Opakované ječné zrno u dítětě

8087
20.3.12 20:22

opakované ječné zrno u dítětě

ahj holky, chtěla bych se zeptat jestli mělo některé z vašich dětí ječné zrno na víčku, synovi (rok a půl) se udělalo už po 3 za sebou na jednom víčku prostě praskne odteče to pryč a pak se mu začne dělat zase :nevim: . 2× jsme s tím byli na dětské oční pohotovosti, uklidnili nás že nic nehrozí že se to prostě stává :think: ale mě zajímá proč to vlastně vzniká. Nechybí třeba děcku nějaký vitamín? nebo co je špatně? dnes pozoruju že se mu začne dělat asi i na druhém víčku. nevím jak se toho zbavit…měli jsme mastičky i kapky od očního.
jedna doktorka říkala pokud nezmizí odstranit v narkoze chyrurgicky, druhá zase říkala že by to neodstraňovala, že nic nehrozí a že to odejde samo :think: .
zajímala by mě příčina-nevíte někdo proč se ty ječné zrna dělají? já sama jsem to nikdy neměla :think:
díky za Vaše zkušenosti a rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4522
20.3.12 20:28

Je divný, že se to opakuje. To by nemělo. Já si teda nepamatuji, že by se to někomu z rodiny u dětí opakovalo. Může to být snížená imunita. Pokud má někdo tak citlivé oči, tak se doporučuje otírat oči 2× denně v borové vodě a přidat vitamin B6. Chudák malej..to musí být pro něj strašný. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
20.3.12 20:42

Ahoj, máme to samé, Kubíkovi je dva a půl roku a ječné zrno měl už asi 5×, 4× na tom samém místě. Dr na očním říkala, že tam je vlčí zrno a mělo by se vyříznout v narkoze, jinak se bude pořád objevovat. Prý to je zánět slzného kanálku nebo co. Dala mi doporučenku do Thomayerky, ale stále čekám, až se mu znovu udělá a až potom tam půjdu na dětské oční.
Ale hrozně mě to štve, mě se občas udělá taky, po porodu tedy více, měla jsem ho taky asi 3× (od porodu) a docela mě to bolí a je mi malého líto :( musí ho to taky bolet :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
20.3.12 20:48
Tynkka píše:
Ahoj, máme to samé, Kubíkovi je dva a půl roku a ječné zrno měl už asi 5×, 4× na tom samém místě. Dr na očním říkala, že tam je vlčí zrno a mělo by se vyříznout v narkoze, jinak se bude pořád objevovat. Prý to je zánět slzného kanálku nebo co. Dala mi doporučenku do Thomayerky, ale stále čekám, až se mu znovu udělá a až potom tam půjdu na dětské oční.
Ale hrozně mě to štve, mě se občas udělá taky, po porodu tedy více, měla jsem ho taky asi 3× (od porodu) a docela mě to bolí a je mi malého líto :( musí ho to taky bolet :(

jééjda no mi byli na dětském očním taky v thomayerce… mě příjde že to syna nebolí :think: :nevim: ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
20.3.12 22:13

U nás to nikdo nikdy neměl, a já teď během posledního měsíce a půl 2× :zed: poprvé mi ani neprasklo, neudělal se tam ten hnisavý jebák,ale jako by se vstřebalo, i když trošku boulička tam byla pořád :zed: asi po 14 dnech se udělalo znova, na tom samém místě, a asi po 10 dnech se tam udělal ten hnis, tak jsem to píchla a vymáčkla(nebudu chodit s hnisavým okem), teď už to je tak měsíc, a boulička sice malá, tam je pořád :zed: a teda můžu říct že mě to bolelo jak blázen, a pár dní jsem měla na tom oku mlhavé vidění :think: takže malému děcku to musí být hodně nepříjemné.Na očním mi mudra říkala, že když se to nezlepší, tak pod kudlu.
S vitamíny to nemá nic společného, je to ucpaný pór nebo por, teď nevím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
4522
20.3.12 22:44
Hodaka píše:
U nás to nikdo nikdy neměl, a já teď během posledního měsíce a půl 2× :zed: poprvé mi ani neprasklo, neudělal se tam ten hnisavý jebák,ale jako by se vstřebalo, i když trošku boulička tam byla pořád :zed: asi po 14 dnech se udělalo znova, na tom samém místě, a asi po 10 dnech se tam udělal ten hnis, tak jsem to píchla a vymáčkla(nebudu chodit s hnisavým okem), teď už to je tak měsíc, a boulička sice malá, tam je pořád :zed: a teda můžu říct že mě to bolelo jak blázen, a pár dní jsem měla na tom oku mlhavé vidění :think: takže malému děcku to musí být hodně nepříjemné.Na očním mi mudra říkala, že když se to nezlepší, tak pod kudlu.
S vitamíny to nemá nic společného, je to ucpaný pór nebo por, teď nevím :lol:

Je to právě ucpaná mazová žlázka, ale někdy se udělá sníženou imunitou. Někde jsem ale četla, že prý to může být stafylokok nebo něco a právě se na to dá i ATB mast, ale nevím, zda to je pravda. Někteří lékaři říkají, že na to vitamíny nemají vliv, ale někteří tvrdí opak. To je jako u oparu…také by se měl zvýšit příjem vitamínu B. Sestře se opakovaně dělá opar několikrát do roka a lékařka jí napsala 3× injekčně vitamín B. Pak měla na nějakou dobu klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
21.3.12 06:39

holky nepotěšili jste mě že to bolí.Fakt na synovi nepozorujeme že by ho t blelo :think: četla jsem včera že se dají nějaké homeo na to koupit tak to musím prgooglit až děcka budpu po obědě spát a odpolko bych je koupila a vyzkušela…
nejhorší je že by třeba pomohl ten obklad ale je nemožné udržet mu teplý obklad na oku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4522
21.3.12 15:51
oblacek píše:
holky nepotěšili jste mě že to bolí.Fakt na synovi nepozorujeme že by ho t blelo :think: četla jsem včera že se dají nějaké homeo na to koupit tak to musím prgooglit až děcka budpu po obědě spát a odpolko bych je koupila a vyzkušela…
nejhorší je že by třeba pomohl ten obklad ale je nemožné udržet mu teplý obklad na oku :roll:

A co když tvrdě usne? To by se asi zbudil že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3864
19.10.12 14:11

Ahoj, narazila jsem na tuhle diskusi a chci se zeptat, jak u vás dopadla léčba?
Syn byl před měsíce operován s vlčím zrnem a dneska jsem mu našla na tomtéž místě maličké nové zrno. Jsem z toho zoufalá, má 15 měsíců a přece ho nebudu nechávat znovu uspávat a řezat :( :( :(
Neexistuje jiná lečba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
19.10.12 14:22

@martikana ahoj u nás pomohlo nechat udělat kompletní imunologii a zjistit příčinu… nasadili mu na podporu imunity takové pytlíčky dvouměsíční kůru. imunologie i alergologie dopadla dobře. rok nepřetržitě jsem se trápila že se zrna vracejí. Očička měl v hrozným stavu, teď ťukám… a je to dobrý… nám řekli že nemá cenu řezat operovat, protože se musí odstranit ta příčina proč se to dělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aia2
29.1.13 11:31

Ahoj maminky, naši Aničce (3 roky) se z ničeho nic udělalo - asi ječné zrno. Ale průběh je srašný - teď má očičko úplně nateklé nahoře i dole, červeno modré. Bílá kulička je ve spodním víčku. Byli jsme u oční, ta nám dala mast, že máme mazat 5× denně a přikládat teplé obklady (čaj nebo PET flašku s kapesníkem). Problém je ale v tom, že jí tu mast dovnitř nejsem schopna dát - silně zavře oči a přes ten otok jí to očičko nemůžu ani pořádně rozevřít, tak jí mast zůstane u kořínků řas. Nevíte, jestli ta mast i tak učinkuje? Jak jste aplikovali mast vy vašim dětem? Slibuju jí bombony, bazén… Aspoň teplý obklad snese. Jak jste na tom vy, děti a oční mast? Moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
379
29.1.13 12:10

Ahoj ten teply obklad neleci, jen urychluje prubeh nemoci, rychleji to vyhnisa a snad i praskne. Me se tedy darilo oko synovi otevrit a natirat dovnitr bylo mu ale 5 let, myslim ze na rasach je to malo. Preju pevne nervy a at je brzo lepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8041
29.1.13 12:17

Na rasach ta mast nepomuze, musi se dostat do oka. Tak ji to tam dej, kdyz spi. Ale je divne, ze ma otekle horni i dolni vicko, kdyz ma zrno jen na dolnim. Nema neco jineho? Ale snad na ocnim by to poznali :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
29.1.13 12:50

Ježiš chudina. takhle to asi nestačí nevím jak poradit můj douleťák je v tomhle super drží a spolupracuje nevím jak poradit. :nevim: zajímalo by mě jak to u vás vypadá nevadilo by ti očička vyfotit a dát to sem? pokud to má takhle velké nlekej se až to praskne bude se to dlouho hojit. kapky jste dostali? můj syn vždy dostal kapky a občas k tomu mastičku, kapky by snnášela lépe. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3864
29.1.13 12:50
@aia2 píše:
Ahoj maminky, naši Aničce (3 roky) se z ničeho nic udělalo - asi ječné zrno. Ale průběh je srašný - teď má očičko úplně nateklé nahoře i dole, červeno modré. Bílá kulička je ve spodním víčku. Byli jsme u oční, ta nám dala mast, že máme mazat 5× denně a přikládat teplé obklady (čaj nebo PET flašku s kapesníkem). Problém je ale v tom, že jí tu mast dovnitř nejsem schopna dát - silně zavře oči a přes ten otok jí to očičko nemůžu ani pořádně rozevřít, tak jí mast zůstane u kořínků řas. Nevíte, jestli ta mast i tak učinkuje? Jak jste aplikovali mast vy vašim dětem? Slibuju jí bombony, bazén… Aspoň teplý obklad snese. Jak jste na tom vy, děti a oční mast? Moc děkuji za rady.

Pokud je bílá kulička uvnitř víčka, půjde nejspíš o zrno vlčí. To se musí mazat a nahřívat (mast by měla být ale pod víčkem, nejen na řasách, já taky musela syna zprvu násilím zalehnout, manžel roztáhl oko a natlačil mast) pak už syn nejspíš pochopil, že je to pro jeho dobro a nechal se.

U nás bohužel zrno samo neprasklo a museli jsme odstranit operativně :roll:
Snad u vás nebude nutné, držím pěsti a ať jsou boje co nejmenší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama