Těhotenství v 50 letech

Anonymní
9.5.21 13:44

Těhotenství v 50 letech

Ahoj, je mi 49, v červenci mi bude 50 a zjistila jsem, ze jsem těhotná. Nevím co mám dělat, jestli si miminko nechat nebo ne? V mem věku už je to velké riziko, ale zase nevím jestli bych zvládla jit na potrat. Mám už dospělou dceru, nevím jak by na to reagovala. To stejný s manželem, jsme spolu 30 let, opravdu jsme už neplánovali v 50 letech dítě :D. Nevím, co mám dělat, uvažují o potratu, ale když si vzpomenu, jak moc jsme se natrapali než se mi podařilo poprvé otěhotnět, a teď, když se nám to podruhé povedlo dat to miminko pryč je strašná představa. Nejvíc se proste bojím reakce okolí, a toho jak bych ti zvládla. Po finanční stránce bychom to zvládli určitě, ale jde mi spis o tu fyzickou a psychickou. 😏

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9092
9.5.21 13:48
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 49, v červenci mi bude 50 a zjistila jsem, ze jsem těhotná. Nevím co mám dělat, jestli si miminko nechat nebo ne? V mem věku už je to velké riziko, ale zase nevím jestli bych zvládla jit na potrat. Mám už dospělou dceru, nevím jak by na to reagovala. To stejný s manželem, jsme spolu 30 let, opravdu jsme už neplánovali v 50 letech dítě :D. Nevím, co mám dělat, uvažují o potratu, ale když si vzpomenu, jak moc jsme se natrapali než se mi podařilo poprvé otěhotnět, a teď, když se nám to podruhé povedlo dat to miminko pryč je strašná představa. Nejvíc se proste bojím reakce okolí, a toho jak bych ti zvládla. Po finanční stránce bychom to zvládli určitě, ale jde mi spis o tu fyzickou a psychickou. 😏

V zadnym pripade bych si ho nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
9.5.21 13:49

Spis aby miminko bylo zdrave, v tomhle veku uz je to velkeeee riziko. Musis sama zvazit, jestli mas na probdele noci a dalsi radosti jeste energii nebo ne. To za Tebe nikdo nerozhodne.

Jestli jsi vitalni, tak bez do toho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12230
9.5.21 13:49

Ja bych do toho asi nesla, z duvodu, ze bych se bala jestli se doziju, alespon plnoletosti ditete. Vubec vam to rozhodovani nezavidim. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
9.5.21 13:51
@Sardelka píše:
Spis aby miminko bylo zdrave, v tomhle veku uz je to velkeeee riziko. Musis sama zvazit, jestli mas na probdele noci a dalsi radosti jeste energii nebo ne. To za Tebe nikdo nerozhodne.Jestli jsi vitalni, tak bez do toho :palec:

Souhlas. Zakladatelko, to musíte probrat doma a zvážit jestli na to ještě máte síly. Já osobně bych do toho takto pozdě už nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23995

A ty se na něco ptáš nebo to jen sděluješ? Ani nevím, jestli ti mám gratulovat. Padesátka je sice super věk, ale na miminko fakt už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608

To je dost prekérka, kolik je manželovi? Možná se zeptám blbě, ale je to 100% těhotenství? Byla jsi u lékaře? Pokud jo asi bych to brala jako osud…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
9.5.21 13:52

Je to neobvyklé, ale mateřství je dar. Hormony tě omladí. To spíš tvůj manžel bude vypadat jako dědeček dítěte, ale ty budeš kočka, a to za to stojí :srdce: Jestli nejsi tuctová, tak budeš hvězda. Přeji ti správné rozhodnutí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
9.5.21 13:53

Naprostá šílenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
9.5.21 13:54

Naší babi je 63 a má doma vnouce pubertacku 14 let od svagrove a puberťák 11 let. Já si neumím představit, že by to byla její dcera či syn. Ohlídat jo, ale vychovávat už je nad její síly. Já sice nemám tolik co vy, ovšem v 50ti bych si dítě nenechala, i kdybych byla na tom fyzicky a financne sebelip. Brala bych ohled právě na to dítě, že v době počátku jeho dospělosti bych byla už stará babka. A já mít máti, které je 70 a já 20 let, bylo by mi líto, že vlastně se ani nedozije vnoucat. Nebo v době založení rodiny se musím starat i o matku a otce. Fakt ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
9.5.21 13:56

Mateřství je dar, nechala bych si to. Podívej na Vendulu Pizingerovou:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
9.5.21 13:56

Já bych si ho nenechala. V 50 už fakt ne. Moje mamka si taky v tom věku myslela, ze je těhotná a byla rozhodnuts pro potrat. Ani neuvazovala, ze by si dítě nechala. Byla z toho hodně špatná, vždy byla proti potratum, ale mela tou dobou už dvě malý vnoučata a říkala, že by to proste nedala. A ani nechtěla. Nakonec z toho byl počátek přechodu, tak to naštěstí nemusela řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
9.5.21 13:57
@PETRAKIM píše:
Naší babi je 63 a má doma vnouce pubertacku 14 let od svagrove a puberťák 11 let. Já si neumím představit, že by to byla její dcera či syn. Ohlídat jo, ale vychovávat už je nad její síly. Já sice nemám tolik co vy, ovšem v 50ti bych si dítě nenechala, i kdybych byla na tom fyzicky a financne sebelip. Brala bych ohled právě na to dítě, že v době počátku jeho dospělosti bych byla už stará babka. A já mít máti, které je 70 a já 20 let, bylo by mi líto, že vlastně se ani nedozije vnoucat. Nebo v době založení rodiny se musím starat i o matku a otce. Fakt ne…

Přesně tak vůči tomu dítěti by to byla ohromná sobeckost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
9.5.21 13:59

@Tomáš916 ano. Mimčo se dá v 50 zvládnout. Ale pak pozdější věk 65+. Dítě bez rodičů nebo senilni rodiče… To je vůči dítěti sobeckost, protoze nikdo z nás neví, jak na tom budeme na stará kolena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8478
9.5.21 14:00
@skorotehotna píše:
Mateřství je dar, nechala bych si to. Podívej na Vendulu Pizingerovou:)

Vendula ma k dispozici takove financni prostredky, ze by ani pripadna smrt (a ze ji to nepreju) nebyla pro dite nejakym financnim ohrozenim. Ale predevsim ma o patnact let mladsiho manzela a tchyni (tedy babicku ditet) ve svem veku. Nezustalo by samotne.
To se snad neda srovnavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat