opět voda ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 20.10.09 22:18
opět voda ...

Ahoj, tak mám z toho zase hlavu jako pátrací balón :

http://81.91.85.165/…910-vody.pdf

aqua anna dost síla teda, pokud 360 když je limit 100?? (organotrofní bakterie ve "studené " vodě…

Horský pramen má zase podlimitní vápník. No budiž - to se dá dohnat jinde.

Obávám se, že u nás bude voda velmi podobná té vodě Brno ulice Masarykova - tedy 40 dusičnanu (limit pro kojo je 10), ale zato 0 organotrofni v teplé i studené a fajn nadlimitní vápník.

Já tomu rozumím teda jak koza petrželi, zatím jsem dávala nepřevařenou z kohoutku :oops: s tím, že by tu PET vodu měl otevřenou třeba i 14 dní což mi přišlo taky humus. (je kojený a nic jiného nepije, vodu má teda jen „na vaření“)

Nevíte někdo, zda se dusičnany z vody dají nějak oddělat?(převaření, nějaká filtrace?)

Nebo plaším na nepravěm místě?

J.

Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 20.10.09 22:43

Tak to je boží, hlavně že jsem hrozně koupila Aquilu, abych nedávala Samíkovi vodu z kohoutku, když máme vlastní studnu - neotestovanou :roll: Takže Horský pramen nebo Toma natura…

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 20.10.09 23:33

Jani, našla jsem článek, který Tě možná uklidní:
 http://www.vak.cz/…valita/k.pdf

Jinak máme velice kvalitní vodu, z 90%podzemní zdroj, tudíž nevyžaduje další chemickou úpravu a nesmrdí pak po chloru, což se mi zdá výhodnější než bohužel vyšší dusičnany (ale stále pod limit) a vápník (ten mě štve akorát že je všude vodní kámen).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 21.10.09 11:45

dusičnany se varem neodstraní
bakterie zato ano
do půl roku bych dávala kojovodu na každej pád (pokud nemáte dusičnany změřený)

jinak já jsem myslela, že limit na kojovodu je 15
ale kojovody mají obvykle prý daleko méně a mají mít i méně minerálů (asi kvůli ledvinám).

jo a ty organotrofní bakterie prý mají ve vodě být, jinak je to taky divné. to říkali dneska v rádiu. výsledky mají být na stránkách dtestu.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.09 11:52

Mě pediatr doporučoval Dobrou vodu, že je nejlepší - právě kvůli obsahu fluoru, který je důležitý pro zoubky.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 21.10.09 15:30
madi píše:
Mě pediatr doporučoval Dobrou vodu, že je nejlepší - právě kvůli obsahu fluoru, který je důležitý pro zoubky.

Mně ji taky mudra doporučila pro malého (od půl roku). Nemusíme pak dodávat fluor v tabletách. Jinak můžeme i z kohoutku - ale tu převařovat.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.09 15:32

JJ ten fluor jsme taky nedostali. Dávám ji odmalička a dle doporučení pediatra min. do 1 roku. Vodu z kohoutku jsme ještě nezkoušeli

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >