Reklama

Ztráta hlasu při nachlazení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.11.17 11:16
Ztráta hlasu při nachlazení

Holky, prosím pomoc! Neexistuje nějaký zázrak na ztrátu hlasu při nachlazení? Průběžně od včerejška googlim..zkoušela jsem včera inhalovat vincentku, už jsem si zkoušela vzit i prothazin a dneska je to naopak ještě horší..vim, že by hlasivky potřebovaly klid, ale to s mými dvěmi malými rarachy zlobivkami vůbec nepřipadá v úvahu :,( díky za každou radu! :kytka:

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 23.11.17 11:28

U doktora jsi byla? Ono to nemusí být obyčejné nachlazení, může tam být zánět.
Jinak ale hlasivky potřebují klid, když je budeš nadále zatěžovat, můžeš skončit totálně bez hlasu a pak ti nic jiného nezbude, než se s dětmi dorozumět alternativně.

terien
Echt Kelišová 7644 příspěvků 23.11.17 11:53

Mě na to nezabírá teda vůbec nic. Proste počkat až se hlas znovu vrátí :nevim: alespoň jednou za rok mě to potká, dřív jsem aspoň skřehotala, poslední dobou jsem bez hlasu úplně.

sromulenka
Kecalka 451 příspěvků 23.11.17 11:55

Inhalace horké vody se solí

ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 23.11.17 12:08

Taky znám. A holt počkat. Byť souhlasím, že děti se bez hlasu vychovávají snad hůř než bez rukou.

nonina
Závislačka 4033 příspěvků 23.11.17 12:35

Šumivé Calcium - mám to osvědčené a pokaždé mi to zabralo. Jinak na zlobivky rarachy takovou babskou metodu - buď tleskat při pokusu o utišení, nebo pořídit píšťalku a pískat. Vypadá to sice jako na zápase kopané, ale je u toho i spousta srandy. :-)
Ať je brzo lépe! :kytka:

Hrozina
Kecalka 313 příspěvků 23.11.17 12:42

Panthenol a homeovox - ale někdy ani to nepomůže.

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.11.17 13:23
@ugluk píše:
Taky znám. A holt počkat. Byť souhlasím, že děti se bez hlasu vychovávají snad hůř než bez rukou.

Jsem ochotná hodit teď výchovu stranou, ale to směřování dětí, abychom aspoň základně fungovali… :mrgreen: ne, je to mazec, stalo se mi to poprvé a je to teda :zed:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.11.17 13:26
@nonina píše: Šumivé Calcium - mám to osvědčené a pokaždé mi to zabralo. Jinak na zlobivky rarachy takovou babskou metodu - buď tleskat při pokusu o utišení, nebo pořídit píšťalku a pískat. Vypadá to sice jako na zápase kopané, ale je u toho i spousta srandy. :-)
Ať je brzo lépe! :kytka:

Díky za rady :kytka: tleskání jsem začala používat tak nějak instinktivně, ale píšťalka je super :palec:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.11.17 13:27
@Hrozina píše:
Panthenol a homeovox - ale někdy ani to nepomůže.

A v jaké formě je ten panthenol, prosím? :kytka:

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 23.11.17 14:36
@jakákoliv píše:
Jsem ochotná hodit teď výchovu stranou, ale to směřování dětí, abychom aspoň základně fungovali… :mrgreen: ne, je to mazec, stalo se mi to poprvé a je to teda :zed:

Soucítím s tebou, já nemluvím už od neděle :zed:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.11.17 15:42
@Tunrida píše:
Soucítím s tebou, já nemluvím už od neděle :zed:

Od neděle? 8o no tak to pěkně děkuju teda, jestli mě to čeká takhle dlouho :zed: jinak stejně jako sobě, tobě taky přeju, ať je brzo lépe :kytka:

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 23.11.17 15:49
@jakákoliv píše:
Od neděle? 8o no tak to pěkně děkuju teda, jestli mě to čeká takhle dlouho :zed: jinak stejně jako sobě, tobě taky přeju, ať je brzo lépe :kytka:

No jo no, jsem blbá. Už v pátek mě bolelo v krku a já kráva šla ještě na zábavu. V sobotu už jsem solidně chraptila, v neděli mi to začalo tak z poloviny přeskakovat a v pondělí ticho po pěšině :roll: Léčím, čím se dá, chtěla jsem i zkusit kloktat slanou vodou, ale to prostě nešlo :mrgreen: Dneska jsem nasadila ten homeovax a aescin. Mluvím dneska líp, ale polykání a mluvení mě furt bolí :roll: No a večer budu zase na ráno plánovat, že už konečně asi půjdu k doktorovi :lol:

Hrozina
Kecalka 313 příspěvků 23.11.17 20:19
@jakákoliv píše:
A v jaké formě je ten panthenol, prosím? :kytka:

Jsou to cumlavé tabletky-poptej se v lékárně. Ale tentokrát ani to nepomohlo, nakonec jsem skončila na ATB.

Graby
Nováček 4 příspěvky 02.02.18 18:51
Super
@jakákoliv píše:
Holky, prosím pomoc! Neexistuje nějaký zázrak na ztrátu hlasu při nachlazení? Průběžně od včerejška googlim..zkoušela jsem včera inhalovat vincentku, už jsem si zkoušela vzit i prothazin a dneska je to naopak ještě horší..vim, že by hlasivky potřebovaly klid, ale to s mými dvěmi malými rarachy zlobivkami vůbec nepřipadá v úvahu :,( díky za každou radu! :kytka:

Vcera jsem zacala chraptet. Dneska jsem skoro uz nemohla ani mluvit. Zkusila jsem na doporuceni 2 bombony Ricola (rozpustit v horke vode)…do toho cucam Vincentka pastilky, ale to, co mi pomohlo nejvic jsou bylinne kapicky od Just (31 bylin). Inhaluji je spolu s Vincentkou (par kapek) a neuveritelne to protahne (jsou super i na zastydlou rymu). Hned po 2. inhalaci mluvim o 70 % lepe. :P

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >