Jak dloubo trvalo detem se naucit lyzovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1658
26.1.22 15:05

Jak dloubo trvalo detem se naucit lyzovat

Ahoj,

Dcera 6 let ma. moznost jit na tydrn na lyzarsky vycvik, je to 2 hodiny od po -pa. Jak flouho trvalo detem se naucit lyzovat, jasne je to i podle nadanosti, ale cca..ja nelyzuji, manzel jo, chodil by s ni pak on, ale moc casu nema, bylo by to sporadicky, nezapomene to do dalsi zimy. Ja na. lyzich nikdy nestalay nemam rada zimu ani zimni sporty, tak nemam vubec predstavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10219
26.1.22 15:10

U nás byl mezi dětma velkej rozdíl, starší by po takovém kurzu uměla sjet menší kopeček, zatočit a zastavit…mladší jezdila druhej den po modré sjezdovce i na vleku, pátý den už sjela červenou…ono je rozdil, jestli to bude kurz třeba pro deset dětí naráz a nebo jestli bude mít instruktora sama pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9416
26.1.22 15:11

Už nevím přesně, nějak mi ty děti splývají, ale s každým pobytem na svahu dělaly pokroky. Letos jsme učili dceru 3,5 roku, byli jsme lyžovat asi 5×, 6× a už je schopná s asistencí (muž jede před ní pozpátku a jistí) sjet kratší modrou sjezdovku. Jak rychle se naučí 6leté dítě nevím, naši už v tomhle věku lyžují samostatně, ale určitě bych na výcvik dceru poslala, má to smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27213
26.1.22 15:24

Starší syn 3 roky trávil na cvičné louce. Až v 7 letech zvládl jít na sjezdovku a na vlek. V 8 letech zase trávil 2 dny na cvičné louce, než šel na vlek.
Mladší syn první den výcviku šel na sjezdovku a vlek. Byly mu 4 roky. Takže je to v dítěti.
Oba měli svého instruktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
26.1.22 15:47

Jedne(6let) 2 hodiny, druha(4roky) musela mit podobny lyzak na tyden. Obe lyzuji cca 8 let, vzdy 1-2× do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17419
26.1.22 15:56

Syn asi po 4-5 hodinach vyuky behem 3 sezon :mrgreen: (1. hodinu mel ve 3r z legrace, 2. o rok pozdeji a pak 2 nebo 3 v 5r) - a sjel detskou sjezdovku samostatne a pouzival vlek - pomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3152
26.1.22 16:05

Děti to zvládli asi tak během 2 hodin s instruktorem. Jako sjet v pluhu svah a zatáčet přitom. Zlepšit styl a dávat nohy víc k sobě trvalo už dýl. Kluk pak měl podobný tréning 6× 1,5 hodiny tuším, holka zase lyžák ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1866
26.1.22 16:08

Jezdím na lyžařské s dětmi 1. st - po týdnu začátečníci v pohode sjedou svah a vyjedou. Výjimka jsou některé méně zdatné, asi 2× se mi stalo, že vlek proste nedali a jízda dolu byla dost rozpacita… Kazdopadne na vleků jezdime už od druhého dne, protože jiná možnost než to vyjít není, tak mají celkem motivaci se to naučit. Lepší začít v 6 než později, pak se ty děti více boji a treba se i hůř zvedají z lyží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
26.1.22 17:48

Dcera se učila v 1. třídě, tedy sedmiletá. Stála na tom poprvé, oba rodiče nelyžaři. Předtím, než začala hodina s instruktorem, tak jsem jí to cca 20 minut učila na takovém malém sjezdu /v teorii jsem dobrá:)/, aby si na ty lyže zvykla. Po hodině s instruktorem, vlastně i během ní, v pohodě jezdila. Základ je nemít strach, pak to jde v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
26.1.22 17:59

… dle meho dotaz jehoz odpovedi jsou stejne k nicemu, kazde ditko je jine - me zacinaly ve 2,5 letech, sjet kopec a vyjet na pasu umely behem 2 dni, ve 4 letech uz jsme sjizdeli sjezdovky v italii… ani jedno za rok nezapomelo… vypovida to nejak, jak se nauci jezdit maly Tonik od sousedu? :-)… ja mit takove pochybnosti, polozim otazku, na co si dat pri vycviku pozor apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
26.1.22 19:42

Tak dívej se, není to jedno? Jinak, než reálnou zkušenosti na svahu se to nenaučí a tohle jí dá minimálně ty základy a poznání, jestli je to pro ni nebo ne. Jak tu někdo psal, že dítě umí po lyžáku základ - zatočit, zastavit. Tak jako to umím taky a běžně s tím lyžuju, co na tom. :nevim: Sice nejsem jak z olympiády, ale moc mě to baví a jsem ochotná jet i na zimní dovolenou. Ale prostě pozpátku po 1 lyži nikdy jezdit nebudu. :lol: Nepřenášej na dcerku, že nenávidíš zimu a uvidíš, jak ji to chytne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
26.1.22 20:06

Syna jsem naučila lyžovat v 5,5 letech během dvou dnů. Pak už i jezdil na vleku a sjížděl modré sjezdovky. A do příštího roku to nezapomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat