Kde vzít peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.11.09 11:30
Kde vzít peníze?

Doufám, že mi tu někdo poradí. Jsem nezaměstaná, žádný peníze nedostávám. Musím na operaci a pak mě čeká IVF. ÚP poskytují dávky v hmotné nouzi - je možné, že by mi vypomohli i na IVF? :nevim:

Ja to nechtela moc rozepisovat, za vase reakce se nezlobim-a za ty kladne dekuji.
Pritele mam, splaci dost vysoke castky na uver, protoze stavi barak (samozrejme, ze me podpori, prece jen to bude i jeho dite). Nasi jsou taky oba nezamestnani - v podstate zijeme z ruky do pusy. Ja musela prerusit skolu (vloni operace endiometrioza). Doktor se me nepta, jestli mam penize nebo ne. V unoru pujdu na dalsi operaci (recidiva endiometrioza) a pak IVF. Prace neni, to vite, ze hledam, ale s mym zdravotnim stavem to neni zadna slava.

Příspěvek upraven 25.11.09 v 12:59

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 25.11.09 11:41

Doufam ze to nevyzni zle ale IVF ti nikdo nezaplati davky hmotne nouzy jsou neco uplne jineho.
A aby ti davka byla vyplacena tak zalezi na platu manzela.

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 25.11.09 11:42

Neodpovím na tvou otázku, ale nebylo by lepší nejdřív si najít zaměstnání a potom řešit mimi?? Stát na nějakých sociálních dávkách s nataženou rukou s malým mimi to není žádný med.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 25.11.09 11:57

No tak Kac to v zasade napsala za me.Ale hur jak ja.Ono IVF vazne nikdo neproplati.Taky mi to prijde zvlastni.Co manzel nebo pritel Vesno?Jak to mate?

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 25.11.09 12:14

Holky.Nezlobte se na mě,ale Vesna zadala jasný dotaz.Do toho,co její manžel nebo přítel a proč chce v tého situaci dítě vám nikomu nic není.

Vesno,na IFV žádné dávky nejsou.Dávky v hmotné nouzi jsou něco úplně jiného.Jinak Tě ale neodsuzuji jako holky přede mnou.Každý má svoje důvody.Nikomu do toho nic není.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 25.11.09 12:19

Jani to je sice pravda nic mene je jasne ze ten dotaz musi zakonite nekoho i pobourit a v mem prvnim prispevku je to co jsi napsala. :wink: .

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 25.11.09 12:53

Kattko,vím,že jste Vesně už psaly,že na IFV dávky nejsou.

Holky,nechci se tu s nikým hádat,ale neodsuzujte ji.
Ne každý má to štěstí,že se mu bez problémů za krátký čas podaří počít miminko.Já jsem šťastná,že mám 2 krásné a zdravé děti.To i přesto,že mám operovanou závažnou srdeční vadu.Stačilo,aby se můj stav nevyvíjel dobře a nemusela jsem žádné děti mít.Většinou,až člověk prožije něco podobného,tak se začne na svět dívat jinak.Nepřála bych si zažít trápení žen,které k miminku přijít nemohou.Z okolí jich pár znám.

Máte pravdu v tom,že být sama s dítětem na dávkách není žádný med.Ale kdy je podle vás ten správný čas v dnešní zlé době pořídit si dítě?Až vystuduji vysokou,pokud budu mít štěstí najdu si práci,našetřím peníze,koupím si byt na hypotéku a hypotéku splatím?Kdy je ten správný čas pro ženu,která po dítěti touží a nemůže ho mít?

Neodsuzujte ji za to.Važte si svých krásných zdravých dětí a přejte to i ostatním.

Nic,je hezky,vyrážím s dětmi ven.Ode mě je to vše.

kralishek
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 25.11.09 12:54

Na IVF sotva clovek dostane nekde nejaky prispevek. To je jako kdyby se clovek sel ptat na urad, zda mu prispeji na stenatko (a to se omlouvam za ten primer). Spise bych se byt tebou Vesno zajimala o nejaky narok na nemocenskou ci v budoucnu jak to bude s materskou/ro­dicovskym prispevkem, prip. zda mas narok na nejake davky socialniho pojisteni (tj. napr. socialni prispevek), abych si byla jista, ze kdyz se IVF podari, tak budu mit aspon na bydleni a jidlo.
A kazdopadne, dej si pozor na pripadne pujcky na IVF, at nespadnes do dluhoveho kolotoce.
Ale i tak preju hodne stesti.

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 25.11.09 12:58

Já jsem nikoho neodsuzovala!! Snažila jsem se to co nejšetrněji napsat, asi se nepodařilo.
Souhlasím také s tím, že to je její věc, ale nedalo mi to nereagovat. Sice nemám tucha kolik stojí IVFklienta, vim jen kolik to stojí zdrav. pojišťovny a není to zanedbatelná částka.
Takže nikoho jsem neodsuzovala, jen mám na tyto věci jiný názor-nejdřív zabezpečit a potom řešit..
 kač

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 25.11.09 13:00

Vesno, pokud můžu radit, nejdřív jdi na operaci, pak si vyřeš finance a pak řeš miminko, nechtěj vše najednou, nebo se z toho zblázníš :wink:
Prostě jedno po druhém a pak to půjde samo.
Jak psaly holky, IVF ti nikdo nezaplatí a je to logické - když na něj nemáš, jak chceš žitit dítě?

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 25.11.09 13:10

Když nemáš na IVF, jak chceš obstarat dítě? Nezlob se, ale tohle mi nějak hlava nebere. Dítě je fakt dost nákladné a to i když budeš nakupovat věci z druhé ruky. Třeba když nebudeš kojit, tak UM vyjde na docela dost peněz. IVF je na dítěti ta nejmenší položka :wink: Každopádně ti přeju, abys si vyřešila svojí finanční situaci tak, aby pro tebe IVF bylo finančně dostupné.

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 25.11.09 13:26
kolozubka píše:
Když nemáš na IVF, jak chceš obstarat dítě? Nezlob se, ale tohle mi nějak hlava nebere. Dítě je fakt dost nákladné a to i když budeš nakupovat věci z druhé ruky. Třeba když nebudeš kojit, tak UM vyjde na docela dost peněz. IVF je na dítěti ta nejmenší položka :wink: Každopádně ti přeju, abys si vyřešila svojí finanční situaci tak, aby pro tebe IVF bylo finančně dostupné.

Presne neco takoveho jsem chtela napsat. Co najit nejakou praci, uz jen abys mela aspon narok na nemocenskou?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 25.11.09 14:08

hele IVF zase tolik nestojí, pokud je na pojišťovnu, nemusíš stimulovat perem a pokud nebudeš mít žádné speciální metody, tak to máš vlastně hrazené celé.

kritičkám bych vzkázala: jděte se zahrabat. vyměnily byste samy své dítě za sociální jistoty? my jsme odkládfali dítě 2 roky kvůli stavbě domu a ejhle, dítě se o další dva roky odložilo samo. A to jsem byla přesvědčená, že počnu jakoby nic, v životě jsem neměla nejmenší problém.

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 25.11.09 14:27

Ja jen dodam (doufam ze si to s necim nepletu), ze pokud jde Vesna na operaci s endometriozou, tak neni na co cekat a musi jit na IVF co nejdriv, nez se endometrioza znovu objevi..
Vesno hodne stesti!

JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 25.11.09 14:27

No já si myslím, že napřed si vyzjisti co a jak pak s miminem. Na co budeš mít nárok atd. A jestli ti IVF ze zdravotních důvodů dost akutně tlačí, tak do toho běžte. Takovejch jako ty je a vždycky se to dá nějak udělat a někde se uskromnit. Ideální by samo bylo najít si nějakou práci ( jakoukoli) alespoň na chvíli, ale nevěš hlavu. Držím palce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >