Ošklivá neštovice

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2035
14.5.22 09:00

Ošklivá neštovice

Zdravim holky,
Syn má neštovice, dnes 4.den a pod nosem má toto. Je to v poradku? Není to zanicene? Ostatní se mu hojí hezky. Tuto měl jednu z prvních a ještě jsem doma nic neměla tak jsem ji potřela betadine. Ostatní potiram Virasoothe.
Dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6267
14.5.22 09:08

Bude tam jizva. To u těch prvních největších bývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
14.5.22 09:14

To vypadá na tu první neštovici, já a jedno dítě máme jizvu na čele. Nejdřív to je kráter a pak je to lepší.

Zanícené mi to nepřipadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
14.5.22 09:16

Jeej, to je teda skoda 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25691
14.5.22 09:23

Zajdi do lékárny, myslím, že jsou nějaký náplasti na vlhký hojení. Mělo by to pomoc, aby se jizva eliminovala. Dcerka měla takovou vedle oka a já to blbec nechala být, že se to přece zahojí samo. No, zahojilo, ale velkou jizvou. Nakopala bych si…..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3489
14.5.22 09:31

@Janli jak je to dlouho? Existuji na to i gely a naplasti na potom, pry to funguje i na starsi jizvy, samozrejme otazkou jak moc, ja si porizovala na cerstvou a opravdu to hezky vyhladilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
14.5.22 09:43

Takže náplast na vlhké hojeni? Mám doma ten gel Virasoothe, ale zajedu pro tu náplast. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
14.5.22 11:41

Mladší měla takou neštovici nad nosem přímo mezi očima. Byla to jedna z prvních vysetých a hojila se dlouho. Zmizela jako poslední. Má po ní jizvu. Na radu pediatra jsme do hojení nezasahovali a jizva se udělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4433
14.5.22 12:04

@Emisis dcera ma jamku na spanku, syn skoro uprostřed čela…já u brady, ale po 30 letech není téměř vidět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 14:12

Ta se bude hojit asi dlouho, já měla stopy po jedné ošklivé neštovici fakt dlouho.
Každopádně na případnou jizvu, až se mu to zhojí, doporučuji Bi-Oil. Dcera měla dlouho jizvičky na rukou (proletěla se při pádu z kola nějakým křovím a ty jizvy po škrábancích zůstaly) a až díky Bi-Oilu jí to začalo mizet.

• Citovat
  • Nahlásit
76
14.5.22 18:50

Holky připíchnu se s dotazem.. čím nejlépe mazat neštovice??
Dcera má třetí den a je toho plná :( nejvíc obličej a vlasy už fňuká že to svědí a to je velká holka 8 let :nevim:
Máme tekutý pudr od Dr a koupila sem ještě Novikov a Tee tree olej do těch vlasů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25691
14.5.22 19:36
@weronika.77 píše:
Holky připíchnu se s dotazem.. čím nejlépe mazat neštovice??
Dcera má třetí den a je toho plná :( nejvíc obličej a vlasy už fňuká že to svědí a to je velká holka 8 let :nevim:
Máme tekutý pudr od Dr a koupila sem ještě Novikov a Tee tree olej do těch vlasů.

Fenistil gel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
14.5.22 21:22

@weronika.77 nedavam vůbec tekutý pudr, po něm to prý svedi víc. Davala jsem první tři dny fenistil kapky. A ty co svedily nejvíc jsem mazala Virasoothe gelem. Dnes to má 5.den a fenistil už dávám jen na noc. Pupinky se už hezky hojí jen ten jeden má skaredy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
14.5.22 22:16

@Emisis děkuji.. nevím proč mi ho v lékárně nenabídli když jsem po nich chtěla ještě něco jiného :?
Zítra koupím :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
dnes v 14:14

Mě doktorka doporučila Betadine mast

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...