Opakovaná mykóza v těhotenství a léčba

Anonymní
21.4.21 12:14

Opakovaná mykóza v těhotenství a léčba

Ahoooj holky, chci se zeptat jestli jste některá taky trpěla v těhu na opakované mykózy a čím jste léčily??? Nějaký doporučení??? A byli miminka ok? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1703
21.4.21 12:19

Léčila jsem je čípky a krémy. Oni jsou na vině docela hormony. Hlavně je dobré mít mykózu přeléčenou před porodem :) Protože díky ní je hráz křehčí a mohla by prasknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
21.4.21 14:00

Byla jsem léčená čípky, ale jelikož byly časté, tak mi potom Dr doporučila boraxové globule… prý jsou šetrnější :think: Každopádně zabraly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
21.4.21 14:11

Boraxove globule na probíhající mykozu a pak 1-2× týdne preventivně gynimun nebo Lactofeel, za mě super věc. Ideálně se vyhnout klasickému cukru, bílé mouce. Někomu pomáhá i vyhnout se mléku. Jist více probiotickych jídel ( kefir, kysané zelí L,…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
21.4.21 17:17

Ahoj, potýkám se s tím celé těhotenství. Nyní 31tt. Už jsem měla Pimafucin, asi třikrát Macmiror a teď mi gynekolog napsal Betadine. Tam jsem ale četla o vedlejších účincích a vzhledem k tomu, že mi to napsal jen po telefonu jsem si to nevzala. Také mám boraxové globule. Ty mi doporučili i na pohotovosti, že jsou úplně neškodné. Celkově celou dobu žádné potíže nepociťuji, jen mám ráno malinko výtok, tak doufám, že to snad nic vážného není. Jinak jsem zkoušela vyřadit cukry, ale to nepomohlo. Říkal mi to i doktor, že v těhotenství je to prostě normální a vyhnout se tomu nedá ani tou stravou. Prý mohu upravit stravu jen pro svůj dobrý pocit. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 20:23

@Iv2427 noo mě se to právě teď ve 3.trimestru taky drží a jsem z toho hotová :/ už jsem přeléčená během měsíce Macmirorem, Jenamazolem a stále mam žlutý výtok tak nevím :( teď zkouším ty borax. globule a příští týden uvidím co řekne na gyndě :)

• Citovat
  • Nahlásit
51
21.4.21 21:08

To jsme na tom úplně stejně. Já mám ten výtok jen opravdu malinko a nic mě nesvědí, nebolí atd.. Přemýšlím, zda je to nutné pořád něčím léčit. Můj gynekolog mi vždy řekne, že to léčit můžeme, tak mi něco napíše, ale mě to nijak neobtěžuje a opravdu mi to nevadí (není to ani na intimku). Jde mi jen o to, aby to neublížilo miminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 21:20

@Iv2427 a nějakej stěr vám dělal??? Aby to nebyl jen obyč těhu výtok : ) a miminku snad tohle ublížit nemuze ne?? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
51
21.4.21 22:25

Stěr mi dělali jednou na pohotovosti a nebylo tam nic. Když mě gynekolog vyšetřoval i vnitřně, tak mi řekl, že tam trochu výtok je a napsal mi znovu čípky se slovy, že to jako není nic výjimečného. Říká, že je lepší to přeléčit, když už můžeme (2. a 3. trimestr). Jen mám trochu jako obavy, že toho beru nějak moc. Nemám žádné potíže kromě malého výtoku, tak to doufám, není nějak vážné a snad by to šlo nechat chvilku být. Výtok mi stejně nemizí ani po dobrání čípků. Jdu příští týden na kontrolu, tak se budu ptát znovu. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 22:37

@Iv2427 joo tak to jsme na tom skoro stejně :) Tak budu držet palce :kytka: Pak dejte vědet jak jste dopadla 😊 ja jdu taky pristi tyden, tak se taky poptám.

• Citovat
  • Nahlásit
51
21.4.21 22:55

Super, napíšeme si. :kytka: ;) Také budu držet palce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
22.4.21 19:39

Ženy doporučuji si vydupad u Dr stěr. Ideálně týden před tím nebrat žádné globule atd.
Ja měla 1. Těhotenství kvasinky. Teď v druhém, mma výtok i žlutý a dost hodně ho občas je, párkrát byl i nazelenaly. MUDr mi udělala stery na VŠ emozne a nic. Říkala, že pokud je jen výtok a jiné potíže nejsou tak je to jen těhotenský výtok. Beru jednou týdně preventivně gynimun a vše je OK.
At zbytečně neberte něco co nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 20:52

@flicek18 určitě ji to v úterý navrhnu děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
51
22.4.21 22:55

Díky moc, také se mi to právě nezdá, když žádné jiné potíže nemám. No uvidíme, jak pochodíme. 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
23.4.21 21:45

@Iv2427 já z toho že začátku měla trochu strach, přeci jen žlutý výtok a nic s tím nedělat mi nebylo příjemné. Ale týden jsem zkusila. Nic nebrat a zjistila jsem, že s eto nezhorsuje, tak jsem v klidu.
Pro klid se dají brát třeba kapky z grepovych jaderek, nebo tinktura z lichorerisnice. To vše nemají kvasinky rády ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat