Svědící hlava

1293
1.1.09 20:06

Svědící hlava

Ahoj
po vyzkoušení všeho možného i nemožného se pokouším získat radu tady. Asi od 18 let mě různě trápí svědící kůže na hlavě. Někdy je to míň, někdy je to víc. Každopádně mám hrozně suchou kůži na hlavě. Měla jsem to i předtím, než jsem se začala barvit. Takže barvou to není.
Nejsou to klasické lupy, ale je to prostě vysušená kůže. Mám celkově typ kůže suchý, jenže jinde si dám krém nebo mléko - ALE CO DÁT NA HLAVU???
Všimla jsem si, že to určitě zhoršuje lak nebo tužidlo, takže se tomu vyhýbám.
Zkusila jsem Nizoral (nic), podle rady kožní lékařky i léčivý šampon s dehtem (taky prd). Asi nejvíc mi zabíralo takové „sérum“od Avonu, které už pochopitelně zase nevyrábějí :twisted: :twisted: (jako většinou všechno co za něco stojí).
Zkoušela jsem mýt hlavu častěji, aby se to jako nemastilo a nesvědilo to. Čím víc jsem to myla, tím víc to svědí.
Tak jsem zkusila prodloužit intervaly mytí - aby se to nevysoušelo. Zas to svědilo, že se to mastilo.
Asi zešílim.
Nebudu se přeci drbat jak orangutan?????
Navíc jak se drbu, tak vlasy padají, a nad čelem mi řídnou, už jsem si toho všimla.
Zkoušela jsem šampon na suché vlasy - nic moc efekt. Taky mi doporučila kadeřnice pořádně drahý šampon od Lorealu. Jen se to zhoršilo.
nějakou přírodní kosmetiku -něco co vám pomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
1.1.09 20:08

Výtažek z kopřivy - Bioaktivator U se to myslím jmenovalo, stojí asi 35,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.1.09 20:12

Mně kadeřnice doporučila panthenol, jak je na spálenou kůži. Vmasírovat a nechat tam i přes noc. Ale ještě jsem to nezkoušela. M.

• Nahlásit
  • Citovat
6149
1.1.09 20:16

Jo tak jsem se byla podívat a jmenuje se to Bioaquanol U

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
1.1.09 20:25

Ahoj..taky bych ti doporučila BIOAQAUANOL …masíruje se jen do kořínků a stojí cca 35 kč…je to i na padání vlasů,ale je dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
1.1.09 21:32

Zkusila bych nějaký šampon ze salonu, jsou sice dražšší, ale většinou stačí trochu a vydrží dýl. Příteli na lupy pomohl Dandruff control shampoo http://www.pro-vlasy.cz/…-bc-bonacure a mě sedí Goldwell a Matrix. Jinak zkus dělat zábaly z olivového oleje ( je lepší, když se olej trochu předehřeje a pak se hlava zabalí do igelitu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.1.09 21:50

Mě svědila hlava celej život, drápala jsem se a drápala, až jsem narazila na Head&Shoulders a od té doby problémy nemám. Vůbec mě pokožka nesvědí. Občas od někoho dostanu šampon, ale jak se víc jak 2× umyju něčím jiným než H&S, hned mě zase hlava svědí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
1.1.09 22:14

ahoj děkuju vám fakt všem -
vyzkoušim to VŠECHNO.
Hezky jedno po druhým, abych viděla, co účinkuje.
Zatím opravdu moc děkuju, zítra doufám, že drogerka bude mít otevřeno, a VYRÁŽIM!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.1.09 22:31

A co třeba něco takového?

http://www.saloos.cz/sortiment.php?…

Píšou, že se to může i na vlasy a je tam i vpravo „oddělení“ vlasové zábaly, třeba ten jojobový olejík by možná mohl pomoct… Ale nemám vyzkoušeno, je to jenom nápad… Tak ať ti něco pomůže :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
2.1.09 10:46

Na promastění - vlhké a rozčesané vlasy a kůži promasíruj olivovým olejem a pak zabalit fólií a zavinout nahřátým ručníkem, nechat min. hodinu působit, pak buď umýt nebo to nechat třeba do druhého dne a pak teprve umýt

Ještě mě napadla jedna vlasová maska - rozkvedlat syrová vejce a napatlat na kůži a vlasy, nechat 5-10 min a pak umýt !pozor! umývat studenou nebo vlažnou vodou, ať nemáš ve vlasech míchaný vajíčka :D

já zas trpým lupy a svěděním na vrhní části hlavy. Nezabírá na to nic, jen v těhotenství to bylo lepší. Trápí mě to od cca 15ti let a za tu dlouhou dobu jsem už měla všemožné šampóny, vlasové kůry, masky, zábaly, bylinky, vitamínové doplňky … nic nezabírá i kožařka je bezradná, tak jsem se s tím smířila :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
2.1.09 11:46
[quote:9da46f6ba3]á zas trpým lupy a svěděním na vrhní části hlavy. Nezabírá na to nic, jen v těhotenství to bylo lepší. Trápí mě to od cca 15ti let a za tu dlouhou dobu jsem už měla všemožné šampóny, vlasové kůry, masky, zábaly, bylinky, vitamínové doplňky … nic nezabírá i kožařka je bezradná, tak jsem se s tím smířila :-/

Zkusi si, Sandriku, sehnat šampon a aktivator od fitmy Reghaar. Šampon jsem koupila v lékárně asi za 80,–Kč a aktivátor v droherii za 56,–Kč … já jsem si to koupila po porodu na poadání vlas§ (do týdne mi vlasy přestaly padat!) ale četla jsem, že je to i na lupy. Teď to budu kupovat manželovi, objevily se mu luoy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
2.1.09 11:50

a co zkusit konopí? Já mám tedy spíš ekzém v hlavě, ale mohl by pomoct i na lupy: http://www.zdravotnikosmetika.cz/…p-LUPY-EKZEM

a jinak, když mi fakt hodně padaly vlasy, jedla jsem čínské pilulky, ty mi pomohly, zkus mrknout sem, je ale třeba zvolit správnou směs a to je trošku složitější… http://www.patentnimedicina.cz/

ještě existuje šampon, dělají ho v lékárně na akutní stavy svědění, jmenuje se SPIRITUS SAPONIS KAL., běžně mi ho prodají v každé druhé lékárně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
2.1.09 14:37

Já osobně tento problém nemám , ale trápí celý život mou mamku.Vyzkoušela fakt všechno , ale zrovna před týdnem sme se bavily a říkala , že si koupila obyčejný žloutkový šampon asi za 13,–Kč a cítí zlepšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
2.1.09 16:00

Pitrisku, ja mam asi neco podobneho. Pokozka hlavy se proste vysusuje mnohem rychleji. Nasla jsem super kozni pry je to sebeproicka dermatitida, napsala mi neco co konecne pomaha. Vyzkousela jsem plno pripravku ale jediny co ucinkoval je Elocom, ten je ale jen na predpis od kozni. Je to takova vodicka, co se vmasiruje do pokozky. Driv jsem zkousela i Triamcinolon a Diprosalic, ale nebyly tak ucinny. Musis si holt vyzkouset co zabere.
Doktorka mi taky radila at nepouzivam normalni sampony protoze maji v sobe ruzne aroma latky apod co hlavu drazdi, tak si kupuju Capillan sampon (maji ho v lekarne a narozdil od dehtu nesmrdi :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
8.10.10 21:02
pitrisek píše:
ahoj děkuju vám fakt všem -
vyzkoušim to VŠECHNO.
Hezky jedno po druhým, abych viděla, co účinkuje.
Zatím opravdu moc děkuju, zítra doufám, že drogerka bude mít otevřeno, a VYRÁŽIM!

Už máš něco vyzkoušeno?ja jsem si na doporučení dala na hlavu vlas.masku od avonu a nevim.možná to ale jednou nestačí.ale jestli tady dostanu jine tipy,budu ráda moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama