Co s patní ostruhou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kačaba4691
Povídálka 44 příspěvků 23.11.17 23:44
Patni ostruha - co s tim?

Zdravim ve spolek,

Uz nejakou dobu bojuju s ostruhou. Probehly razove vlny ( asi 10× ) bohuzel ale se mrcha vratila temer okamzite.

Je to pro me dost bolestive, delam servirku a rano se mi spatne stavi na nohu. Ted me zacina bolet uz i druha na stejnem miste.

A aby to nebylo uplne jednoduche, tak jsem ve 13tt tehotenstvi, tak nevim, jak si mam poradit s lecbou. Mate nekdo zkusennisti? :think:

Reklama

Reakce:

aquawoman
Kecalka 440 příspěvků 24.11.17 00:01

Já jsem chodila jen na léčebný UZ. Spíše mi pomohlo dát si do všech bot (kvalitních) podpatěnky. A nebát se investovat do dražších podpatěnek, klidně i gelové vložky do bot.

makysek
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 24.11.17 02:36

Moje mamka měla léta. Určitě ty podpatěnky nebo boty alespoň na nízkém podpadku. Nejhorší jsou sportovní. Mamka s ní tedy bojovala snad 30 let a až posledních pět let vyzkoušela všechno možné (magnety, rázové vlny)…pomohla až operace, kdy jí to osekali. Prý taky ne vždy pomůže, ale u mámy to zatím vyšlo, v pohodě chodí.

čtenář
Kecalka 165 příspěvků 24.11.17 06:02

V Plzni existuje pan doktor ortoped kunc, který vás po předchozích neúspěšných ( musí to být) rehabilitacích UZ, elektrikou, magnetem pošle na ozařování. Po 10 ozařováních mám pokoj.

mroe
Extra třída :D 14103 příspěvků 24.11.17 07:10
@čtenář píše:
V Plzni existuje pan doktor ortoped kunc, který vás po předchozích neúspěšných ( musí to být) rehabilitacích UZ, elektrikou, magnetem pošle na ozařování. Po 10 ozařováních mám pokoj.

No tak to snad neni zadny zazracny lekar. Ozarovani je jednou z beznych moznosti.

čtenář
Kecalka 165 příspěvků 24.11.17 07:19
@mroe píše:
No tak to snad neni zadny zazracny lekar. Ozarovani je jednou z beznych moznosti.

Však taky nikdo o zázraku nepíše. :zed:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19026 příspěvků 24.11.17 07:44

Na ozařování jako těhotná nesmíš.
Dokonce i pokud jen přemýšlíš o dalším dítěti, tak ti ozařování důrazně nedoporučí (mě osobně na několika místech řekli, že dokud jsem v reprodukčním věku a nemám zrovna pět dětí, takže další určitě chtít nebudu, tak mi to nikdo neudělá).

Jinak ostruhy, to je téma samo pro sebe. Zkusila jsem kde co.
Jak dlouho si od těch rázových vln? Mě se jedna noha srovnala po rázovkách cca po měsíci, druhé noze to trvalo déle, tam se to srovnalo nějaké dva tři měsíce po dokončení terapie. Nohy jsem sice pořád cítila, ale byla to jen tupější bolest (asi jako od únavy).
Dnes jsem nějaký rok od toho a mám klid. Ono to někdy trvá, a pokud jsi stabilně na nohou, tak tomu moc nepomáháš, ta rázovka chce pak klid (já nesměla chodit dva dny po každé rázovce ani do fitka).
Co pomůže jsou kvalitní vložky do bot na míru (předepíše ti je ortoped, mají vyměkčenou patu, pokud máš k ostruhám i ploché nohy, jsou víceméně nutností), kvalitní dostatečně široké a pohodlné boty. A po odeznění nejhoršího začít pracovat s posílením klenby a stylu došlapování (ta ostruha bolí kvůli špatnému položení patní kosti ), já se dala směrem barefoot.
A i když mě právě kvůli bolavým patám od toho leckdo odrazoval, jsem spokojená. V bare botech tedy nosívám vložky, aby to trošku měkčí bylo, ale noha pracuje, svaly se posilují, klenba se zvedá. Ostruhy už nebolí vůbec. Nosím je od jara.

Příspěvek upraven 24.11.17 v 07:49

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19026 příspěvků 24.11.17 07:48

Jinak jsem si téměř jistá, že jakákoliv léčba v těhotenství bude komplikovaná, i pro rázovku je těhotenství kontraindikací.
Takže fakt jedině ty vložky, boty, ulevit nohám co to jde a zároveň je posilovat (takové to sbírání papírků z podlahy prstama, kamínky, „píďalky“ atd.
Zkus se ve svém okolí zeptat i na tejpování, to se říká, že je také skvělé.

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 24.11.17 08:23

Dá se ještě udělat opich, dělají ho na ortopedii a asi by šel i v těhotenství. Vede sice k rychlé, ale krátkodobé úlevě. A je to docela bolestivé. Jestli si můžeš dovolit doporučila bych PN a být doma v klidu.

Kačaba4691
Povídálka 44 příspěvků 24.11.17 08:41

@Mar__tanka1983
Ploche nohy a ostruhy. To jsem cela ja. :dance:
Po tech razovych vlnach jsem sla hned dalsi den do prace, takze zatez byla okamzite. Nemuzu si dovolit byt dva mesice doma. No jedine, co me utesuje, ze za mesic mi prace servirky konci a ta bolest se zmirni. Pripadam si uz jak hypochondr, manzel se me kazdy den pta, jak mi je. Bud me boli prava noha, nebo leva, nebo bricho, nebo se mi chce spat a jsem vycerpana :zed: pravdou je, ze si kupuju sportovni boty, ale snazim se vyssi cenove kategorie.

Kačaba4691
Povídálka 44 příspěvků 24.11.17 08:43

@Venceslavka
Na novy rok uz v praci chci byt jen tak brigadne, takze se tesim, ze si ty nohy trosku odpocinou a jakmile budu doma, tak bych zasla k doktorovi, az budu mit uplne klid. Mozna je to jen moje naivni myslenka, ze budu mit klid s ditetem???? ale myslim to tak, ze nebudu 13 hod denne litat po restauravi

Kačaba4691
Povídálka 44 příspěvků 24.11.17 08:45

@Mar__tanka1983
Tejpovani je skvele, ale nejsem si jista, ze ostruha :mrgreen: ale zkusim zjistit.
Muj plan je takovy, ze jakmile bych byla trvale doma, tak bych resila mozna operaci, u te musi byt clovek 2mesice doma, coz ja budu. Ale nevim, jeetli to neni naivni myslenka u ditete, zadne zatim nemam, tak to neumim posoudit :roll:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19026 příspěvků 24.11.17 09:19

@Kačaba4691
ten klidovej režim s rázovkou, to není potřeba být doma dva měsíce, ale třeba den, max. dva - já tu rázovku plánovala vždycky tak, abych pak měla aspoň den volna, podle šichet, víkendů…

boty - nejde o to, jestli jsou sportovní a kvalitní, ale záleží tvarově - jestli máš zvýšenou úzkou špičku (mívají běhací boty), tak jsou naprd. Ty vložky máš? Ty v týhle bolavý fázi pomůžou skoro okamžitě. Ale chce to ortopedickou (aby se ti zvedla klenba) a vyměkčenou (aby netlačila ta ostruha). Až se dostaneš z nejhoršího, tak pak teprve řešit dál.

Ad operace - prober to s doktory, ale ono nechat si rozřezat nohu, zespoda je tisíc vazů atd. žádná sranda, často sem slýchala, že k tomu přistupují až jako k poslení možnosti, protože ta hybnost jde do háje.
A lehnout si s dítětem na dva měsíce s nohou na polštářku, to je scifi :P

Jojo, tejpovat to jde, oni ti tim tejpem právě srovnají plochou nohu a tím ta ostruha přestane bolet (co jsem slyšela, než sem se tam dokopala, tak mě to přestalo bolet :mrgreen: )

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama