OGTT test - jedly jste den před tím normálně?

12141
23.6.15 08:13

OGTT test - jedly jste den před tím normálně?

Zdravím všechny, zítra se chystám na test ogtt a dr. mi říkala, ať den dopředu nejím pokud možno sladké. No, už jsem si namazala k snídani žitnou bulku s marmeládou (sice málo sladkou, ale přeci jen), tak přemýšlím, jestli nemám test odložit. Nerada bych skončila s těhotenskou cukrovkou. Na druhou stranu si říkám, že pokud den dopředu opravdu budu jíst jinak než normálně, jestli ty testy budou směrodatné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1053
23.6.15 08:18

Rano je jeste v pohode, ale vecer bys uz nemela snist treba tabulku cokolady :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
23.6.15 08:19

@eva valoi Ahoj, naopak, měla bys jíst úplně normálně jako jindy, aby byl test reálný a odpovídal skutečnosti…
Takže dodrž pouze lačnění alespoň 8 hod před testem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
23.6.15 08:21

@hipisek84 Tak to doodržím asi dýl, jím naposled tak v 19 a jedu ráno na sedmou. Ale budu se asi muset napít aspoň trochu vody, nebo ze mě nic nevyždímou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
23.6.15 08:30

Mě říkala doktorka že se nemám nacpat večer sladkým ale snídaně je asi jedno. Teoreticky bys neměla ani pít, ale já to prostě nedala a testy ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
23.6.15 08:31

@medunka23 Teoreticky bych neměla pít, ale krev pak neteče. Navíc bych nerada zkolabovala. :mrgreen: Myslím, že dvojka obyčejné vody cca hodinu před testem ty výsledky nezkreslí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21799
23.6.15 08:37

@eva valoi dala jsem si den před testem dva indiánky :jazyk: Pokud to má být v pořádku, tak to v pořádku bude, i kdybys snědla den před hory sladkého. ;)
Jinak jsem nepila, dala jsem si dva loky vody snad jen. Pokud dodržuješ pitný režim, tak ta krev by měla téct i tak. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
23.6.15 08:39

@eva valoi já pila i po tom hnusným čaji a to se nemá a navíc u nás v laborce je malinká čekárnička tak jsem šla potom na ty dvě hodinky domů a to by se taky nemělo ale nevím proč, neměla by být vyvíjená fizická námaha :oops: :oops: jsem strašnej pacient

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
23.6.15 08:39

Udává se, že má jíst úplně normálně jako každý jiný den, aby testy nebyly zkreslené. :nevim: Já jsem prostě normálně jedla a testy byly druhý den v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
23.6.15 08:43

@eva valoi Delší lačnění nevadí, ale minimálně 8, což dodržíš, tak je to ok…

Já mám blbé žíly a krev taky jindy neteče, ale teď v těhu, jak je krve více, tak teče pěkně, takže myslím, že to bude ok neboj :hug:

Držím palce ať to dopadne dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
23.6.15 08:48

@hipisek84 Dík. Čekám páté a před tím jsem nikdy cukrovku neměla, ale to víš, nemládneme. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
23.6.15 08:55

@eva valoi Tak to moc gratuluji :) já půjdu na test ogtt zanedlouho a trochu se tedy bojím, ale co bude to bude, zvládneme to i tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41909
23.6.15 09:03
@eva valoi píše:
Zdravím všechny, zítra se chystám na test ogtt a dr. mi říkala, ať den dopředu nejím pokud možno sladké. No, už jsem si namazala k snídani žitnou bulku s marmeládou (sice málo sladkou, ale přeci jen), tak přemýšlím, jestli nemám test odložit. Nerada bych skončila s těhotenskou cukrovkou. Na druhou stranu si říkám, že pokud den dopředu opravdu budu jíst jinak než normálně, jestli ty testy budou směrodatné.

Jez úplně normálně, jinak výsledky toho testu budou zkreslené. DOktorka to myslela tak, aby sis den před testem nedala něco, co normálně nejíš - abys třeba nezbouchala celou tabulku čokolády a tak. Pokud bys měla mít těhotenskou cukrovku, tak nezáleží jen na sladkém, problém by ti mohla udělat i ta bulka :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
23.6.15 09:23

@eva valoi Já jsem to u druhého večer nezvládla a nacpala se v KFC :oops: včetně sladkého dezertu, gyndař mi vynadal, když jsem se mu přiznala, že prý loni posunuli nějak ty hranice a teď jeho pomalu každá druhá pacientka muís na diabetologii. Nakonec jsem to měla OK, ale vyšší výsledek než u prvního, ale naštěstí v limitu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
23.6.15 09:57

Já u prvního den před testem nic sladkého nejedla, schválně jsem si to hlídala a cukrovku jsem měla. Teď jsem to nezvládla a odpoledne snědla plechovku kompotovaného ananasu, chuť byla prostě větší a test v pořádku a cukrovku nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama