Trombofilie a spontánní potraty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 11:42
Trombofilie a spontánní potraty

Ahoj holky, myslím, ze nadpis mluví za vše. Mate s tím nějaká zkušenost?
Mám trombofilii - heterozygot, leidenska mutace. Léky žádné neberu, na kontroly na hematologii docházím jednou ročně. Před par dny mi doktor řekl, na základě pozitivních a následně negativních tt, ze jsem nejspíš prodělala velmi malý spontánní potrat. Moje máma se mnou otěhotněla bez problému, ovšem než počali bratra, prošla 6ti samovolnymi potraty. Trombofilii má v horším stadiu než já, ale ne o tolik - mám ji dědičnou po ni, proto se o tom zmiňuji. O miminko se snažíme s přítelem téměř rok, je mi 23 let. Hormony logicky žádné brát nesmím, užívám kapky gynex a Gs mimistar jako komplexni vitaminy. Do toho mám zaklonenou dělohu a lékař říkal, ze takhle zahnutou ještě neviděl :lol: chci se zeptat zda mate nějaké zkušenosti s tímhle tématem a nějaké rady. Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Schenni
Povídálka 22 příspěvků 16.07.19 12:23

Ahoj, jen leidenskou mutaci, tj. vetsi sklon k tromboze? Nebo mas vylozene trombofilni problemy? Leidenskou mutaci heterozygot mam taky, byla jsem jen v tehotenstvi sledovana na hematologii, ale vse bez problemu. Zamlkla tehotenstvi jsem nemela zadna, ted jsem tehotna podruhe v tretim trimestru. Pokud mas jen tu mutaci, tak uz doktori kteri se tim vice zabyvaji ani plosne nedoporucuji napr. preventivni heparin ani na delsi lety. Riziko trombozy obecne zvysene podobne jako u lidi s obezitou mi tehdy rikali na poradne

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 16.07.19 12:35

Sraženina může a nemusí být příčinnou ranného potratu. Určitě na hematologii diskutuj svůj záměr otěhotnět a další postup. Hormony v těhotenství je další rizikový faktor k vytvoření sraženiny. Případně kdyby ti přístě gynekolog dal na udržení Utrogestane nebo něco podobného, je to také riziko.
Já to mám s hematologem domluvené tak, že testuji již od 10 dne po ovulaci vždy aby se podchytilo těhotenství v začátku a jakmile je duch na testu tak hned začínám píchat nízkomolekulární heparin. Mám pro ten případ doma krabici, abych mohla začít i o víkendu a nemusela čekat na vyšetření.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 13:06
@Schenni píše:
Ahoj, jen leidenskou mutaci, tj. vetsi sklon k tromboze? Nebo mas vylozene trombofilni problemy? Leidenskou mutaci heterozygot mam taky, byla jsem jen v tehotenstvi sledovana na hematologii, ale vse bez problemu. Zamlkla tehotenstvi jsem nemela zadna, ted jsem tehotna podruhe v tretim trimestru. Pokud mas jen tu mutaci, tak uz doktori kteri se tim vice zabyvaji ani plosne nedoporucuji napr. preventivni heparin ani na delsi lety. Riziko trombozy obecne zvysene podobne jako u lidi s obezitou mi tehdy rikali na poradne

V kartičce kterou musím mít v peněžence mám napsáno jako diagnózu - Trombofilni stav - leiden heterozygot fa XII.

Jinak při letech dlouhych - více než 4 hodiny, si musím pichat fraxiparine. MUDr říkala ze až budu těhotná mám se objednat. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 13:07
@BlaZenkaB píše:
Sraženina může a nemusí být příčinnou ranného potratu. Určitě na hematologii diskutuj svůj záměr otěhotnět a další postup. Hormony v těhotenství je další rizikový faktor k vytvoření sraženiny. Případně kdyby ti přístě gynekolog dal na udržení Utrogestane nebo něco podobného, je to také riziko.
Já to mám s hematologem domluvené tak, že testuji již od 10 dne po ovulaci vždy aby se podchytilo těhotenství v začátku a jakmile je duch na testu tak hned začínám píchat nízkomolekulární heparin. Mám pro ten případ doma krabici, abych mohla začít i o víkendu a nemusela čekat na vyšetření.

Tak to mě lékařka říkala na hemato. ze mě budou jen hlídat. A můj doktor mi dokonce loni nabízel ze nizkohormonalni antikoncepci muzu brát. Tak čert se v tom vyznej.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54392 příspěvků 16.07.19 13:14
@Anonymní píše:
Tak to mě lékařka říkala na hemato. ze mě budou jen hlídat. A můj doktor mi dokonce loni nabízel ze nizkohormonalni antikoncepci muzu brát. Tak čert se v tom vyznej.

Liší se to pracoviště od pracoviště. Výsledky studií nejsou jednoznačně. Někdo je ochotný podstoupit větší riziko, někdo ne. Tak jako je to v životě se vším. Někdo roziko hormonální antikoncepce nepodstpupi ani když trombofilii nema

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 13:25
@Lama Lama píše:
Liší se to pracoviště od pracoviště. Výsledky studií nejsou jednoznačně. Někdo je ochotný podstoupit větší riziko, někdo ne. Tak jako je to v životě se vším. Někdo roziko hormonální antikoncepce nepodstpupi ani když trombofilii nema

Přesně tak. Já hormonální antikoncepci brala 4 měsíce, když jsem měla čerstvých 16. Chodila jsem k panu Kovarovi - který spolupracuje s panem Uzlem a dokonce vydali knížku Antikoncepcni otazníky. A víte co je Paradox? Ze tenhle,,pan doktor” mi napsal antikoncepci i když v rodinné anamneze jsem měla trombofilii a napsáno ze muže byt dědičná a neudelal mi žádné testy. Napsal antikoncepci a mě po ni bylo zle, on to neřešil, ani mi testy neudělal i když jsem o ne zadala.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54392 příspěvků 16.07.19 13:34
@Anonymní píše:
Přesně tak. Já hormonální antikoncepci brala 4 měsíce, když jsem měla čerstvých 16. Chodila jsem k panu Kovarovi - který spolupracuje s panem Uzlem a dokonce vydali knížku Antikoncepcni otazníky. A víte co je Paradox? Ze tenhle,,pan doktor” mi napsal antikoncepci i když v rodinné anamneze jsem měla trombofilii a napsáno ze muže byt dědičná a neudelal mi žádné testy. Napsal antikoncepci a mě po ni bylo zle, on to neřešil, ani mi testy neudělal i když jsem o ne zadala.

a jaká trombofilie?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 13:58
@Lama Lama píše:
a jaká trombofilie?

Psala jsem Výše

kajako
Povídálka 49 příspěvků 16.07.19 17:55

Ahoj, ja jsem měla 2 zamlkla těhotenství v 7.tydnu, na obe se ale přišlo v 11. Tydnu, takze jsem musela v obou případech na revizi. Po všech vyšetřeních mne zjistili Leidenskou mutaci heterozygot a od zacatku těhotenství si budu muset pichat injekce na redeni krve. Ale nechala jsem si udělat všechna mozna vyšetření, i reprodukčni imunologii u doktorky Malickove v iscare a všechny výsledky negativní a pozitivní jen Leideneska mutace..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 18:05

Také mám Leidena, heterozygotní mutaci, zjistila jsem to až po dětech. Mám za sebou jeden spontánní potrat a dělají se mi velmi často modřiny. Když jsem měla vymknutou nohu v ortéze, musela jsem si píchat Clexane. Jinak skoro 15 let jsem brala Cilest, po stanovení diagnózy mám Mirenu.

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 20:47

Taky mam leidena ve stejne forme + jeste jednu dalsi trombofilni mutaci. Dite pocato na prvni dobrou a donoseno absolutne bez problemu a bez pichani injekci, ty jsem si pichala az v sestinedeli, ale to bylo jen preventivne.. nerekla bych, ze duvodem potratu bude ten leiden, spise se nech vice vysetrit ;)

kajako
Povídálka 49 příspěvků 16.07.19 20:59

Jak rika @Tazvesnice, asi se nech vice vyšetrit, často u tak brzkych samovolnych potratu je na vině napr. Alergie na vajíčko atd. Proto se vajicko ani neuhnizdi a brzy odchází pryc s ms. Toto vyšetření ti udělají na reprodukční imunologii. Hodne stesti :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 21:05

Tak stalo se zatím jen jednou a nikdy nic jinyho tak mi připadá zbytečný to řešit hned, přeci jen to není až nic tak neobvyklyho :) když se to bude opakovat, vyšetřit se nechám! A děkuji! :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 09:34
Ajina

Ahoj holky byla jsem už 3 na ivf mam trombofolii picham si inekce na ředeni krve, beru do toho hormony a jsu ztoho hotova nevim proč o to vždycky přidu dvakrat jsem mnela svoje vajíčko to chapu že mohly bejt špatné ale to 3 jsem už dělala od náhradní paní a také nic už neví na co se tech doktorů mám ptat když mně furt říkají všechno je u vás dobrý a přitom furt nic jsu z toho nešťastná.. :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama