Odstranění vejcovodu po mimoděložním těhotenství - co dál?

489
23.7.19 14:15

Odstranění vejcovodu.. Co dál?

Ahoj, poradíte prosím co dál dělat? Vzali mi pravý vejcovod po mimoděložním těhotenství a levý je prý dost rozšířený takže je tam velká pravděpodobnost že po druhé by to bylo znovu mimoděložní, v centru mi řekli že by doporučili odstranit i ten levý a udělat umělé oplodnění. Ale nechci dát pryč ten levý vejcovod a ani nevím kolik bych si měla připravit financí na případné umělé oplodnění. Nemám s tím zkušenosti žádné. Jsem nějak v koncích a nevím jak se rozhodnout správně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3868
23.7.19 14:25
@Adri56 píše:
Ahoj, poradíte prosím co dál dělat? Vzali mi pravý vejcovod po mimoděložním těhotenství a levý je prý dost rozšířený takže je tam velká pravděpodobnost že po druhé by to bylo znovu mimoděložní, v centru mi řekli že by doporučili odstranit i ten levý a udělat umělé oplodnění. Ale nechci dát pryč ten levý vejcovod a ani nevím kolik bych si měla připravit financí na případné umělé oplodnění. Nemám s tím zkušenosti žádné. Jsem nějak v koncích a nevím jak se rozhodnout správně :(

Za mě naděje umírá poslední, takže bych to zkoušela dál a až pokud by se znovu jednalo o mimiděložní a bylo nutné druhý vejcovod odstranit, šla bych do umělého.
Každopádně bych to konzultovala ještě s dalšími gynekology. Určitě i mimo CAR, protože tam bych se bála, že jsou tak trochu zaujatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8978
23.7.19 14:56

Vejcovody neodstraňovat - ani ten jeden bych si nenechala preventivně vzít. Něco jiného je pokud není možné ho zachránit, ale říct si že je větší pravděpodobnost opakování a tak ho vzít je hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50805
23.7.19 15:09

Jde o to, jak ten zbylý vypadá. Pokud je naplněn tekutinou, je tam sactosalpinx, tak nejen, že je s tím otěhotnění prakticky nemožné, ale i v případě umělého oplodnění výrazně snižuje šanci na úspěch. Nechala bych si pečlivě vysvětlit svou konkrétní situaci od doktorů, co to vidí a mají s tím zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
23.7.19 16:10

@ugluk @Lynette @Popokatepetla Dnes říkala doktorka v Gennetu že prý je rozšířený od častých zánětů co jsem měla, jinak nic jiného neříkala, určitě se ještě poradím.. Je to pro mě hrozné… Já si říkala že bych zkusila umělé oplodnění i s tím levým vejcovodem ale když to nevyjde tak si budu vyčítat že nakonec jsem měla dát rovnou pryč ten vejcovod a i škoda peněz, ne zrovna malých peněz co jsem tak koukala na internetu. Nechci si tím mimoděložním projít znovu a zároveň nechci dát pryč vejcovod.. :( To je hrozné rozhodování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
23.7.19 16:10

Nevíte jaké kde nabízejí ceny umělého oplodnění? Přemýšlím že z Gennetu půjdu pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4265
23.7.19 16:30

@Adri56 Ahoj, co se týče cen za IVF, tak je to všude ve výsledku dost podobné. Nemyslím si, že někde by se platilo extrémně min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
23.7.19 16:32

@Adri56 co vím tak ve státních, třeba u Apolináře to vyjde levněji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7693
23.7.19 16:35

Záleží co vše si budete chtít připlatit, ale je to fakt raketa všude. Počítej několik desítek tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
23.7.19 19:50

@phedr Děkuju, podívám se na ně na internetu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
23.7.19 19:51

@karkarka No připlácet si nic nechci pokud to nebude nutné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7693
23.7.19 20:37

@Adri56 stejně počítej s tím, že něco platit budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2815
23.7.19 20:56

Do státního CAru bych nešla. V Brně je na Obilňáku A zatím jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl tam spokojený. sice dáš míň peněz, ale je to taky o spokojenosti, přístupu, psychice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
24.7.19 05:04

@Adri56 když si tady najdeš jejich skupinu a vrátíš se pár stránek zpět tak tam dávali ceník, myslím že do 10 tis. by ses vešla a zrovna Apolinář má ze státních center dobré reference.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
24.7.19 22:25

@phedr Děkuju moc, koukala jsem a cena by odpovídala, ještě to promyslim a možná tam zkusím. A ještě nevím jednu věc.. kdybych si ten levý vejcovod tedy nechala a podstoupila umělé oplodnění, je možnost že to bude zase mimoděložní nebo jakmile to bude v děloze tak už se nemůže odtud nikam dostat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama