběr.. ale vzhledem k přednádorovým změnám bych šla rychle do dítka a pak zbytek :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 09:32

@XYZ1234 možná mu to ještě nedochází no. Ale on je typ člověka, který se boji. On ani první dítě nechtěl, teď je samozřejmě rád že ho máme, ale kdyby jsme žádné děti neměli tak by mu to nevadilo. Tady v téhle situaci jeden z nás prostě bude muset ustoupit, buď já nebo on. My jsme druhý dítě měli v plánu až tak za 3 roky. Až bude dodělaný barák a nebudeme muset žít na staveništi, a s tím souhlasil. Ale teď hned ho prostě nechce. Kdyby bylo po mém tak do něj jdu hned.

Uživatel je onlineAgrion
Závislačka 2739 příspěvků 26.04.18 09:32

A ty zmeny na cipku by nesly vyresit konizaci? Urcite by ti poskytlo mimimalne nejaky cas, mit dite treba za 1-2 roky ( pokud by konizace byla „do cisteho“). Je to velke rozhodnuti… asi bych si vyzadala jeste nazor jineho gynekologa, zda by nevidel jine reseni ( pokud mozno nejake kapacity).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 09:34

@pedigka ty prednadorove změny by nebylo to nejhorší, podstoupim konizaci a můžu žít dál, tam jde o to že jak tou konizaci čípek zkrátí, tak ten plod pak nemusí unést. Děkuji za radu ????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama