Opoždění menstruace u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BabyBornExpert
Povídálka 15 příspěvků 02.03.18 07:31
Opoždění menstruace u dítěte

Dobrý den,
Moje dcerka Klára (12 let) má už menstruaci. Ale vždy ji má jinou dobu. Prvně ji například měla 24.1 pak 28.1 a pak pár dní po měsíci :(
Prosím vás o radu. Je tohle normální nebo s tím musíme někam zajít a někoho se zeptat?

Děkuji předem, Jana :srdce:

Reklama

Reakce:

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 02.03.18 07:35

Já sem to tak taky jako dítě měla :lol: a jediný čím se to dá okamžitě srovnat je HA a to mi v tomhle věku přijde prostě nevhodný :lol: takže žádný stresy, jsou i ženský co to mají celý život nepravidelný :mrgreen:

nozu
Extra třída :D 11039 příspěvků 02.03.18 07:45

Takhle ze začátku chvíli trvá, než se ty hormony srovnají. Možná to zkus zkonzultovat ještě se svým gynekologem. Ale aby jí nechtěl nacpat hned hormony. Do toho bych v tomto věku fakt nešla.

klaryskaaa
Stálice 92 příspěvků 02.03.18 07:45

Určitě je :-) chvíli potrvá, než se cyklus srovná.

Zuzulunka
Kecalka 144 příspěvků 02.03.18 07:45

Je to dítě.. nebude ji mít stejnou hned od začátku musí se nejdříve usadit.. Ja ji třeba měla tři týdny v kuse, pak za dva znova pak měsíc nic a pořád dokola.. bylo to strašný

Verun83
Echt Kelišová 7838 příspěvků 43 inzerátů 02.03.18 07:51

Je to normalni. Nechala bych telo prirozene dozrat. Bez nejakych hormonu, to je spis na skodu.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 02.03.18 07:51

Je to normální :) podle mě se bude tělo rovnat. Teď jí měla sice 2× za sebou a teď ji třeba 2 měsíce menstruace zase nedorazí. Nějakou dobu to bude nepravidelné ale to se časem srovná. :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18514 příspěvků 02.03.18 08:04

Taky to tak vidím, já to ze začátku měla taky nepravidelné. Pouč ji, ať si s sebou pro jistotu pořád nosí vložku (nebo aspoň intimku, pokud jen špiní), ať ji to nepřekvapí někde mimo domov a nebojí se nehody ;)
Pokud jí není nějak výrazně špatně nebo nekrvácí valnou část měsíce, tak bych s tím zatím nikam nechodila. Doktoři jsou někdy moc hrrrr a chtějí řešit i věci, co se přirozeně srovnají samy…

andelka83
Neúnavná pisatelka 18299 příspěvků 02.03.18 08:05

Měla jsem to tak taky. První roky.
Dcera taky nemá pravidelně.

dickys
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 02.03.18 08:10

Je to normální, mně to taky chodilo naprosto nepravidelně, asi 5× jsem to měla, pak půl roku nic, potom to zase nabehlo… Trvalo určitě tak 2 roky, než se mi to jakžtakž srovnalo.

majinka81
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 02.03.18 08:20

@BabyBornExpert Srovná se to samo. Já to řešila s dcerou a Mudr. mi řekla, ze když se to nesrovna během 2-3 let ze by nasadila HA sice se to nesrovnalo úplně, ale HA začal brát teprve teď a to z úplně jiného duvodu :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 11161 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 08:39

@BabyBornExpert u slečny se začátku je to uplně běžné. HA či cokoliv jiného bych nedávala, hormonální systém se probudil a je potřeba aby začal normálně fungovat a jeho „dozrávání“ může trvat i klidně 5 let.
Dokonce jsem i četla, že pokud žena nenechá plně přirozeně dozrát svůj hormonální systém (tj. začne mu velmi brzy dávat umělé hormony), tak v pozdějším věku může mít problémy s otěhotněním.

Agrion
Závislačka 2633 příspěvků 02.03.18 08:59

Je to normalni… urcite nedoporucuju snazit se menstruaci zpravidelnit HA. Ale muze zkusit bylinky… hodne se doporucuje a i mne pomohl Agnus castus (drnek obecny).

anonymni_prezdivka
Kecalka 331 příspěvků 02.03.18 10:03

Naprosto normální. U ms prostě trvá, než se srovná. Dceři je 12… Hlavně jí nenech nacpat HA! To je to nejhorší, co pro ni můžeš udělat. Můžete vyzkoušet různé bylinky, pohledej na netu, zeptej se v prodejně bylinek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama