Okolí mě tlačí do dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.1.22 18:41

Okolí mě tlačí do dítěte

Ahojky, chci se trochu vypsat. Je mi 28 let, manželovi 29. Jsme spolu 8 let, oba máme fajn práci, bydlíme ve vlastním bytě, máme psa a tak nějak si užíváme - práce, cestování, atd.. Děti bychom jednou chtěli, ale zatím se na to necítím (a manžel asi taky ne). Jenže okolí - hlavně teda naše obě rodiny a i naši kamarádi se nás neustále ptají, kdy budeme mít děti a proč je ještě nemáme, na co čekáme atd. Ze začátku jsme to ignorovali a prostě odpovídali, že ještě máme čas. Všechny kamarádky už děti mají, jen jedna ne a ta na tom intenzivně pracuje a s něma se to taky nedá moc vydržet. Nejhorší je to asi s mým tátou, ten o tom mluví pokaždé, když se vidíme a já už jsem jak rozbuška :cert: Čím víc na mě tlačí, tím míň ty děti chci. Zažila jste to některá? Jak si to v sobě vyřešit, aby mě to tak nevytáčelo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1346
26.1.22 18:47

No a co jim na to říkáš? Řekni jim něco, po čem absolutně utřou hubu a nebudou se ptát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 18:51

Nedivím se jim. Já jsem momentálně nas. raná na švagra, kterému je 38 a ještě dítě ségře neudělal, i když vždy věděl, že děti chce. Manželé jsou třetí rok a sestře je 36 let. Celé okolí si myslí, že jim to nejde a oni se ještě nezačali snažit!!! :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1346
26.1.22 18:54
@Anonymní píše:
Nedivím se jim. Já jsem momentálně nas. raná na švagra, kterému je 38 a ještě dítě ségře neudělal, i když vždy věděl, že děti chce. Manželé jsou třetí rok a sestře je 36 let. Celé okolí si myslí, že jim to nejde a oni se ještě nezačali snažit!!! :zed:

Hahaha :lol: :lol: a co tobě je do jejich dětí. Snad jsou dospělí a mají právo si je udělat, kdy oni sami uznají za vhodné. Udělej si své a nepruď, věnuj se jim a nepruď okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28199
26.1.22 18:56

Já chtěla děti kolem 30, povedlo se první ve 32 a další až ve 38. Upřímně? Začala bych dřív, protože kolem 40 ty síly fakt klesají a budeš prostě víc unavená a až budou děti dospělý, budeš už prostě stará :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90

Nenech se do niceho tlacit. Ty ho pak budes vychovavat, ne oni.

Ackoliv to ve filmech vypada hezky, obcas je to materstvi hezky zahul… a na to clovek teda nikdy nebude pripraven, ale kdyz se nechas dotlacit do neceho, co sama nechces, tak to bude pak horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12231

@Malineka tak pravdu máš, že zakladatelce do jejich dětí nic není. Ale její ségra zřejmě děti chce a manžel je proti, alespoň takhle to z příspěvku působí. A pokud se bude moje ségra trápit, taky budu naštvaná. Navíc její ségra už nepatří mezi ty nejmladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 18:57
@Malineka píše:
Hahaha :lol: :lol: a co tobě je do jejich dětí. Snad jsou dospělí a mají právo si je udělat, kdy oni sami uznají za vhodné. Udělej si své a nepruď, věnuj se jim a nepruď okolí.

Ono se ti to lehce řekne, když ti ségra nebrečí do telefonu. Ona s tím šťastná a ztotožněná fakt není. :,( :,( :,( je to jediný konflikt mezi nimi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:00
@Aduš8 píše:
@Malineka tak pravdu máš, že zakladatelce do jejich dětí nic není. Ale její ségra zřejmě děti chce a manžel je proti, alespoň takhle to z příspěvku působí. A pokud se bude moje ségra trápit, taky budu naštvaná. Navíc její ségra už nepatří mezi ty nejmladší.

Děkuji za naprosto dokonalé pochopení příspěvku :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5699
26.1.22 19:00

Je mi podobné jak tobě, manželovi je přes třicet. Jsme spolu letos 9 let a taky děti nemáme. Takže sama nejsi :). A řeči jedním uchem dovnitř a druhým ven. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1346
26.1.22 19:03

Je to jediný a zásadní konflikt mezi nimi. To měli mít vyřešené už dávno. Prostě je to pořád problém těch dvou, jejich život a jejich rozhodnutí.

Zakladatelce je o 10 let méně, takže myslím, že času má ještě spoustu. Je pravda, že děti po 30 jsou holt těžší na výrobu, ale zakladatelka pořád ten čas má.
Rodina nemá vůbec do čeho kafrat. Děti si dělají stejně oni dva a ne pro radost prarodičů. Je to od nich dost sobecké a hrubé se neustále ptát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990

Zenske vajicka nejsou nesmrtelne. Pokud deti nechces vubec, oukej, respekt, oznam to okoli jako finalni verzi, at ti daj pokoj.
Pokud je ale chces, tak tu za pet let nebrec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5699
@Anonymní píše:
Ono se ti to lehce řekne, když ti ségra nebrečí do telefonu. Ona s tím šťastná a ztotožněná fakt není. :,( :,( :,( je to jediný konflikt mezi nimi.

Docela zásadní konflikt. Ale opravdu být tebou tak vyslechnout, utěšit atd. ale víc se v tom neangažovat. Mohlo by se to ve výsledku otočit proti tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:04

Sice se na to neptáš, ale já to ve 28 letech viděla úplně stejně jako ty. Dodělávala jsem si Ph. D., potom plánovala několikaměsíční cestu po Jižní Americe (tam jsem zrovna oslavila 30. narozeniny), hodně jsme s přítelem cestovali, v práci mi nabídli hodně zajímavý projekt k vedení, bavilo mě to, postupně jsem si vybudovala pozici vedoucí oddělení,…
První dítě jsem měla ve 35 a druhé ve 38. Obojí snažení trvalo cca 1,5 roku.
A kdybych to mohla vzít zpátky a udělat jinak, tak do dítěte jdu mnohem dřív a vykašlala bych se na nějaký projekt a vedoucí pozici a cestování.

Tvoje okolí je netaktní, to je pravda. A ty zase o tom neumíš se svým okolím komunikovat.
A jak se ptáš, jak si to v sobě vyřešit, aby tě to tak nevytáčelo… zeptej se sama sebe, PROČ tě to vytáčí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:05

Jo, jasně, zažila, vytáčelo. Připadala jsem si pak vadná že ještě nechci. Bohužel jsem ten případ, že teď to už zas nejde a je to průser, je mi hodně, začali jsme ve 30 a už je to takhle blbý. Ale kdybych otěhotněla dřív, nemyslím, že bych byla šťastná. Byla bych asi dost hrozná matka, ani bych po dětech nezačala toužit, takže bych to neměla tak, abych byla ráda, že jsem o to nepřišla, taky bych nevěděla, že už to pak nepůjde…měla bych pocit, že mě to omezilo život, že jsem s dětma zavřená a nic nemůžu, prostě tyhle pocity co má spoustu ženských, který nebyly vyblbnutý. Asi bych zbytek života měla pocit, že mi něco uteklo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat