Opakované potraty - IVF nebo přirozeně

Anonymní
28.5.18 17:07

Opakované potraty-IVF nebo přirozeně

Ahoj holky, zajimal by me Vas nazor a rada, klidne anonymne, chapu, ze to jsou soukrome a intimni veci. :) Mam dilema, je mi smutno a moc bych uvitala nazor nekoho, kdo tim prisel.

Mam za sebou dva potraty v prvnim trimestru po sobe a rozhoduju se mezi IVF s PGS a tretim prirozenym pokusem. Otehotneli jsme dvakrat napoprve, vsechna vysetreni mame v poradku, ale prislo se na to, ze to byla geneticka vada: my s partnerem jsme geneticky v poradku, embryo bohuzel ne. Bohuzel uz je mi 33 a detatko jeste nemame. :(

A ted se musime rozhodnout, co bude dal. Jakekoliv pro a proti, jak jste se rozhodli v minulosti nebo jak se rozhodujete ted- by mi moc pomohlo. :hug: Diky. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13621
28.5.18 17:24

Znám to a nechali jsme na přírodě a zatím to vychází. Jsem po potratech i zt a teď ve 14tt. Ale my měli v pořádku i testy plodů

Příspěvek upraven 28.05.18 v 17:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6443
28.5.18 17:26

To by vám ale měl říct ten, kdo vám dělal to genetické vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 17:28

Dekuji. :hug: Podle vysetreni jsme naprosto zdravi a podle genetika je to jen geneticka nahoda, ktera se stala dvakrat.

• Citovat
  • Nahlásit
12608
28.5.18 17:38

My byli taky zdravý. byla jsem těhotná celkem 5× a mám z toho dvě děti. Otěhotněla jsem vždycky skoro hned. Já bych to nechal přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16969
28.5.18 18:00

Pokud tě opakované potraty ničí, jdi na IVF. Pro mě byla obrovská úleva, když jsem věděla, že očekávané dítě je geneticky ok. Zdárný konec těhotenství to nezaručí, ale ten klid v začátku za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
28.5.18 18:19

Ahoj,
já se Vám sem s dovolením „vtírnu“ s dotazem…mám za sebou celkem 4 potraty, z toho poslední dva zamlklé v prvním trimestru (i přes imuno. a hemat. léčbu). Před tím posledním jsem se ptala, zda by mohlo být embryo geneticky testováno, a bylo mi řečeno dvěma lékaři, že to nejde, protože je plod příliš malý a genetika by byla zkreslená částmi placenty… :nevim:
Tak se chci jen zeptat, v kolikátém týdnu Vám geneticky embryo vyšetřili, a případně kde?
Moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 19:02

@MiliX To je zvlastni. :think: Testovali v 9/10tt a zadny problem nebyl. Delaji to uplne bezne pri revizi na zadost. Vysledky byly za tri tydny. Kamaradce uz v osmem.

• Citovat
  • Nahlásit
435
28.5.18 19:07

Pokud byly potraty hned na začátku těhotenství, tak by stálo za zvážení taky imunologicke vyšetření, jestli nemáš protilátky proti embryu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 11:48

Imunologie je take vysetrena a take v poradku. :)

IVF bychom podstupovali jen kvuli genetice. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.18 12:18

@lachtanice86 A mohu mít dotaz kolik těch potratů a zt bylo? Já jsem po 4 ZT.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
435
13.7.18 20:02

@Renny80 4 zt určitě nejsou normální, buď máš špatná vajíčka, popř. spermie, nebo je to imunitní problém :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12608
14.7.18 09:09

@Renny80 nebo je to blbá náhoda. Já mám tři potraty a dvě děti. Pošli jsme všema možnýma vyšetřeníma a nikdo nic nenašel. jen kroutili hlavou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
5.9.20 14:19

Ahoj holky, porebovala bych se s vama poradit. Mam za sebou 4 ZT, dal nez do 8. Tydne jsme nedosli, dítě zadne. Testy mam vsechny, nic se nezjistilo, jen leidenska mutace - poslední 2 těhotenství jsem si pichala clexane, ale ani to nepomohlo. V gennetu mi doporučuji zkusit IVF s PGS. Ale nejak se mi do toho zatim nechce :nevim: cetla jsem, ze některým holkám pomohla tradicni cinska medicina. Co si o tom myslite? Zkusit to jeste prirozene s pomocí cinske mediciny a nebo radsi IVF? Nevím jak se rozhodnout.. mate nekdo podobnou zkušenost? Dekuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2887
5.9.20 14:27

@kajako tak otázka je, kolik ti je? jestli máš čas na takové „experimenty“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama