Oslovení na ulici, v obchodě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 10:38
Oslovení na ulici, v obchodě

Ahoj holky,

jako muž bych se Vás rád zeptal. Jaký máte názor na to, když vás chlap osloví na ulici, v obchodě,..? Uplně neznámej chlap, snad né moc ošklivej, snad dobře oblečenej, čistej, slušnej.

Něco ve smyslu
„Ahoj. Potřebuju ti něco říct“
„x“ reakce holky, např Ahoj, no? atd
„Je mi to trochu blbý, ale chtěl jsem ti říct, že vypadáš jako sympatická holka a rád bych se s tebou seznámil“
dál záleží na situaci a reakci dané holky - podání ruky, jméno, atd…

Rád bych slyšel názor holek od 17-25 let. Starší by asi mladšího nechtěli, ale ocením názor každé z vás.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11502 příspěvků 13.01.19 10:44

Vypustila bych tu část: potrebuju ti neco říct. To zní fakt zoufale. Jinak se mi to občas stalo, vždy jsem slušně odvetila, ze nemám zájem a šla si po svém. Takový styl seznámeni mne neoslovuje.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 13.01.19 10:46

Jo, prákrát se mi to stalo (a to teda nejsem žádná královna krásy). Prostě řeknu: Ne, díky, jsem vdaná.
Když je to nějaký slizoun, tak si pomyslím, co je to za úchyla. :mrgreen:

Kdybych byla volná, tak by se mi musel tedy hodně líbit, abych souhlasila.

Kolik ti je? U těch starších o 10 či více let bych taky byla daleko obezřetnější a odmítavější, než u vrstevníků.

Ještě teda nevím, jestli začínat s oslovením pětadvacetileté „ahoj“. :think: Zkusila bych vymyslet spíš nějaké neutrální oslovení. „Dobrý den“ je moc oficiální, ale „ahoj“ mi zas přijde moc familiérní.

Extra třída :D 11502 příspěvků 13.01.19 10:47

Jo a @klamonožka ma recht. Nebýt moc familierni a netykat. Použila bych osloveni hezky den a vykala

suwari
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 13.01.19 10:48

Popravdě,takhle jak to píšeš,že by mě oslovil úplně cizí muž a tohle na mě vybalil,tak mně by to přišlo divné a myslela bych si,že ten chlap je trochu vlezlý 8o :roll:
Něco jiného je,když tu holku osloví muž díky nějaké situaci, která nastane,třeba že se jí zeptá,kde najde mouku,nebo jí něco upadne a on jí to podá..To by mi bylo sympatické ,zvlášť pak, kdyby se na mě pěkně usmál a byl mi sympatický.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 13.01.19 10:50

Hlavně se na ní pro začátek pěkně usměj a netvař se zoufale. ;) Vůbec nejlepší by možná bylo se usmát a když se usměje nazpátek, tak jí to říct.

Helileli
Závislačka 3144 příspěvků 13.01.19 10:52

Moji rodiče se takto seznámili ;)
Jsem teda už deset let nad tvou hranicí, ale jakožto introvertovi, co nemá rád překvapení, by mi jen spadla čelist a nevěděla bych co říct. Myslím, že pokud muž do toho jde, tak by měl počítat s tím, že ten objekt jeho zájmu může být v šoku, zadaný nebo třeba nějak jinak mimo cílovou skupinu.
A případné odmítnutí brát s nadhledem a humorem. Není nic odpudivejsiho, než chlap, který z nastavení „balím tě“ přejde během pár vteřin do nastavení „uražená primadona, co si nevidí do úst“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:00

Když bych místo oznámení „Potřebuji ti něco říct“ položil otázku „Máš chvilku?“ „Můži ti něco říct“
tak žena spíš hned řekne Ne…

Ahoj, nevíš kde tady mají mouku?
Ahoj, tam…
A zašla bys na kafe?

Jako fakt??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:04

Je mi 24, tak asi nebudu chodit za holkou kolem 20 a říkat jí Dobrý den… A opravdu nebudu balit starší… Nebo já už nevím jak a kde se seznámit.. Mě přijdou zoufalý seznamky. Prostě všichni furt čumí do mobilu… To je seznámení za všechny prachy. :zed:

Levandulina
Kelišová 5996 příspěvků 22 inzerátů 13.01.19 11:08
@Anonymní píše:
Je mi 24, tak asi nebudu chodit za holkou kolem 20 a říkat jí Dobrý den… A opravdu nebudu balit starší… Nebo já už nevím jak a kde se seznámit.. Mě přijdou zoufalý seznamky. Prostě všichni furt čumí do mobilu… To je seznámení za všechny prachy. :zed:

Nejlépe se asi dá seznámit přes společné známé.
Takhle bych se asi neseznamila, jen tak na ulici. I kdyby se mi ten kluk líbil, tak bych s ním nikam nešla. .

Extra třída :D 11502 příspěvků 13.01.19 11:08

Ale žene bys měl proste vždycky vykat, zvlášť když ji oslovis na ulici. Rozhodne uděláš lepší dojem. Jinak zkus knihovnu, tam se dá zaplést tichý hovor na tema knih a není to tak okaté

Hearty
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 13.01.19 11:27

Mě se to kdysi stalo. Bylo mi asi 22 a na ulici před prací mě takhle chlápek oslovil. Byla jsem v šoku, ale byl zdvořilý a milý… Kdybych nebyla tenkrát zadaná, asi bych na to kafe šla. Ocenila jsem odvahu každopádně. Už nevím přesně, jak to formuloval, je to spoustu let, ale usmál se, pozdravil a ptal se něco ve smyslu jestli by bylo moc troufalé pozvat mě někam na kávu, že se omlouvá za zdržení, ale že když mě viděl , řekl si že by bylo škoda to aspoň nezkusit, že jsem mu moc sympatická nebo tak něco… Usmála jsem se a celkem mě to i potěšilo hele… Jak říkám, nechtěla jsem si komplikovat vztah, takže s odmítnutím je třeba počítat, ale co, svět se nezboří a když to nezkusis, tak nevíš… ;) Ale snažila jsem se být milá a neposlat ho někam, jen jsem mu řekla že je milý a že nebýt zadaná, možná by to i vyšlo. Nechtěla jsem ho odradit od dalších pokusů, byl fakt sympaťák. Nevidím na takovém seznámení nic špatného… :nevim:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 13.01.19 11:27

Tak 17-20 leté asi ne, to jsem si taky připadala vždycky divně, když mi někdo řekl „dobrý den“, ale ve 25 už fakt jo.

Zkus i třeba nějaký nový koníček, sport, dobrovolnické či zážitkové akce (Instruktoři Brno, Hnutí Brontosaurus, Velký vůz, Prázdninová škola Lipnice atd.)… Ale tak proč to nezkusit i takhle, alespoň se otrkáš.

Bubla_Bučková
Závislačka 4445 příspěvků 13.01.19 11:34

Jako královna se chce cítit každá, i mladá :mrgreen: takže dobrý den a vykání podle mě dají body navíc. Ahoj jim říkají spolužáci, vykat bude někdo, kdo jim imponuje. Taky jsem spíš pro seznámení u něčeho… Slečno kde mají mouku… A když už jste tak milá, budu dělat prvně bábovku, mám vzít hrubou nebo hladkou? Trochu podle výrazu poznáš a pak ji u salámu říct, teda my na sebe máme štěstí, nesla byste tady kousek na kávu? Ale ono je to v podstatě takový rande naslepo, už musíš nějak jednat, vypadat (jako žena) a to prostě ne každá zvládne takhle při zastavení cestou ze školy. Takže odmítnutí si neber moc osobně.

cverunka
Závislačka 2705 příspěvků 13.01.19 11:48

Já na tom nevidím nic špatného ani trapného. Obcas se mi to stane a protože jsem už docela dlouho vdaná, zdvořile odmítnu. Být volná, tak bych klidně na to kafe šla, kdyby mi kluk byl sympatický. Potřebují vám něco říct bych vynechala.Rekni jen, že je ti sympatická a jestli by s tebou někam nezasla. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >