Opět IVF?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1032
27.12.09 14:57

Opět IVF?

V létě 2008 jsem podstoupila IVF v Českých Budějovicích Sanataorium Art a bylo úspěšné.. Otěhotnět jsem nemohla kvůli tomu, že v podstatě nemenstuuji a nemám ovulaci, ani léky samy o sobě nezabíraly. Teď bych chtěla další mimi, tak bych se chtěla zeptat, jestli můžu gynekologa požádat už teď aby mě tam znovu poslal, nebo musím opět čekat třeba rok, než se ukáže, že opět nemůžu otěhotnět? Už 3 měsíce nekojím a opět nemenstuuji, tak mi dal injekci, ale myslí, že se nic nezměnilo a opět menstuace nebude chodit.
Pak bych se chtěla zeptat, jestli je možné jezdit do jiného CARU teď,máme to blíž do Jihlavy do Sanusu. Byli jste tam spokojení? A ještě mě zajímá, jestli budu muset opět podstoupit laparoskopii nebo už ne? Po první mi ji dělali a bylo to v pořádku bez nálezu..Oba vaječníky O.K. průchodnéé. Může se to třeba předešlým těhotenstvím nebo porodem změnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
JVP
569
27.12.09 15:27

Ahoj, myslím, že mezi náma gynekolog nebo gynekoložka není :lol: Zkus se zeptat v nějakém centru asistované reprodukce, to bude mít možná větší smysl :wink: Podle mého záleží na tom, jaký byste měli nejraději mezi dětmi věkový rozdíl, ne? :mrgreen: A jestli se na to cítíš už teď a IVF a procedury kolem jsi snášela dobře, tak bych do toho šla :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16099
27.12.09 15:31

Pokud máte nějakou odbornou otázku přímo na lékaře můžete se zeptat také v naší nové poradně: https://www.emimino.cz/…/neplodnost/, kde odpovídají lékaři ze zmíněné kliniky. Je potřeba však dotaz vždy maximálně specifikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
27.12.09 22:44

Hanulko,zvedni telefon a objednej se ,tvůj gynekolog tě tam posílá jen poprvé a co se týká CAR(kteréhokoliv),žádanku od gyn,nepotřebuješ.Pokud chceš do Artu,tak nemůsíš pero ně mít sebou nic,oni vše mají z doby kdy o tebe pečovali,pokud chceš jít do jiného(Sanus) to není vůbec problém,tam zavolej,objednej se a na první návštěvu si sebou vem vše co máš u sebe(já si všechny zprávy kopírovala a nechala si i od nich dělat opis,to se mi potom při změně CAR hodilo),pokud ale nic nemáš,nevím zda ti Art něco vydá,ale to neva,sepiš si to na papír co si pamatuješ a řekneš jim to ústně,stačí to.
Jelikož u nás bylo IVf kvůli špatnému spermiogramu,laparoskopii jsme nemusela při změně podstoupit znova a pokud u vás jiná šance než IVf není taky tě na ni znova nepošlou,kor když jsi poprvé byla OK,nejde jen o průchodnost,tu při IVF nepotřebuješ,ale i o endometriózu,kterou podle první laparky nemáš,tak ji ani ted nebudou řešit.

Nemusíš čekat rok,zda se podaří nebo ne,u vás je už problém určen a ten se podle mne nezměnil a doporučuji už začít ,nemusí to pokaždé být hned.

Nám při Jurulkovi vyšlo hned IVF po změně CAR,ale o druhé se snažíme víc než 3 roky,tak budete mýt aspoň čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
28.12.09 13:34

Děkuji za velice vyčerpávající odpověď:-))
Mám tomu rozumět, že už znova nepotřebuji doporučení od svého gynekologa, když už mě tam jednou posla,byť je to už 3 roky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
29.12.09 00:00

Hanulko já dostala jen jedno doporučení a to před 12 lety,když jsme začínali,Jirka se nám povedl až po 6 letech a změně CAR(tehdy nově otevřené CAR ve Zlíně,první byl Fertimed Olomouc),tam jsem normálně zavolala a šla bez žádanky.Dnes ji fakt v žádném CAR nepotřebuješ,ani poprvé(i když je lepší když poprvé pošle dr a pošle i nějaké informace o dosavadní léčbě)
Když jsem po Jirkovi chtěla podstoupit nativní IVF a zlín jej nedělal ,zašla jsem si na pohovor do fakultky OL,Sanusu hradec a reprofitu Brno(nakonec jsem nativ podstoupila tam)

dnes už dělá nativ i zlín a jsem zpátky tam a bez žádanek.

věř mi nepotřebuješ ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
29.12.09 12:19

Tak jo, já ti budu věřit :-D
Mě tenkrát totiž myslím doktor říkal, že když mi můj gynekolog nedá doporučení, nehradí léčbu pojišťovna, ale my. Ale když se nad tím zamyslím, je to asi hloupost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
29.12.09 23:01

Hanul,jak jsem psala měnila jsme víckrát a žádanku měla jen poprvé a musím říct že ve Zlíne ,kde jsme žádanku neměla jsem toho platila mín než ve fertimedu kde jsme ji měla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
31.12.09 19:55

hanulko, pokud máš již jedno mimi po IVF, tak určo nebudete muset čekat další rok aby vás na něj poslali a doporučení od doktora mít nemusíš. držím palečky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat