Ospod u otce ditete

Anonymní
31.10.19 10:34

Ospod u otce ditete

Zdravím, už rok se táhne soud. Nejdřív jsem žádala o zapsání otce soudně do RL (on tam napsán být nechtěl, otcovství nepřijmal atd a vzal si na mě pravnika) testy DNA to samozřejmě prokázali. Řešila jsem výživný na sebe a teď bude soud o alimenty a péči.

Dnes přišla nečekaně sociálka k ne mě domů. A paní byla velmi milá, řekla jakou mám soudkyni a jaký jsou šance a výši výživného…vyslechla si i nahrávky hovoru, že otec nemá půl roku čas atd.
To je jedno, teď k věci. Žádala jsem o svěření do mé péče(otec ani syna nechce, říkal to u všech soudů, i když se peče o syna)… A paní z OSPODU mi řekla, že přijde nečekaně sociálka i na šetření k otci dítěte a jeho rodičům domu :nevim:. Z jakého důvodu? (Syna by jsi nevzal a ani kvůli pracovní vytíženosti do péče vzít nemohl dělá nonstop a žádný volno.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
31.10.19 10:38

A co se případně stane, když on nebo jeho rodiče nepusti sociálku domu? Jak je znám, tak to tak dopadne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
56514
31.10.19 10:40

Asi nemaj co dělat, tak jdou. žádná pravidla nejsou. U nás nebyli ani u matky, ani u otce, dorazila jen k soudu, kde nic neřekla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4249
31.10.19 11:03

Rozsah zjišťování je na soudci, pokud si soudce pravidelně nechává zjišťovat OSPODem poměry u obou rodičů, tak to není nic, co by bylo divné. Sice to není moc v souladu s posledními pokyny ministerstva, ale je to běžné. Poměry se zjišťují nejen kvůli možnosti dítěte tam pobývat, ale i k doložení životní úrovně otce pro výměru alimentů. Takže se nezneklidňuj, je to v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4891
31.10.19 11:06

OSPOD by měl kopat za dítě a možná sociální pracovnice usoudila, že je v zájmu dítěte mít oba alespoň nějak fungující rodiče a šetří, zda má v tomto případě smysl snažit se na otce nějak působit.

@Anonymní píše:
A co se případně stane, když on nebo jeho rodiče nepusti sociálku domu? Jak je znám, tak to tak dopadne :nevim:

Celkem nic, maximálně naštvou sociální pracovnici a teoreticky můžou dostat pokutu. O tom ale dost pochybuju, i vzhledem k tomu, že u otce se dítě (pokud to dobře chápu) nezdržuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama