Reklama

Zkušenosti s operací očí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 09:20
Operace očí - jít do toho?

Zdravím všechny, a anonym proto, že jde o pro mě osobní téma a moje zdraví.

Moc mi nechybí do čtyřicítky, a jsem dlouhé roky krátkozraká. Dioptrií mám docela dost - kolem 5, jinou vadu než krátkozrakost naštěstí nemám.

Už docela dlouho přemýšlím o operaci k odstranění dioptrií, ale prostě se bojím - přece jen jde o oči, hrozně se bojím že se NĚCO pokazí, a budu na tom do konce života ještě hůř než ted - např rozmazané vidění…

Ale zas ta představa že se nemusím babrat s brýlemi…

Tak jsem tu s dotazem, spíš aby mě to trochu psychologicky pohnulo…

Prosím napište mi jestli jste to samy absolvovaly, případně někdo z vašeho okolí, a jak to dopadlo, a jestli byly nějaké komplikace, hlavně ty trvalé… je mi jasné že v očních centrech kde lákají zákazníky nemusí říkat všechno žejo…
Taky jsou pokud vím různé metody, nevím jestli je u nich rozdíl v „bezpečnosti“.

Prosím o VŠECHNY zkušenosti které vás napadají, abych se mohla konečně rozhoupat, nebo na operaci zapomenout :-)
Předem moc děkuju, každou zkušeností mi pomůžete.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8776 příspěvků 24.11.17 09:25

Já znám dva, co podstoupili laserovou operaci a oba jsou nadmíru spokojeni. Žádné negativní následky. Jen chvíli potom je člověk přecitlivělý na světlo, ale to je jako při těch kapkách při vyšetření. Jinak vše ok.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19036 příspěvků 24.11.17 09:28

Já jsem před lety operaci podstoupila, příjemný zákrok to sice zrovna není, ale byla to nejlepší investice mého života (a žádné následné zdravotní komplikace, jen pár měsíců suché oči, ale to se dá řešit kapkami). Takže za mě: Jdi do toho. ;)

blueberryx
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 24.11.17 09:32

Operaci mam za sebou ja, bracha, teta a nejlepsi kamaradka. Všechnu jsme nadmíru spokojeny. Mne teda zůstala urcita svetloplachost, tak pri ostrem slunci nosim slunecni bryle. Ale to je to nejmensi. Vsichni bysme do toho sli zas :)

zudina
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 24.11.17 09:37

Muj pritel to podstoupil a je moc spokojeny, asi do toho pujdu taky

berusa.m
Závislačka 2728 příspěvků 24.11.17 09:43

Díky za toto téma. Řeším to akutálně také a jsem na tom stejně jako zakladatelka. Jsem krátkozraká a mám 4,5 dioptrií. Nejvíc z celé rodiny! :? Už několik let mi manžel říká ať jdu na operaci. Ale já se toho bojím. Jsou to prostě oči a co když se něco pokazí… Ale začínám o tom dost intenzivně uvažovat. Chtěla bych to případně stihnout do konce roku.
Dívala jsem se na stránky Gemini. Nabízejí různé metody ale beztak se v tom nevyznám. Asi se objednám na konzultaci. :mavam:

Yasminee
Kecalka 210 příspěvků 24.11.17 09:45
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, a anonym proto, že jde o pro mě osobní téma a moje zdraví.

Moc mi nechybí do čtyřicítky, a jsem dlouhé roky krátkozraká. Dioptrií mám docela dost - kolem 5, jinou vadu než krátkozrakost naštěstí nemám.

Už docela dlouho přemýšlím o operaci k odstranění dioptrií, ale prostě se bojím - přece jen jde o oči, hrozně se bojím že se NĚCO pokazí, a budu na tom do konce života ještě hůř než ted - např rozmazané vidění…

Ale zas ta představa že se nemusím babrat s brýlemi…

Tak jsem tu s dotazem, spíš aby mě to trochu psychologicky pohnulo…

Prosím napište mi jestli jste to samy absolvovaly, případně někdo z vašeho okolí, a jak to dopadlo, a jestli byly nějaké komplikace, hlavně ty trvalé… je mi jasné že v očních centrech kde lákají zákazníky nemusí říkat všechno žejo…
Taky jsou pokud vím různé metody, nevím jestli je u nich rozdíl v „bezpečnosti“.

Prosím o VŠECHNY zkušenosti které vás napadají, abych se mohla konečně rozhoupat, nebo na operaci zapomenout :-)
Předem moc děkuju, každou zkušeností mi pomůžete.

Před lety jsem se bavila s manželem kolegyně, co je oční lékař, tehdy byl v nemocnici, dnes už má jen svoji soukromou praxi. Říkal, že sám by na to nešel, u oka dochází k oslabení rohovky. Už se nepamatuju detaily. Taky jsem četla nějaký článek od primáře Brožka z Bulovky, myslím na Idnes, kde uvádí, že oni operují krátkozrakost nějakou metodou považovanou za zastaralejší, ale z jeho pohledu je bezpečnější. Protože u té moderní nyní běžné operace tam zůstane část rohovky nesrostlá, je to jen přilepené. Uváděl, že to v drtivé většině pacientům nevadí, ale jemu to nějak jako očnímu lékaři nesedlo, co se s okem děje. Další věcí je, že někoho odoperují, ale vada stejně může se vyvíjet dál. Akorát jsou nyní slabší dioptrie. Takže já osobně bych tam nešla, u normální krátkozrakosti, co jde korigovat brýlemi. Kdybych neviděla, měla 20D na dálku, tak bych to asi zvažovala.

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 24.11.17 09:46

Jsem na tom podobně, taky váhám. Ještě mám rok dva čas, až dokojím a vše se stabilizuje po dětech. Tak doufám, že technologie udělá zase nějaký pokrok.
Moje optička mě tak trochu varovala před klasickou laserovou technologií, kdy se na oku vytváří na rohovce odklopitelná lamela. Něco jsem načetla a do toho asi fakt nejdu. Takže zbývá více méně relex smile. Mezi nejčastějí komplikace patří suché oko a tzv. „halo efekt“ v noci. To znamená, že vidíš v noci světla trochu rozmazaně. Třeba zadní světla aut v podobě takových hvězdiček a ne bodů.

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 24.11.17 09:46

Přidávám se, zajímalo by mě, jak operace probíhá?? Mám špatný pocit z toho, že pokud to bude laserová operace, takže nějak uhnu okem (podívám se jinam) a bude to mít fatální následky :( Je oko nějakým způsobem znehybněné??

Yasminee
Kecalka 210 příspěvků 24.11.17 09:50
@Elenloth píše:
Jsem na tom podobně, taky váhám. Ještě mám rok dva čas, až dokojím a vše se stabilizuje po dětech. Tak doufám, že technologie udělá zase nějaký pokrok.
Moje optička mě tak trochu varovala před klasickou laserovou technologií, kdy se na oku vytváří na rohovce odklopitelná lamela. Něco jsem načetla a do toho asi fakt nejdu. Takže zbývá více méně relex smile. Mezi nejčastějí komplikace patří suché oko a tzv. „halo efekt“ v noci. To znamená, že vidíš v noci světla trochu rozmazaně. Třeba zadní světla aut v podobě takových hvězdiček a ne bodů.

Ano, o té odklopitelné lamele psal primář Brožek, já si to nepamatovala, jak to přesně popisoval. To je to, co jsem psala před chvílí.

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 24.11.17 09:54

A hlavně, ne všechny oči jdou operovat

Yasminee
Kecalka 210 příspěvků 24.11.17 09:59
@iiiv píše:
A hlavně, ne všechny oči jdou operovat

To snad před operací zjistí, každého doufám vyšetří. Ale tyhle operace jsou hlavně komerce, takže etika lékařů jde dosti stranou. Prim. Brožek operace krátkozrakosti taky dělá, i když jinou metodou, vedle toho operuje i na pojišťovnu, učí posluchače na fakultě. Takže to není případ mladého (relativně) úspěšného chirurga, co přejde z nemocnice na soukromou kliniku, kde dělá výhradně komerční operace.

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 24.11.17 09:59

Měla jsem přes šest dioptrií plus nějaký přidružený vady, takže operovatelnost byla na hraně. Jsem deset po zákroku a jak bylo napsáno výše, nejlepší investice mého života :mrgreen: Jinak já byla na metodě LASIK, to je právě to odklopení lamely, ale naprosto bez problémů. Už druhý den jsem i byla v práci :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 10:05

Zakladatelka
Já právě měním názory jak na houpačce, chvíli si ří kám jak by to bylo skvělý, pak si přečtu něco jako toto http://www.ociprozivot.cz/?…
nebo konkrétně o té klinice Gemini http://www.rodina.cz/…vep_tree.asp?…
a říkám si že bych byla blázen na to jít :(

Litta
Extra třída :D 13431 příspěvků 24.11.17 10:05

Mám opravdu hodně dioptrií, ale nešla bych na to. Právě kvůli těm rizikům (kamarád vidí hůř v šeru/tmě, při řízení celkem problém), nestojí mi to za to, pak bych si to vyčítala zbytek života…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >