Omdlévání v leže 3.trimestr

10
8.10.20 09:46

Omdlévání v leže 3.trimestr

Ahoj, jsem 35+6 a asi před 3 hodinami jsem ležela na právem boku a zničeno nic se mi začala strašně motat hlava a bylo mi na omdlení. Zvedla jsem si nohy, otevřela okno, napila se a bylo to lepší dokud jsem nohy zase nedala dolu. Zvláštní je ze ve stoje a v sedě je to lepší.. když si lehnu na jakýkoliv bok do par vteřin to začne zase, když na zada tak se mi po par minutách začne špatně dýchat a pocit na omdleni přichází znovu. Jsem teď tedy v polosedě, není mi sice 100% dobře ale neomdlivam. A teď nevím jestli jet hned do nemocnice nebo ne.. a taky jestli rovnou do porodnice nebo na normální pohotovost. Přítel je v práci a vrátí se kolem 4 tak nevím jestli čekat nebo si sehnat odvoz a jet rovnou… nikdy jsem nic takového nezazila a nevím co to muže být, nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4694
8.10.20 09:49

Jestli se necítis, nech se zkontrolovat v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
8.10.20 09:52

Nejdřív někam volej - buď do porodnice a nebo ošetřujícímu lékaři a poraď se s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9364
8.10.20 10:16

Ve druhé polovině těhotenství se vyhýbejte poloze vleže na zádech. Velká děloha utlačuje dolní dutou žílu a ženám je vleže na zádech více na omdlení. Syndrom (aortokavální komprese) postihuje kolem tří procent rodiček, u nichž se objevují kolapsové stavy. U ostatních žen se projevují pocity na omdlení, tzv. motání hlavy.

Děloha v této pozici těžce naléhá na dolní dutou žílu a tímto se sníží množství krve, které se vrací do srdce. Tlak na aortu zmenší prokrvení placenty a nastává hypoxie plodu. Žena je malátná, rozrušená a dostavují se mdloby. Doporučená poloha pro spaní a odpočinek je na levém boku.

Asi něco takového, konzultací s doktorem nic nezkazíš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
8.10.20 10:26

Nejspíš syndrom dolní duté žíly. Jak píše @Tarinka, děloha utlačí dolní dutou žílu, kterou se vrací krev k srdci a to způsobí ten stav. Pokud se to objevuje opravdu jen na pravém boku, případně vleže na zádech a v jiných polohách to není, tak bych neplašila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7398
8.10.20 10:48

Já takhle omdlela u doktorky, v leže, když mi dělala ultrazvuk..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama