Opakované hematomy, máte někdo zkušenosti ?

550
3.3.08 12:17

Opakované hematomy, máte někdo zkušenosti ?

Ahoj holky na kontrole mi Dr zjistil , že je mimčo v pořádku ale bohužel mám opět hematom 44×12mm prý se mám připravit že bude špinit ,protože vstřebat se ho může jen menší část.Jsem 14tt Tmavé krve si nemám všímat ale jak bude jasná hned přijet. No jsem zoufalá, ten minulej hematom byl 12×8mm to jsem byla 8tt krvácela jsem tak že mně dávali kapačky, tak jsem strachy bez sebe co udělá tenhle. Máte prosím některá zkušenosti ? Jak probíhá těhu při takovýchhle komplikacích ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
3.3.08 13:05

Pusiku, nezoufej, například já bez hematomu těhotná ani být neumím :) . Měla jsem jich minimálně 2 v každém těhotenství a téměř soustavně jsem do 15 týdně špinila a málem jsem se zbláznila strachy o mimi.
Buď v klidu, moc se nepřepínej a při každém jasném krvácení raději zajeď do nemocnice na kontrolní ultrazvuk, pro svůj klid. Zkus pít pohankový čaj nebo jíst pohanku (vařenou, v polévce), rutin v ní obsažený zpevňuje žilní stěny a zpevňuje cévky, které pak nepraskají.
Ted koukám, že lék Acorutin se v těhu nesmí, tak jedině ta pohanka. Já jsem brala i utrogestan na udržení těhu.
Od 15. týdne jsem špinit přestala, další se už neudělal a těhotenství probíhalo normálně.
Přeju, ať je všechno v pořádku.M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
4.3.08 08:59

Makino díky moc za odpověď. Přeci jen jsi mně uklidnila . Ten první hematom se oběvil a rovnou praskle, vzbudila jsem se v obří kaluži krve. Myslela jsem že je to konec. V nemocnici se to ještě zkoršila, byla to hrůza. Děsím se toho aby tenhle nepraskl taky . Pak doktor říkal že má a musí špinit, protože je dost velký a nevstřebá se . No a on si ta potvora tam teď jen tak čeká. Ani náznak špinění, zmetek jede. Děsím se že je tam jak časovaná bomba. Děkuju za radu s tou pohankou. Zaúkoluju manžu , ať ji koupí.
Tak Ahoj a díky moc za radu a naději.
Renata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
4.3.08 12:45

Pusíku, nezoufej, kdybys začala krvácet tmavou krví, tak aspoň víš, že je to hematom, zmetek jeden, a jde z těla ven, což je dobře.
Já vím, je to na palici. Jak jsem pořád špinila, pořád jsem běhala na záchod kontrolovat se a propadala depresím, že to ne a ne skončit. Fakt jsem byla úplně zoufalá a měla jsem hrozný strach.
Opatruj se, šetři se a papej pohanku. :wink: , bude to dobrý.
Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
5.3.08 18:06

Ahoj,

Pusíku, už jsem reagovala i v naší diskuzi srpen/září. Já mám tedy ty hematomy rovnou dva, jeden už starší a ten se asi začal vyprazdňovat. No, holt máme asi slabší cévky, ale je fakt, že ještě když jsem těhotná nebyla, tak jsem často měla problém s tím, že když jsem šla na kontrolu a dotor mi dělal stěr, tak jen se mě vevnitř dotkl, tak jsem vždycky začala krvácet - říkali mi, že mám tu děložní sliznici křehkou - teda teď už vím, že mám křehoučké cévy…

Makino, dík za radu s tou pohankou, zkusím to.

Jinak doktor mi Ascorutin napsal, říkal, že sice píšou, že se v těhotenství nemá, ale že se nemám bát, že to píšou skoro všude - navíc jsem mluvila s tchýní - doktorkou a ta taky říkala, že by mi neměl uškodit.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1745
5.3.08 18:16

Ahoj mamky

taky jsem v předešlém těhotenství měla hematom za placentou,když začal krvácet v 15. týdnu, ležela jsem u Apolináře na udržení, které se nakonec nepovedlo. Ale chci vám jen napsat, abyste se nebáli Ascorutinu, s tím mě tam ládovali a taky Pambou a vitaminem K injekčně. Nic z toho nepomohlo, :cry: , ale jiné mamky,co tam byly se mnou, měly zase zkušenosti, že se jim hematom vstřebal a všechno bylo v pohodě. Takže držím pěstičky,Pusíku,ničeho se neboj a hlavně buď v klidu,já to nedokázala a dopadlo to špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
7.3.08 08:43

Makino, tak já se hezky napájím pohankovým čajíkem Snad pomůže :-)
Jo s tím špiněním tmavou krví počítám doktror řekl že by to mnělo být, no a samozřejmně od té doby co vím že je to žádoucí tak ani náznak špinění.
Mishule, to máš pravdu já taky po stěrech vždycky špiním. To asi bude ono. Ascorutin mně bohužel nikdo nenapsal, tak budu pít jen tu pohanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
7.3.08 08:51

Ladybird já zatím čekám co bude, dál, ani náznak po špinění, prostě nic. Děsím se aby nepraskl, byla bych raděj, kdyby špinil abych věděla že se čistí, jenže to ne. Psala jsi že jis byla v prosinci na IVF já taky byla jsem na IVF ICSI 13.12 mi transférovaly dvě embrijka a obě se chyt¨li , bohužel to jedno se v 6tt zastavilo, takže teď je tam po něm jen prázdná dutinka. Mám fakt velikej strach o toho druhýho prďolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama