Opakující se vysoké teploty

Anonymni
3.1.09 23:37

Opakující se vysoké teploty

Ahojky, moc vás všechny prosím o radu …
Naše čerstvě tříletá Barunka vstoupila do nového roku zase s teplotama. Naposled měla teploty přesně před dvěma měsíci. Trvalo to cca 5 dnů - 3 dny kolem 39 až 39.8 a 2 dny mezi 37 až 38.3. u doktorky jsme byli 3× a ani jednou nám nedokázala říct, proč tomu tak je - nic na ní nenašla, v moči si nejdřív myslela, že jde o zánět ledvin, neb tam našla krev, ale následně nám to druhý den vyvrátila. takže jsme do ní rvali nurofen. a panadol. čípky, dělali ochlazovací koupele a po 5 dnech byl klid - přijde mi to na to, že jí nic nebylo podle dr dost dlouho.
No a teď to začalo rýmou, zvýšenou teplotou a pokašláváním - ve čtvrtek ráno. Čtvrteční noc celou prokašlala, teplota byla přes 38, tak jsme dali čípek a teplota byla pryč. V pátek jsme radši šli k dr, ta řekla, že v krku ani na průduškách nic, že jde o běžnou virozu - doporučila mucosolvan a srážet teplotu. Večer jsme jeli na pohotovost neb kašel se dost zhoršoval - kašlala neustále a byl to ten hrozný dávivý kašel a teploty přes 39 i po čípkách. na pohotovosti teplotu neměla, což moc nechápu a zdála se jim ok, takže doporučili dávat stoptussin sirup, a nurofen + panadol střídavě na teploty. Dali jí 1/2 dithiadenu, aby mohla trošku spinkat - v noci byl kašel lepší, teploty taky, ale stejně nad ránem zase pžes 39,2. po obědě se jí udělalo líp, ale pak to zase vylítlo. Dnes jsem tam odpol volala, neb kašel hrůza, teploty neklesají, jsou i 39,5 a po sirupi zvracela. Takže jsme dali ochlazující koupel cca 30 stupňů a pak jsme měli přijet. po koupeli teplota trošku klesla, ale stejně byla 38,8. na pohotovosti teplota naměřena jen 38,3 - asi jí ochladila ta cesta neb venku bylo mínus 9. Dnes už slyšeli šelest na srdíčku, kašel se jim taky nezdál a navíc to dr přišlo, že v krku je počáteční angína - takže závěr : dostala injekčně penicilin, máme střídat po 3 hod nurofen a panadol čípky, 3× denně dávat stoptussin, na noc může 1/2 dithiadenu a od zítra dostala atb ospen po 8 hod v sirupu - přijde mi, že je toho strašně moc !
Navíc mám strach, že mi zase jako minule bude po těch sirupech zvracet, takže léčba nula, navíc nechce jíst, tak jí to asi v žaludku udělá pěknou paseku, navíc chudinka, když vidí lžičku nebo čípek, tak už pláče a protestuje - jinak je moc statečná.
Taky pláče, že jí čípky bolí - je to možné ??? Namažu čípek i zadeček, ale stejně ?

Nejvíc se bojím toho, že to dopadne stejně jako už 2×, že po 5 dnech takovéhodle pozorování ze strany dr a každodenních návštěvách u ní zase skončíme v nemocnici. Copak nám nemůžou dát nějakou pořádnou léčbu hned ?!

Omlouvám se, že píšu tak obsáhle, ale já to asi jinak neumím.
taky možná zbytečně plaším, ale já tak nějak ty nemoci neunáším - vždycky mám o Barunku hroznej strach. Vlastně asi nejvíc doufám, že mě někdo uklidní …

Tak předem děkuju, jdu zvlhčovat vzduch ručníkama a kouknu na netu po nějakém zvlhčovači, který chci koupit.

Bedrunka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.1.09 23:39

Nějak mi nejde se přihlásit - dlouho jsem tu nebyla … tak proto jsem jako anonymní

• Nahlásit
  • Citovat
321
4.1.09 13:16

Ahoj,…to máme asi každá strach o svoje zlatíčka,když jim nemáme jak pomoci chudinkám… :cry: :cry:

Možná má hodně oslabenou imunitu,že tak často a dlouho stůně…takhle jsme promarodili vždycky celou zimu s ošklivýma laringitýdama na antibiotikách.Holky měli blbou rýmu a terezka 2,5 roku to odnesla se vší parádou..vysoký horečky,a sýpala jako blázen…(to jsem v duchu odkášlavala za ní..)..a až po půl roce nás poslali na imunologii..tam ji dali zyrtec a Luvivac.A musím zaklepat..´tuky,´tuky…má klid…

nedělali jí Rtg plic?......Starší Verunce nepoznali běžným poslechem oboustraný zápal plic.Taky mi říkali že má jen virózu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.1.09 23:26

Ahojky, díky akinorev …

Dnešek už byl trochu lepší a klidnější, už nebyly tak vysoké teploty a dokonce i něco snědla :D Kéž by taková byla i noc !

Čeká nás kontrola u doktorky, tak se s ní asi domluvím na té krvi.

Tak se měj hezky.

Bedrunka

• Nahlásit
  • Citovat
321
5.1.09 20:58

TAK CO? JAK JSTE DOPADLY?… 8) …doufam,že dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.09 23:48

Ahojky, děkuju za optání :D

Už se to hodně lepší, teploty už nemáme - huráááá. Jen ten kašel ještě :(
Sice se to taky zlepšilo, ale pořád občas začne kašlat tak, že z toho blinká - nejhorší je to v noci. Vždycka se hrozně leknu !Jenže na to asi nic není ? Snažíme se co nejvíc rýmu odsávat vysavačovou odsávačkou a Barunka navíc krádně smrká, ale stejně jí tam asi zůstanou nějaké hleny, které jí pak dráždí :? Taky hrozně málo jí, je ještě zvyklá dávat si před spaním Nutrilon, ale ten nedáváme, protože po něm při kašli zvracela pořád a okamžitě, takže toho za den moc nesní a to málo,co sní, tak pak stejně vyblinká :( Ach jo. Ale hlavně, že už nemáme ty čtyřicítky. Snad už to bude jen a jen lepší !

Tak díky, měj se hezky a hlavně zdravě :D
Bedrunka

• Nahlásit
  • Citovat
StanaT
14.6.11 20:56

Opakujici se teploty

Ahoj,
tedy presne takto jsme na tom s moji 3 -letou dcerou. U detske doktorky nepochodime - rekne nam srazejte teplotu. Ale po par dnech se teplota opet vrati. A vysetreni zadne - na plicich nic doktorka neslysi, v krku nic nevidi… Asi jako mami musime byt sami doktory, abychom svym detem pomohli. Jenze to chce praxi - a nez ji od svych deti ziskame - budou velci.Stana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.6.11 21:18

StanaT - tak u nás opakující se teploty u dcerky byly příznakem leukemie. Doporučila bych Vám nechat udělat krevní obraz. Ale věřím, že to nebude Váš případ a jde o nějakou maličkost. Nechci Tě zbytečně strašit, ale se svých zkušeností vím, že raději jít zbytečně, než pozdě.
Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
30303
14.6.11 21:28

ahoj,
najdi si tady na EMIMINU syndrom PFAPA:-)
OPakujcici se horecky bez jinych ukazatelu muzou byt take toto 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.11 14:21

Ahoj, no tak přesně s tím samým zápasíme od cca 2 let (dnes je kočce 4,5 roku). Občas prostě dostane „bezdůvodné horečky“, které samy od sebe přejdou. Určitě je to 1 - 2× do roka.
Pokud nenajdu nějakou sebemenší příčinu, což sem zatím nikdy nenašla, tak prostě čekám ty 3- 4 dny, většinou to do té doby přejde.
Předávkování léky jsme taky řešili. Pokud dítě nemá jiné problémy (u nás to jsou febrilní křeče nad 38 C) tak by se měla horečka nechat, a pokud to jen trochu jde, tak chladit odstrojením do naha, bez přikrývky a pokud to dítko snáší, tak studené zábaly, ale opatrně! Jinak zkouším vždy nejdřív 1/2 dávky nurofenu, pak celou - pokud to leze u nás nad 38 C a má tendenci to růst (o dílky). Pokud teplota neroste, nechávám 1/2 dávky. Jednou se nám to táhlo až 5 dní, ale jen první dva byly ke 40 C. Brala sem to tak, že dcerky imunitní systém zkrátka něco zachytil a bojuje a zatím jsme to vždy nějak přestáli.
Ono to chce nepanikařit, vím, je to těžké, a věřit instinktu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.13 17:19

Opakující se teplota u ročního dítěte

Syn 13m má během cca 3 týdnů již potřetí teplotu okolo 38,5-39, trvalo to vždy tak 2-3 dny, pak pár dní klid, pak znovu, a ted je to potřetí. Nemá vůbec žádné příznaky nějaké nemoci nebo nachlazení, ani zubů, to bývá strašně protivný. Má výbornou náladu, hraje si spokojeně, je vyřehtaný, až ho vezmu do ruk tak zjistím že je úplně horký.. Po konzultaci s dr máme přijít na krev a zkusit donést moč.. Zajímá mě, jestli jste to někdo měli taky tak a co se z toho vyvrbilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.1.13 17:46

@marmelada78

Nemůže být dehydrovaný? Takhle to měla kamarádka u syna(14m), teploty kolem 38-39, nakonec skončili v nemocnici kvůli dehydrataci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama