Odstranění prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajuse_h
Povídálka 22 příspěvků 12.09.18 07:59
Odstraneni prsu

Ahoj holky, ve 33 letech mi nasli rakovinu prsu.. Ceka me odstraneni celeho leveho prsu. Chci se zeptat, nemate s tim nekdo zkusenost? Mela bych par otazek.. Vim, ze je to hodne tezke tema, ale treba nekdo pomuze. Moc dekuji.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 17:10

Ahoj, prošla jsem si tím před rokem a půl. Operace to není náročná, trvá si hodinu. Do nemocnice jsem nastupovala ve čtvrtek, v pátek jsem měla operaci, v pondělí dopoledne jsem šla domů. Klidně se zeptej.

E.

Kajuse_h
Povídálka 22 příspěvků 15.09.18 17:21
@Anonymní píše:
Ahoj, prošla jsem si tím před rokem a půl. Operace to není náročná, trvá si hodinu. Do nemocnice jsem nastupovala ve čtvrtek, v pátek jsem měla operaci, v pondělí dopoledne jsem šla domů. Klidně se zeptej.E.

Jeeeeee moc dekuji za reakci !! Je to tezke tema.. Mohu se prosim zeptat jak jsi se s tim srovnala? A kdy jsi mohla zacit nosit jakoby vycpavku do podprsenky? A za jak dlouho jsi mohla normalne fungovat? Asi mam moc otazek, ze? A jeste posledni.. uz jsi podstoupila rekonstrukci? Moc dekuji!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 19:08

Moje onkoložka předepsala pooperační epitézu (látková, uvnitř náplň jako do plyšáku) při první kontrole po operaci.
Pak s nějakým odstupem poukaz na silikonovou náhradu.

Ani nevím jak jsem se s tím srovnala, jednoduše to bylo nejlepší řešení. Měla jsem celkem velká prsa (D), tak mám zatím celkem nevyvážený hrudník.

Nemůžu nosit většinu šatů z období „před“, co mi asi vadí nejvíc.

Před prázdninami jsem byla na konzultaci kvůli rekonstrukci. Mám termín příští rok v červnu první operaci - vložení implantátu a pak v září zmenšení druhé strany.

Rekonstrukce se nedoporučuje dřív než za 2 roky a celkem jsou tam i dlouhé čekací doby, protože je to na pojišťovnu.
 E.

Kajuse_h
Povídálka 22 příspěvků 15.09.18 19:23
@Anonymní píše:
Moje onkoložka předepsala pooperační epitézu (látková, uvnitř náplň jako do plyšáku) při první kontrole po operaci.
Pak s nějakým odstupem poukaz na silikonovou náhradu.

Ani nevím jak jsem se s tím srovnala, jednoduše to bylo nejlepší řešení. Měla jsem celkem velká prsa (D), tak mám zatím celkem nevyvážený hrudník.

Nemůžu nosit většinu šatů z období „před“, co mi asi vadí nejvíc.

Před prázdninami jsem byla na konzultaci kvůli rekonstrukci. Mám termín příští rok v červnu první operaci - vložení implantátu a pak v září zmenšení druhé strany.

Rekonstrukce se nedoporučuje dřív než za 2 roky a celkem jsou tam i dlouhé čekací doby, protože je to na pojišťovnu.
E.

Moc dekuji. Jako taky to beru jako nejmensi zlo.. kdyz me to zachrani cert vem prso.. ale tak porad jsme zeny no … ???? Me ceka operace cca do 14 dnu.. tak zjistuji co a jak.. a jinak mi rikali ze rok po operaci uz muze byt rekonstrukce? ???? Tak nevim.. a mohu se zeptat, kde ti budou delat rekontrukci? A domlouvala jsi si to sama nebo pres onkolozku tvoji? Moc dekuji! Vim, ze to neni prijemne tema..

Lelukla
Povídálka 30 příspěvků 29.09.18 22:45
@Kajuse_h píše:
Ahoj holky, ve 33 letech mi nasli rakovinu prsu.. Ceka me odstraneni celeho leveho prsu. Chci se zeptat, nemate s tim nekdo zkusenost? Mela bych par otazek.. Vim, ze je to hodne tezke tema, ale treba nekdo pomuze. Moc dekuji.

@Kajuse_h

Lelukla
Povídálka 30 příspěvků 29.09.18 22:50

Ahoj, letos v květnu mi odstranili pravé prso, naštěstí mám jen dvojky, tak to není tak strašné, epitezu moc nenosim, upravila jsem si plavky i podprsenky a nikdo nic nepoznal. Není to složitá operace, chce to potom hodně mazat a masírovat jizvu a procvičovat ruku.

Kajuse_h
Povídálka 22 příspěvků 30.09.18 06:44

@Lelukla moc dekuji za zpravu! Mohu se zeptat jak dlouho jsi byla v nemocnici? A jak dlouho trvalo nez jsi mohla normalne funfovat? Mam maleho prcka tak proto me to zajima :)

Lelukla
Povídálka 30 příspěvků 13.10.18 21:51
@Kajuse_h
@Kajuse_h píše:
@Lelukla moc dekuji za zpravu! Mohu se zeptat jak dlouho jsi byla v nemocnici? A jak dlouho trvalo nez jsi mohla normalne funfovat? Mam maleho prcka tak proto me to zajima :)

Lelukla
Povídálka 30 příspěvků 13.10.18 21:56

Nastoupila jsem v pondělí, v úterý byla operace a v pátek mě pustili domů. Není to nic strašného, ani bolesti nebyly moc velké. Zpočátku budeš malinko špatně pohyblivá, co se týče ruky na operované straně, ale když budeš poctivě cvičit a pěkně mazat a masírovat jizvu, tak jsi do měsíce OK. Já třeba byla 3 týdny po operaci na zábavě a trsala jsem jak dvacítka. Je mi 41 let

Kajuse_h
Povídálka 22 příspěvků 14.10.18 20:53
@Lelukla píše:
Nastoupila jsem v pondělí, v úterý byla operace a v pátek mě pustili domů. Není to nic strašného, ani bolesti nebyly moc velké. Zpočátku budeš malinko špatně pohyblivá, co se týče ruky na operované straně, ale když budeš poctivě cvičit a pěkně mazat a masírovat jizvu, tak jsi do měsíce OK. Já třeba byla 3 týdny po operaci na zábavě a trsala jsem jak dvacítka. Je mi 41 let

Tak už to mám za sebou :) Nebylo to tak strašné. Mohu se zeptat jak u tebe pokračovala dál léčba? Moc děkuji

Lelukla
Povídálka 30 příspěvků 14.10.18 21:35

Měla jsem pak ještě 25 ozarek. Teď už nemám nic, nemám hormonálně podmíněný nádor, můj byl tripple negativní. Tak vidíš, operaci jsi zvládla na výbornou, kolik ti vzali uzlin? A trénuješ ručku?

Kajuse_h
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 03:50
@Lelukla píše:
Měla jsem pak ještě 25 ozarek. Teď už nemám nic, nemám hormonálně podmíněný nádor, můj byl tripple negativní. Tak vidíš, operaci jsi zvládla na výbornou, kolik ti vzali uzlin? A trénuješ ručku?

@Lelukla
Me z biopsie vysel hormonalni.. ted jeste cekam na definitivni histologii.. budu vedet ted ve stredu.. jinak uzliny mi nebrali.. pouze sentinelovou. Tak snad bude uzlina ok. Tak ze co se tyka ruky jsem relativne ok :) Ted se vlastne ve stredu dozvime co dal.. tak to vis, ze jsem nervozni.. a delali ti geneticke testy? Jako jestli do budoucna te ceka i druhe prso? Me uz rekli zvazeni odebrani vajecniku a delohy no.. ale co.. to jsou nejmensi veci, hlavne aby se to nevratilo :)

Lelukla
Povídálka 30 příspěvků 18.10.18 01:23

Genetika mi vyšla negativní, takže mě zatím další operace nečekají, jen časté kontroly.me brali sentimelovou a 10 vedlejších, všechny negativní, tak nevím, proč je brali

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >