Opar nebo impetigo?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leňásek27
Závislačka 3332 příspěvků 19 inzerátů 07.10.18 20:22
Opar nebo impetigo?

Dobrý večer, prosím o radu. Dcerce se v týdnu na obličeji objevila vyrážka. Nejdříve to vypadalo na klasický koutek, ale dělají se jí drobunké puchýřky a následně žlutý povlak. Zatím se nijak nerozšiřuje, kromě ťupky na nosíku, která nevím zda s vyrážkou souvisí nebo je od rýmy. Malá je nachlazená, před týdnem měla zvýšenou teplotu. Ví někdo co by to mohlo být? Přikládám fotky v různých fázích. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10980 příspěvků 07.10.18 20:47

řekla bych, že jen opar, impetigo už by bylo asi více rozlezlé :nevim:

machninka
Povídálka 41 příspěvků 07.10.18 20:48

Moje děti impetigo měly, pokud se to nerozšiřuje, tak tipuji opar ;) ať je brzy pryč ;)

cverunka
Závislačka 2642 příspěvků 07.10.18 21:05

Mě napadla nemoc ruce-nohy-ústa. Dcera jí má taky a prý to docela teď řádí. Někdo má jen afty v puse, někdo vyrážku kolem pusy a na končetinách. Jestli má i rýmu, tak by to mohlo být ono. Máme stejné puchýřky

Leňásek27
Závislačka 3332 příspěvků 19 inzerátů 07.10.18 21:32

@iiiv @machninka děkuji za názor, taky si myslím, že by to mohl být opar. Znejistělo mě, že ve školce před 14 dny viselo na nástěnce upozornění, ať kontrolujeme pokožku dětí kvůli impetigu. Chytlo to pár dětí. O víkendu jsem volala známé, co ho taky měli a prý to vypadá podobně :nevim:

Příspěvek upraven 07.10.18 v 21:59

Leňásek27
Závislačka 3332 příspěvků 19 inzerátů 07.10.18 21:33

@cverunka tohle mě vůbec nenapadlo a ani jsem si nevšimla, že by dcerka měla vyrážku na končetinách :think: Zítra to pro jistotu zkontroluji.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 28.10.18 19:57
Muze to byt impetigo?

Ahoj holky, kolem rtu se mi udelala drobna cervena vyrazka. Ani nevim kdy to zacalo.Zacala jsem si toho vsimat az kdyz se to zacalo zvetsovat. Muze to byt impetigo nebo jak se to jmenuje? Zacalo se to docela dost rozlizat uz se mi dela i na druhe strane pod rtem a na teto strane co je focena se to zacina tahnout k nosu :-( obcas to svedi, tahne. Pracuji jako osetrovatelka na domove duchodcu tak si rikam, zda jsem neco nechytla tam.. Mazala jsem masti Locoid (kortikoid) a ted Fucidin (atb) a zlepseni zadne. Snad se tento tyden dostanu k mudr,ale zajimao by mne co to asi je.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10878 příspěvků 28.10.18 20:07

@alexxa impetigo ne. To se šíři hodně rychle - třeba ráno tečka, odpoledne velký zhnisany flek a vytváří žluté krusty, kolem kterých je kuze praskla. Ale co to je nevim

Martassek
Kecalka 228 příspěvků 28.10.18 20:09

Mívám periorální dermatitidu. Mohlo by to být ono. :think:

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 28.10.18 20:13

Mám to celý život. Q teď konečně díky příspěvku nade mnou vím co to je :D

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 28.10.18 20:19

Prave ze me zarazi ze nezabral kortikoid ani atb :think:
Holky, kdyz uz jsme u tech pupinku.Dcerka ma snad neustale na zadecku a v trislech pupinky.Vypadaji jako bedar ale neni.Z toho uz jsem taky blazen.Kalhotky bavlneny, prasek na prani nemenime a stale tam jsou.Nekdy ji to dost svedi. Maznu bepanthenem ale nezmizi.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 28.10.18 20:22

@Martassek z ceho to je?

viky23
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 28.10.18 20:22

Tohle mam zrovna ted taky, kazdy rok s nastupem podzimu a zimy. Tak jdu taky googlit co ze to mam :mrgreen: I na tom stejnem miste, tentokrat zatim jen vpravo :lol:

Martassek
Kecalka 228 příspěvků 28.10.18 20:25
@alexxa píše:
@Martassek z ceho to je?

Nejčastější příčiny jsou stres a špatná kosmetika.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 28.10.18 20:27

@Martassek stres by odpovidal, kosmetika stale stejna. KOukala jsme na google na obrazky a asi to bude ono. Co ti na to pomaha?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >