Střídáme se v pořádání oslav

8146
18.1.20 23:01

oslava na oplátku

Jen průzkum.
Jsme 3 páry (A, B, C), které se stýkají. Když jdeme „jen tak“ každý platí za sebe.
Když se jde slavit, tak hradí útratu oslavenec.
Dnes jsme se setkali, kvůli oslavě narozenin jednoho ze šestice. Ale byli jsme překvapeni, že jsme jen A a B. Bylo nám vysvětleno, že pár C neoplácí pozvání a tedy je už oni A nebudou zvát.
Jak to máte vy v okolí? A jak byste se zachovali? Nepozvali byste nebo chtěli oslavit narozeniny i s těmi co neoplání?
Díky za reakce.

Příspěvek upraven 18.01.20 v 23:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24082
18.1.20 23:04

Na oslavy zvu lidí, které tam chci mít, na nějaké oplácení si nehraju…však je to jednou za rok.
Ani já oslavu narozenin nedělám, přesto mě kamarádi na své narozky pozvou, pokud chtějí. ;)
Mám to tak i u dětí, taky synovi pozvu kamarády, které si preje, a nehledim na oplátky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
18.1.20 23:06

@Mar__tanka1983 já to mám taky tak, prostě koho chci, toho mám pozvaného, u dcery taky tak při oslavách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7182

Já zvu lidi na narozeniny, protože je mám ráda a chci je tam mít, ne aby mi pak oplatili pozvání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30283
@bublinek píše:
Jen průzkum.
Jsme 3 páry (A, B,C), které se stýkají. Když jdeme „jen tak“ každý platí za sebe.
Když se jde slavit, tak hradí útratu oslavenec.
Dnes jsme se setkali, kvůli oslavě narozenin jednoho ze šestice. Ale byli jsme překvapeni, že jsme jen A a B. Bylo nám vysvětleno, že pár C neoplácí pozvání a tedy je už oni A nebudou zvát.
Jak to máte vy v okolí? A jak byste se zachovali? Nepozvali byste nebo chtěli oslavit narozeniny i s těmi co neoplání?
Díky za reakce.

My slavíme pouze doma. Takže občerstvení je bohaté a za naše náklady. Býváme zvaní i na jiné narozeniny. Takže se jako vyrovnáme, ale kdyby mě nepozvali, nic si z toho nedělám. Další rok je zas pozvu. U nás je nejhorší to časově skloubit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5947
18.1.20 23:17

To se divím, že mě vůbec někdo zve na oslavy, já totiž neoplacim, svoje narozeniny nerada slavim ve velkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10983
18.1.20 23:18

My se do podniků nezveme, většinu oslav směřujeme na grilovačku od jara do podzimu, a nevedeme si statistiky, jestli se na naší zahradě upeklo víc masa než u B nebo C. Vždy se snažíme na návštěvu něco donést (po domluvě s hostitelem - např. zavolám, že dezert zajistím já nebo že jedeme přes farmu a dovezeme čerstvé sýry apod.) a stejně tak když dorazí návštěva k nám, tak většinou něco donesou (nebo taky ne a řeknou „měli jsme frmol, nestihli jsme nic vzít“, a nám je to fuk).
Dopřávám si ten luxus se stýkat pravidelně jen s lidmi, se kterými máme vyrovnané emocionální konto (to finanční nás nezajímá).

Edit: Jo a diskuzi jsem rozklikla, protože mě zajímalo, jestli někdo měl třeba na oslavě místo dortu lázeňské oplatky, chvilku mi trvalo, než mi to došlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
18.1.20 23:23
@zrcadlo píše:
My se do podniků nezveme, většinu oslav směřujeme na grilovačku od jara do podzimu, a nevedeme si statistiky, jestli se na naší zahradě upeklo víc masa než u B nebo C. Vždy se snažíme na návštěvu něco donést (po domluvě s hostitelem - např. zavolám, že dezert zajistím já nebo že jedeme přes farmu a dovezeme čerstvé sýry apod.) a stejně tak když dorazí návštěva k nám, tak většinou něco donesou (nebo taky ne a řeknou „měli jsme frmol, nestihli jsme nic vzít“, a nám je to fuk).
Dopřávám si ten luxus se stýkat pravidelně jen s lidmi, se kterými máme vyrovnané emocionální konto (to finanční nás nezajímá).Edit: Jo a diskuzi jsem rozklikla, protože mě zajímalo, jestli někdo měl třeba na oslavě místo dortu lázeňské oplatky, chvilku mi trvalo, než mi to došlo :lol:

jj, chybí mi tam čárka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.20 23:27

Nepřijde mi nezbytné pořádat oslavu na oplátku, někdo na to prostě není. Jsou lidé, kteří mimo rodinu slaví třeba jenom kulatiny. Pokud na oslavu, kterou nebudou oplácet, přinesou oslavenci důstojný dárek, nevidím důvod, proč by neměli být pozváni i příště.
Nejde spíš o to, že se zúčastní, nepřinesou nic (nebo jen blbost) a pořádající pár už nemá chuť zvát a platit znovu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
18.1.20 23:30

@zlobivá_matka ne, vždy byly nějaké dárky, dárkama to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1136
18.1.20 23:36
@Mar__tanka1983 píše:
Na oslavy zvu lidí, které tam chci mít, na nějaké oplácení si nehraju…však je to jednou za rok.
Ani já oslavu narozenin nedělám, přesto mě kamarádi na své narozky pozvou, pokud chtějí. ;)
Mám to tak i u dětí, taky synovi pozvu kamarády, které si preje, a nehledim na oplátky;)

Řešíme to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
18.1.20 23:43

@zrcadlo Já se taky těšila na oplatky :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.20 23:43
@bublinek píše:
@zlobivá_matka ne, vždy byly nějaké dárky, dárkama to není

V tom případě je to věc páru, který zve / už nezve. Osobně bych je pozvala v případě, že by mi s nimi bylo dobře, a to i v případě, že oslavu neoplácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10485
19.1.20 00:06

@bublinek
Když se stýkáte takto úzce a intenzivně všichni, tak jak budou po takové akci vypadat další vztahy…?

C: „Proč jste se u nás nestavili?“
A: „Byli jsme u B na oslavě“
C: „Ona byla nějaká oslava?“
A: „No byla, ale oni vás nepozvali“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7182
19.1.20 00:31
@Lucie_Sx píše:
@bublinek
Když se stýkáte takto úzce a intenzivně všichni, tak jak budou po takové akci vypadat další vztahy…?C: „Proč jste se u nás nestavili?“
A: „Byli jsme u B na oslavě“
C: „Ona byla nějaká oslava?“
A: „No byla, ale oni vás nepozvali“?

No bohužel to vidím podobně, parta půjde postupně do kopru a Bčka se s nimi budou stýkat zvlášť. Mě by to na Ačka asi docela mrzelo… Jestli je takový problém v penězích, tak se dá udělat i levnější varianta než v podniku, domácí oslavy, kde každý přinese něco… Pokud by mi na tom přátelství záleželo, tak se to dá vždycky řešit jinak než vystrčením jednoho páru. Taky bych se od Aček cítila do budoucna trochu pod tlakem, že když nebudou moje oslavy finančně srovnatelné s jejich, tak taky upadnu v nemilost. Vždyť to je na podobný úrovni jako pozvání na svatbu „na oplátku“, my byli u nich, tak oni musí k nám a když jdou tihle, tak tamty nepozvat by bylo blbý, i když jsme je neviděli pět let :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat