Odvrtání amalgamové plomby v těhotenství

Anonymní
10.5.21 10:22

Odvrtání amalgamové plomby v těhotenství

Ahooj, mám dotaz dnes jsem byla u zubaře pro bolest zubu a dr. mi vyvrtal zub kde jsem měla amalgánovou plombu a znovu mi zub zadělal. Pak jsem nějak brouzdila po netu a našla jsem, že by se amalgamové plomby neměli v těhu dávat a už vůbec ne do nich vrtat, že se pak uvolňuje ta rtuť, ale dr. mě na to ani neupozornil a ani mi nenabídnul bílou plombu :( Tak mám teď strach. Máte někdo podobnou zkušenost a vše ok? Jsem 37tt. Diky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8567
10.5.21 10:26

Čti méně internetu. Teďka už je stejně pozdě a nic s tím nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9121
10.5.21 10:37

Taky me v těhotenství musela zubarka odvrtat plombu, aby mi vyčistila kanalky, jinak bych přišla o zub. Dcera je v pořádku. Ani by mě nenapadlo to nějak hrotit. Necti tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
10.5.21 10:47

Vůbec bych to neřešila. Před x lety bylo jen tyhle blomby a přežili jsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31431
10.5.21 11:48

Zdravotně nic neuděláš. Zpátky to nevezmeš, detox v těhotenství není možný.
To, že lékař starou amalgámovou plombu odvrtal je ale naprosto v pořádku. Někdy to jinak nejde. Z dotazu úplně jasně nevyplývá, jestli ji nahradil cementem (popř fotokompozit), což je běžný postup. Nebo amalgámovou plombou, což se u těhotných nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64330
10.5.21 12:23
@Anonymní píše:
Ahooj, mám dotaz dnes jsem byla u zubaře pro bolest zubu a dr. mi vyvrtal zub kde jsem měla amalgánovou plombu a znovu mi zub zadělal. Pak jsem nějak brouzdila po netu a našla jsem, že by se amalgamové plomby neměli v těhu dávat a už vůbec ne do nich vrtat, že se pak uvolňuje ta rtuť, ale dr. mě na to ani neupozornil a ani mi nenabídnul bílou plombu :( Tak mám teď strach. Máte někdo podobnou zkušenost a vše ok? Jsem 37tt. Diky ;)

Myslíš, že zánět v těle by byl lepší variantou? Dřív měli všichni amalgan a neumíralo se.. Klid. Nejhorší je smrt z vyděšení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
10.5.21 13:36

Jestli jsi v těhotenství aspoň jednou jedla lososa nebo jinou mořskou rybu, tak jsi do těla dostala více rtuti, než by mohlo přejít z amalgámové plomby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.5.21 14:59

Mám stejnou zkušenost, taky ve 37tt! Taky jsem plašila, protože jsem si na netu přečetla to co ty 8o Dcera je v pořádku! Takže tvoje miminko bude určitě taky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 15:11

@pajka08 doufám!! Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1417
10.5.21 22:54

Není nic, co by ti ublížilo, amalgám se používá už od starověku a nikdy to nikomu nijak neublížilo, dnes se ohledně amalgámu hrotí akorát životní prostření a pak samozřejmě lobují firmy s fotokompozitem, aby měly výdělrk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat