Deprese z dalšího potratu

252
16.7.19 12:06

Deprese z dalšího potratu

Ahoj holky. Potřebuju trochu podpořit. Před dvěma lety jsem poprvé otěhotněla přes antikoncepci. Následně jsem potratila v 7tt. V nemocnici se dohadovali, co se mnou. Po dvou dnech, kdy jsem měla kontrakce a začala zvracet bolestí mě vzali na sál na revizi, pak prohlásili, že ten kousek by už vyšel sám a vlastně to bylo zbytečné. Po tomhle zážitku jsem se bála znova otěhotnět, ale zároveň jsem už miminko hrozně chtěla. Půl roku po tom jsem otěhotněla znova. Následoval SP v 6.tt. Doktoři říkali, že je vše v pořádku a můžeme to zkusit znova. Rok na to jsem tedy otěhotněla potřetí. Když už to vypadalo dobře, v 16tt jsme se dozvěděli, že miminku nebije srdíčko. Následoval „porod“ a další revize…
Byli jsme s manželem na všech možných vyšetřeních, ale na nic nepřišli…

Máte někdo podobné zkušenosti? A jak to dopadlo? Nechci rady, co mám dělat, spíše to, jak zvládáte depresi. Předem děkuji, moc si vážím všech odpovědí… :,(

Příspěvek upraven 16.07.19 v 14:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
550
16.7.19 13:07

Ahoj mám za sebou 3 potraty. V listopadu 2017v 5 týdnu a potratila jsem spont.Pak v březnu 2018,kdy vše vypadalo dobře jsem potratila v 9 týdnů s revizí a naposledy v červenci 2018 v 7 týdnu opět spont. potrat. Prošli jsme si veškerým vyšetřením v caru í na genetice a nic nám nezjistili.Na genetice doporučili jen při případném IVF genetický rozbor vajíček před jejich vkladem do dělohy. V listopadu jsem otěhotněla spont a okamžitě mi byl v caru naordinován Gynprodyl na podporu těhotenství a píchala jsem si každý den Fraxiparin injekce. Měla jsem velký strach a stále mám. Nyní jsem ve 34 týdnu a doufám, že už to dotáhnem do zdárného konce… držím pěsti ať se brzy i Tobě zadaří dojít do vytouženého cíle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
16.7.19 13:49

@Zusanka Máš vyšetřenou reprodukční imunitu? Konkrétně u MUDr. Karin Malíčkové. Bez ní bych na tom byla jako ty. Ale díky ní mám zdravé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
16.7.19 14:08
@MartinaCV píše:
@Zusanka Máš vyšetřenou reprodukční imunitu? Konkrétně u MUDr. Karin Malíčkové. Bez ní bych na tom byla jako ty. Ale díky ní mám zdravé dítě.

Ano, mám. :( Už jsme zkusili asi vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
16.7.19 14:18

Ja mela dva zamlkle potraty 12 a 9 tyden, byli jsme taky na vse vysetrenich nic nezjistili, muj gynekolog me pri dalsim tehotenstvi predepisoval injekce na na redeni krve, nevim jestli kvuli tomu, ale donosila jsem zdravou holcicku, preji vam, abyste se taky brzy dockala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
16.7.19 14:25
@Zusanka píše:
Ano, mám. :( Už jsme zkusili asi vše.

Jak dopadla genetika toho plodu co mu přestalo bít v 16 tt srdíčko? Jak vypadala placenta? O tom bys měla mít zprávy. Nedošlo k ucpání cévy v pupečníku? Hematologii máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
16.7.19 14:34

@MartinaCV Placenta a vše bylo v pořádku. U posledního plodu v 16.tt to bylo způsobeno tím, že se prý špatně vyvíjelo srdíčko. :nevim: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
16.7.19 15:57
@Zusanka píše:
@MartinaCV Placenta a vše bylo v pořádku. U posledního plodu v 16.tt to bylo způsobeno tím, že se prý špatně vyvíjelo srdíčko. :nevim: :(

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
16.7.19 16:48
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
16.7.19 16:57
@Zusanka píše:
@MartinaCV 22

Jee, ty jsi mladounka! Holka, uvadi se, ze nejlepsi vek na otehotneni je kolem 25, myslim z biologickeho hlediska. Vydrz, otehotnis snadno, ale kazde vajicko neni OK. Mohla to byt nahoda. Ty jsi byla vysetrena vylozene u Mudr. Malickove? Co rikaji lekari? Jsi jeste hodne mlada, mozna bych dva roky pockala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
16.7.19 17:50

@MartinaCV ano, lékaři říkají, že to vidí, jako náhodu. :,( Nejdříve jsem chtěla mimi tak kolem 30,ale po tom prvním zážitku mi už úplně nezáleží na tom, kdy.. Hlavně aby bylo zdravé. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama