Omáčka k rybě?

2964
14.2.10 10:55

Omacka k rybe?

Ahoj,

snazim se, abychom aspon jednou za dva tydny meli v jidelnicku rybu. Vzdycky jsem ji jen pekla s maslem a soli. Akorat nas mladsi ma ted nejake omackove obdobi, takze mi to nechce jist jako „suche“. Poradite nekdo, jak udelat omacku k rybe? Nejcasteji kupujeme lososa a pangase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1180
14.2.10 11:09

ja nejvic kupuju morskou tresku a tu delam bud na masle a kopru, a nebo k ni udelam medovohorcicnou omacku tak, ze sprazim cibulku a cesnek, pridam hladkou mouku, potom to zaliju bujonem a ochutim harmonii dobre chuti, medem a troskou horcice, podle chuti pak lze pridat sul a treba troska sojove omacky. Zni to jako takova spatlanina, ale u nas to chutna :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.2.10 11:33

Já ráda dělám k rybě nějakou bešamelovou nebo smetanovou omáčku. Stejně másla a hl. mouky, udělat „kašičku“, přidat mléko - sůl, pepř, bylinky / koření. Nebo přimíchat sýr, až je to stáhlé z ohně. Dietní to moc není, ale zas je to výborné a rychlé :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
14.2.10 13:24

Ahoj, k lososovi bych klido pido udelala jednoduchou svičkovou - na masle korenovou zeleninku, dohladka rozmixovat a pridat trochu mléka.
K pangasovi třeba holandskou - dělá se z vajec - teda jen ze žloutků a je moc dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
14.2.10 19:35

já dělám většinou pangasia se sýrovou omáčkou,rybu osolím,pokmínuju,hodím na máslo na pánev,osmažím,podliju vodou a přidám kostku taveného syru,záleží jakou máte porci,dyštak dáte sýru víc,sýr se krásně rozpustí,pokud je to moc husté,zase podliju vodou,můžete přidat i nějakou bylinku,pažitku,kopr…je to rychlé a syn to miluje :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama