Reklama

Opravdu plaším? Bolest hlavy, horečka...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 19:32
Opravdu plaším?Bolest hlavy, horečka...

Maminky, popíši situaci, téměř 6 letá dcera, včera bolest hlavy bez teploty, jen ležela (přitom je hyper), dostala nurofen navečer, poté se trochu zvetila, dnes ráno vstala v obvyklý čas (6 ráno), přesunula se do obýváku, tam si opět lehla a že ji bolí hlava, poté se k tomu přidala horečka, hlavu na hrud sice dá, ale bolí ji to. Z obavy ze zánětu mozkových blan jsem jela na pohotovost. Závěr - viroza, dávejte pastilky na krk, má ho červený (dle mne naprosto normální krk a navíc ji v krku nebolí). Celý den jen leží, spí a horečka je teď 38,4, bolest hlavy stále, šíje to samé. Nekašle, nemá rýmu a opravdu jen a jen leží, ted večer si nechala i v místnosti zhasnout, že ji to světlo vadí. Opět jsem tedy volala na pohotovost, odpálkovali mně /stejná dr/, že jí mám dát nurofen, že má prostě virozu…Co mám dělat? Nechat to být? Nejsem vůbec v klidu, ani oblíbenou čokoládu nesnědla /jen trochu/. Co byste dělaly vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

debra.morgan
Závislačka 3268 příspěvků 14.01.17 19:35

No tak zavolej na jinou pohotovost na konzultaci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 19:36

@debra.morgan žádná už nikde není…:/

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.01.17 19:37

Mám to samé :-/ prostě chřipku :roll: dr říkala nikam nechodit, pořádně vylezet a vypotit. Na bolest hlavy, mi pomohlo stáhnout si ji šátkem.
Proč zrovna zápal mozkových blan, když teď prostě vypukla chřipková „epidemie“? 8o

Kejmina90
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 14.01.17 19:38

Já bych jela znovu. A trvala na důkladném vyšetření, nenech se odpálkovat :palec:

EDIT ale jinak mi příjde, že to co popisuješ jsou i příznaky chřipky.

Příspěvek upraven 14.01.17 v 19:40

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 19:38

@Kikkinka a nemá být náhodou u chřipky i rýma, kašel?

Kejmina90
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 14.01.17 19:40
@Anonymní píše:
@Kikkinka a nemá být náhodou u chřipky i rýma, kašel?

ne, nemusí být právě.

kopírouju z vitalion.cz:

Příznaky a projevy chřipky
Onemocnění začíná náhle z plného zdraví horečkou 38° - 40° C doprovázenou zimnicemi, mrazením, bolestmi ve svalech a kloubech a velkou únavou.

Tento stav přichází často tak náhle, že nemocný si je schopen vzpomenout i na hodinu, kdy přesně obtíže začaly.

Příznaky mohou být obohaceny o bolesti hlavy, bolesti za očima, zažívacími potížemi a dráždivým kašlem, který je poměrně běžný a charakteristický, zprvu suchý, později se může přidat vykašlávání hlenu.

Pozor, k obvyklému obrazu chřipky nepatří rýma a bolesti v krku (angína), nicméně i tyto stavy se mohou u nemocného objevit, většinou tak až třetí den od začátku onemocnění (to souvisí s celkovým oslabením organismu, nikoli však přímo s virem chřipky).

U některých nemocných se může vyskytnout nechutenství, zvracení, průjem či zácpa. Onemocnění obvykle trvá 5 – 7 dní, poté ustupuje, i když únava může přetrvávat ještě několik dnů až týdnů (měsíc).

debra.morgan
Závislačka 3268 příspěvků 14.01.17 19:41
@Anonymní píše:
@debra.morgan žádná už nikde není…:/

no tak do jinýho nejbližšího města, vždyť jenom konzulujes po telefonu…
jinak když se ti to nelíbí, tak bych na tu pohotovost jela zitra kolem obedu treba, to uz tam ta tvoje protivna doktorka spíše nebude, protože bude doma po noční

Kejmina90
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 14.01.17 19:42

Takže to, že malou bolí svaly, hlava, má teplotu a nechutenství nasvědčuje opravdu chřipce a je to i nejvíc pravděpodobné v toto roční období.

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 14.01.17 19:42

Pokud si dobre pamatuju, tak meningealni priznak - tedy to ceho se bojis- ztuhnuti sije- je takovy, ze nemocny tou hlavou skoro nepohne, ani malinko nepredkloni. Takze vse co popisujes normalne sefi i ke chripce. Takze pokud ma jen tohle, tak bych se spis hodila do klidu a nechala ji odpocivat a netahala s horeckou na pohotovost.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.01.17 19:43
@Kejmina90 píše:
Takže to, že malou bolí svaly, hlava, má teplotu a nechutenství nasvědčuje opravdu chřipce a je to i nejvíc pravděpodobné v toto roční období.

Přesně tak ;)

Irinka0210
Závislačka 4583 příspěvků 14.01.17 19:43

Také si myslím, že je to chřipka, jako stopro to tu nikdo neřekne, ale mě to začlo včera šílenou bolestí zad, rukou, ramen dokonce i kotníků no a večer horečka…

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.01.17 19:47

Ve středu odpoledne úplně fit, večer už teplota. Ve čtvrtek sem si sotva došla na wc, k tomu bolest hlavy, svalů a kloubů, dneska sem začala vykaslavat hleny. Navíc sem těhotná a můžu jen paralen. :roll: takže to přijde z ničeho nic… hlavně ať hodně pije a odpočívá :nevim:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9974 příspěvků 14.01.17 19:48
@Anonymní píše:
@Kikkinka a nemá být náhodou u chřipky i rýma, kašel?

Naopak chřipka typicky NEMÁ rýmu. Myslím, že má dcera chřipku. Máme to aktuálně za sebou (dcera i s tím průjmem a fest zvracením), teď jsem v horším stavu já.

Nedělala bych paniku a nechala ji být. Pokud dá hlavu na prsa, tak bych to nehrotila. Nad 38,5 můžeš teplotu srážet, ale nám to ten první den (jako 24h) ani nešlo.

A jinak moje dítě taky první den skoro nejedlo, a pak den a půl vyzvracelo všechno, co pozřelo (i tekutiny)… a taky to přešlo. (Byla jsem u doktora, říkali, že kdyby bylo dítě FAKT dehydrované, tak to poznám.)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 14.01.17 20:01

Nejspíš to viroza bude. nicméně chápu tě, já jsem taky šílenej plašan, jak je u dětí horečka, asi bych možná radši zajela i jinam, pokud máte v dosahu pokud ne, asi bych nechala malou spát, ale klidná bych nebyla. držím palce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama