Odvar z ovesných vloček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19.01.10 09:57
Odvar z ovesných vloček

Tak se nám malá zase zacementovala, už 4. den je bez stolice a naše osvědčený prostředky (heřmánkvý čaj, probiotický kapky) zatím selhaly. Včera jsme byly v poradně, řešila jsem to s mudrou a ta mi doporučila odvar z ovesných vloček. Používáte to někdo? Mě se to moc nezdá, hlavně proto, že v ovesných vločkách je lepek a na ten máme myslím ještě čas (i když doktorka říkala, že už můžeme zkoušet i těstoviny).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 19.01.10 10:04

V ovesných vločkách není lepek, ten se tam dostává při zpracování, protože se zpracovává na stejném místě jako mouka.
Ale je v něm tuším ?aulin? nebo tak nějak, který je alergen a občas se projevuje obdobně jako alergie na lepek.

Asi bych zkusila nějaké ovocné šťávy (švastka, hruška), nedávat nic s mrkví, s rýží. A celkově ovoce trochu pomůže i třeba jablíčko.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 19.01.10 10:13

Ahoj,já bych se toho nebála je to rada už našich maminek a babiček-která pomáhá.Pokud nemáte v rodině alergie zkusila bych to,pokud máte nedávala bych.
Jak psala čičinka lepek v nich není.

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 19.01.10 10:18

nám vždycky pomohla hrušková šťáva.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.10 10:19

Podle nových doporučení se má dítě vystvit lepku mezi ukončeným 4.-6. měsícem. Tak je to stejně jedno, i kdyby tam byl.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 19.01.10 10:20

Suny, lepek v nich původně není, ale při zpracování se tam dostává, takže u nás v Čechách se vločky neberou jako bezlepková potravina. Ale třeba ve Švědsku prý to tak berou, jak to zpracovávají nevím.

Zkus nejdřív ty šťávičky a ovoce, odvar bych nechala na potom.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 19.01.10 11:11

Ahoj, Julka se zácpou také mívala problém. Pomáhala tenkrát švestková přesnídávka Sunárek. Přestala se však záhy vyrábět, takže jsem si ji připravovala doma sama - podle složení Sunárku. Byly to jen sušené švestky a voda. Namočit sušené švestky (dají se sehnat i chemicky neošetřené) až změknou, pak rozmixovat s vodou (tenkrát jsem pro Julku používala převařenou kojeneckou). Podle potřeby dosladit, do roku jsem u obou dětí používala jen Glukopur. Tato přesnídávka Julce moc chutnala a fungovala na 1 :wink: A pak taky kupodivu někdy borůvková přesnídávka (ale ničím nezahuštěná).

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19.01.10 11:17

Díky za rady. Švestkovou šťávu mám doma, ale ještě ji nemáme ozkoušenou - Jája včera dostala 1. hexavakcínu, tak jsem jí ještě dneska nechtěla dávat nic neověřenýho. Ale asi to zkusím teď k obědu, protože malá už docela zakouší a ten heřmánek ne a ne zabrat. :cry:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 19.01.10 12:00

Já nevím ale borůvky zcela jistě a prý i švestky spíš staví ne??Asi má hold každý jinou zkušenost. čičinka jo máš pravdu s tím ovsem.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 19.01.10 12:14

na zácku je dobrý dufalax což je laxancium, nebo pak lžička olejového oleje taky zabere, sle nejlepší je úprava jídelníčku vynechat čokolády, přidat vlákninu.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19.01.10 15:26
cinkxa píše:
na zácku je dobrý dufalax což je laxancium, nebo pak lžička olejového oleje taky zabere, sle nejlepší je úprava jídelníčku vynechat čokolády, přidat vlákninu.

Janičce je půl roku, takže ta čokoláda mě pobavila. :-D Olivový olej dávám do každýho poledního příkrmu.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 20.01.10 01:17
Sunnny píše:
Já nevím ale borůvky zcela jistě a prý i švestky spíš staví ne??Asi má hold každý jinou zkušenost. čičinka jo máš pravdu s tím ovsem.

No, švestky tedy nestaví. Doporučují se i dospělím se zácpou. Ideálně právě ty sušené namočené ve vodě a ráno. O borůvkách se to říká, ale u Julky fungovaly taky.

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 21.01.10 23:01
...

já bych se tech vloček tak nebála dávala jsem je mojí malé už od 2 měsíců páč kojit sem nemohla takže mala byla na UM ale když sem potřebovala aby ji to zasitilo na delší dobu tak sem davala odvar z ovesnych vloček s UM a v pohodě myslim že neni čeho se bat ostatně všichni jsme na tom vyrostli :-)

snažilka2017
Extra třída :D 10342 příspěvků 21.01.14 21:58

Smim se zepata jestli ji ted odvar z vlocek muzu delat kazdy den? redeny s vodou na mleko, a jak dlouho??? mala ma ted nejakou zacpu :/ pit mi nechce vubec nic uz od malinka, mam uz vyzkouseny vsechny metody, hrnky i caje :/ cucne si vyjimecne

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 21.01.14 23:05

@Ajinka91 já to dávala denně asi 2 týdny, pak kakal sám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >