Reklama

Od narození miminku hnisají očka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vendys2277
Povídálka 30 příspěvků 07.10.18 19:07
Od narození miminku hnisají očka

Dobrý večer maminky,
Prosím o radu. Malá má 9 týdnů a od narození teče hnis z oček. V porodnici řekli, že je to v pořádku, že to udělala plodová voda. Tam jsme pravidelně kapali, pak chvíli klid, ale poslední dobou je to horší. Při každé kontrole u doktora to připomínám a on řekne, že máme dál kapat. Měla některá z vás podobný problém? Hnis už není takový žlutý, ale zelený. Může to být opravdu tou plodovou vodou nebo tím, že měla 3× omotanou pupeční šňůru kolem krku(velice rychle odmotaly)?
Prosím o radu. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucka194
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 07.10.18 19:10

Male taky porad hnisaly, doktorce jsem to porad pripominala a nakonec mala musela na proplach slzneho kanalku… dela se myslim do 6m, pak jen v anestezii. Poslala nas tam v 6,5 m a moc se jim to v ambulanci delat nechtelo, ale udelali.. :-/

Crystal87
Generální žvanilka 23858 příspěvků 07.10.18 19:18

My byli ve 4 m na proplachu kanálků,pak už to bylo v pořádku.

susan86
Kecalka 103 příspěvků 07.10.18 19:28

Dobrý den.
Proplachovat nestačí. Když byl syn takhle malý, ukazovala nám doktorka masáž slzných kanálků - nejdete na netu nebo dětská doktorka Vám ukáže. Masírovali jsme tak šestkrát denně + kapičky. Nám nepomohlo, ale to neznamená, že Vám to také nepomůže.

Zwetta
Kecalka 399 příspěvků 6 inzerátů 07.10.18 19:28

Dcerce taky hnisaly a dostaly jsme od dětské anitibiotika v kapkách a zabralo ;) :palec:

medunka23
Kelišová 6857 příspěvků 07.10.18 19:30

Měla jsem to s mladší, bylo to jak na houpačce, chce to opravdu držet oči v čistotě a pravidelně otirat i jen čistou vodou, mě nakonec pomohly kapičky o u flash, je to přírodní a sice dražší, ale pomohlo.

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 07.10.18 19:32

@vendys2277 Ano, hnisající očka u miminek znám. Pokud nezabraly ATB kapky od PL (Tobrex apod.), následovalo oční, tam napsali další atb kapky a pokud by ani ty nezabraly, tak průplach očních kanálků (to máme za sebou u nejmladší dcerky), který se dělá min. od 3m+, ne dříve. Důležitá je masáž slzných kanálků, najdi si návod na youtube.

vendys2277
Povídálka 30 příspěvků 07.10.18 19:35

My máme septonex kapky a předtím tobrex, kapu, jak je dovoleno a proplachuji vodou, i otírám, ale výsledek žádný, tak budu ráda za každou radu . O masáži nikdo nic neříkal, ale vyzkouším vše, co jen půjde.

medunka23
Kelišová 6857 příspěvků 07.10.18 19:41

@vendys2277 ten ocu flash se právě může kapat častěji, tuším že to snad patří k homeopatikum

vendys2277
Povídálka 30 příspěvků 07.10.18 19:46

Moc děkuji, hned zítra zakoupím a zkusím i tu masáž.

Katjerina
Kecalka 107 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 20:01

@vendys2277 taky nám hnisaly očíčka, ocu flash pomohl, já teda nekapala, jak se kroutil, tak jsem se nikdy netrefila, ale na tamponek a vytírala jsem tím očíčka při každém kojení, jak byl přisátý, tak se nemohl bránit :D za týden jsme měli klid.

muffin81
Kecalka 215 příspěvků 07.10.18 20:01

Já to měla u obou kluků…nejdřív jsme proplachovali ocuflashem, pak antibiotickými kapkami. U staršího nic nepomáhalo, až jsme ve dvou / třech měsících byli na propláchnutí slzných kanálků. Doktorka pak říkala, že je měl prostě vrozeně celé zarostlé malýma blánami a že bychom to v životě nevypláchli. U druhého jsme taky došli k antibiotikům…furt jsem masírovala podél nosu shora dolů, jak mi říkala doktorka a nepomáhalo. Tak jsem se naštvala, vzala to jednou opačným směrem (postaru), vylítl hnis a druhý den to konečně bylo dobrý.

MarketaMu
Nováček 5 příspěvků 2 inzeráty 07.10.18 20:02

My měli dvakrát antibiotika tobrex. Ocuflash nám vždy zabral na chvilku. Masáž byla neúčinna. Tak jsme po pul roce zkončili u oční. Ta nám ukázala jak masírovat. Nebát se, malý i plakal.pokud budete jen hladit nebude to účinne. A pak jsem v lékarně koupila světlík lekařský. Každý den uvařila čerstvy čaj. Malý pil tak 150ml a zbytkem otirala očička. A během pár týdnu byl klid a vyhli jsme se proplachu. Ale nevim jak piti toho čaje takhle malé mimčo.

Limi123
Závislačka 3292 příspěvků 07.10.18 20:04

Meli oba synove. Nezabiral Ocuflash ani Ophtalmoseptonex. Prvnimu synovi to zmizelo po homeopatikach v 5 mesicich. Druhemu zabral Tobrex. Pruplach jsem planovala az kdyby se nepodarilo se toho zbavit do 6m. Protoze do 6m delaji myslim pruplach bez narkozy, tak jsem to chtela stihnout, ale ne uspechat, protoze casto to s vekem zmizi samo.

Ale ten hnis jsme tedy meli zluty.

Ja a homeopatika, i kdyz asi zabrala, bych uz znovu nedala, pracuji s energiemi neznameho zdroje (a to, jak zazracne zabrala do 3 dnu po 5 mesicnim trapeni me dost vydesilo, na to, ze nemaji zadnou ucinnou latku).

Příspěvek upraven 07.10.18 v 20:09

Limi123
Závislačka 3292 příspěvků 07.10.18 20:07

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >