Reklama

Odvoz k porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

00verča00
Stálice 60 příspěvků 07.04.18 09:57
Odvoz k porodu

Dobrý den/ahoj,
když nemám odvoz k porodu (přítel si teprve bude řidičák dělat) je možné třeba v den kdy bude termín si jít už lehnout do nemocnice? Nechají mě tam i když třeba ještě ten den rodit nebudu? Jde mi o to, že nechci pak rychle shánět taxi (přece jen to není nejlevnější) a do sanitky nevezmou přítele (chtěla bych ho u porodu, tak se bojím, aby pak stihl přijet). Prostě jestli je možné ležet v nemocnici dřív? Jestli mi to třeba nedovolí z důvodu, že bych zabírala zbytečně místo? Nemáte někdo zkušenost prosím?:)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Pozitivni-obrazy
Stálice 92 příspěvků 07.04.18 10:01

Ahoj, mně do sanitky normálně manžela vzali. Nevím jak je to s nesezdanými páry, ale myslím, že když jim vysvětlíš situaci, vezmou ho.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62490 příspěvků 3 inzeráty 07.04.18 10:02

@00verča00 Ne, nenechají, termín porodu je plus mínus 14 dní, takže si tě tam nebudou takovou dobu pěstovat, pokud už nebude porod v běhu. A v hodně frekventovaných porodnicích tě tam nenechají ani když bude v začátcích…

vokishka
Extra třída :D 12296 příspěvků 07.04.18 10:03

Pochybuju, že by vás vzali do nemocnice dřív. A to by přece stejně přítele neřešilo. Nebo by si tam vzal spacák a spal třeba několik dní v nemocnici? Ono to totiž nemusí být v termínu.

Sofie92
Závislačka 3126 příspěvků 07.04.18 10:04

No podle mě tohle nedovolí jít si lehnout do nemocnice jen tak, ale nevím. Buď ten taxi a nebo někdo známý? Nebo nevím jak jinak to udělat.

00verča00
Stálice 60 příspěvků 07.04.18 10:05

@Pozitivni-obrazy opravdu?? To by bylo nejlepší řešení :potlesk: já právě četla dost diskuzí (ne jen tady), že právě je to prý zakázané nebo co :nevim: ale asi záleží na konkrétním sanitářovi :) děkuju za naději, snad to tak dopadne:)

pikola
Neúnavná pisatelka 18943 příspěvků 07.04.18 10:05

Tak i kdyby si šlo v termín porodu lehnout do nemocnice (nejde) tak on tam s tebou asi ležet celou dobu nebude, takže ti to moc nevyřeší. Dítě nemá v břiše kalendář, ten termín je přibližný.

V akutní případy můžeš zavolat sanitku, jinak po vlastní ose. Určitě nejedete přes půl republiky.

Tunrida
Hvězda diskuse 47167 příspěvků 07.04.18 10:05

V nemocnici si tě nenechají určitě. Se s někým na ten odvoz domluvte, pokud to bude zrovna možné.

00verča00
Stálice 60 příspěvků 07.04.18 10:07

@Sofie92 já si myslím, že to asi nepůjde, už i kvůli ostatním případům, abych nezabírala místo :) ještě mám dost času, tak zjišťuji všechny možnosti :) děkuju za odpověď

iwa83
Kelišová 6105 příspěvků 07.04.18 10:07

Sanitka, taxik, známy, soused… těch možností je hodně. Určitě si tě tam nenechají když nebude nic v běhu. Buď se domluv se saniťákem - můžeš narazit na někoho rozumného, kdo to pochopí. Nebo si hold přítel bude muset vzít taxika. Jako prvorodička to stejně nebude hopem. I když jsou i výnimky.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 07.04.18 10:08

@00verča00 Tak si vezmi taxíka, ten tě zaveze kam chceš a s kým chceš. Dopředu si udělej reference, na základě toho si vyber taxislužbu a číslo si ulož do telefonu. Měla jsem to tak u všech dětí. Ne tedy kvůli manželovi, ale kvůli tomu, že sanitka vozí do spádové porodnice a já chtěla rodit v jiné.

00verča00
Stálice 60 příspěvků 07.04.18 10:09

@Tunrida v Praze jsme krátce a známé tu moc nemáme :/ a když už tak ne s autem právě :nevim: čas ještě máme, tak to nějak snad vymyslíme :) děkuji

Petruna21
Echt Kelišová 9844 příspěvků 07.04.18 10:10

Do Sanitky vezmou i manžela, přítele ;)

00verča00
Stálice 60 příspěvků 07.04.18 10:10

Děkuji za odpovědí :) asi budu spoléhat na taxika :)

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 07.04.18 10:12

Jinak kdyby to šlo si lehnout dopředu do porodnice, tak stejně bude muset manžel odvoz do porodnice pro sebe pak nějak vyřešit, když to bude v nevhodnou dobu, třeba v noci :D Jinak třeba moje kamarádka se do porodnice odvezla sama, její manžel taky neměl řidičák, takže jel jako spolujezdec, já si to nedovedu představit :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama