opařenina

18633
3.1.09 20:54

opařenina

Krásný večer,
tak já jsem jinak šikovná :lol: , ale v úterý se mi zadařilo docela dost se opařit. Vytahovala jsem knedlíky z páry a nějak u toho přestala dávat pozor načež ta horká pára z mísy se mi vyvalila na ruku. Jsem ostřílená skautka a tak první pomoc mi nedělala problémy, ale teď nějak nevím jak dál…? Večer téhož dne se mi objevil obrovský puchýř, který mi při koupání rarachů praskl. Kolem něho ještě spousta malých a na místě toho původního velkého se mi puchýř objevuje pořád dokola 8O rána se zmenšuje a pomalu zasychá a já mám trochu obavu že se vytvoří strup, který bude donekonečna praskat je to v ohybu zápěstí. Nemám to něčím mazat? Bepanten? Framykoin? Obávám se že víc toho doma asi neseženu a do lékárny daleko. Nemáte některá zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24837
3.1.09 21:00

Ahoj, jo, to znám, taky jsem občas „šikovná“ :D Tak podle toho, jak máš zásobenou domácí lékárnu bych použila ten Bepanthen. Jinak je lepší jen panthenol. A pak znám ještě jednu radu, ale to bys musela mít doma v květináči aloe vera. List se seřízne a tou šťávou se popálenina potírá… Ahoj,Martina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
3.1.09 21:11

Auau.
Nebo fenistil nebo panthenol.
A stále místo promazávat, aby ti pořád dokola nepraskal strup.
Na hojení je arnica, určitě bude i nějaké speciální homeo na popáleniny, ale to bys musela pohledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
3.1.09 21:25

Pantenol určitě a hlavně pozor, aby se ti do rány nic nedostalo. Až to bude lepší, nechá se použít na okolí rány i antiseptikum typu čajovníkovýho oleje, ale do rány nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
3.1.09 21:25

aloe bohužel nemám, ale ten pantenol mi něco říká, myslím že mi ho jednou v lékárně vnutili jako levnější alternativu k bepantenu na zadeček. Ale jestli on není u babičky? No já pohledám. Ještě jsem našla, tuším taky panthenol, ale ve spreji na spáleniny od sluníčka, myslíte že může být? Ale ten mi nepřijde vůbec mastnej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
3.1.09 21:27

No, máš to krásné…
Náš starý plastik radil suchá místa promazávat obyčejným sádlem.
Tak ať se to hojí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
3.1.09 21:39

Jj, tím panthenol ve spray bych to stříkla, hezky chladí, používali jsme ho často, třeba i na spáleniny od sluníčka. On ti okolí rány aj zvlhčí, takže ti nebude praskat strup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12881
3.1.09 21:48

souhlasím a taky doporučuji panthenol, i ten ve speji. bepanthen je taky super, je hojivý a nebo bych ještě na promaštění zkusila bambucké máslo (to používáme na začínající exzém a hodne promastí pokožku). Ale bepanthen a panthenol jsou hlavně hojiví. tak ať se to brzo zahojí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23871
3.1.09 23:37

Nejlepší je pathenol ve spreji nebo je dobrá i obyčejná Calciová mast…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
4.1.09 10:28

Máš to teda pěkný, to muselo pálit jako čert!
U nás spolehlivě pomáhá obyčejné nesolené sádlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
4.1.09 13:34

tak mi to dnes ppoprvé prasklo a teče i s toho pořád krev… Našla jsem ten " panthenol" ale je to calcium pantotenicum tak nevím jestli je to to samý? Jinak jsem to na noc mázla bepanthenem a během dopoo asi 3× stříkla tím panthenolem ve spreji. Všem vám moc děkuji za tipy a doufám že to bude jen a jen lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama