OSPOD v domě

Anonymní
24.8.21 13:58

OSPOD v dome

Dobry den, nevite prosim co muze chtit neohlasena navsteva pracovnice ospod v dome otce ditete? Dite tady nezije, nejezdi, nestyka se, nevola, nepise po dobu 5 let.

Zalezitosti napr. alimenty, zmena prijmeni se vzdy resili jen pres soud. Vzdy to probihalo navrhem, naslednym zamitnutim, nabytim pravni moci. Doted zadny ospod tady nebyl. Ted zvonila nejaka pracovnice, manzel je v praci, kontakt mi nedala a nic neni ani ve schrance.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60937
24.8.21 14:07

Proč ses jí nezeptala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 14:11

@aiwwa Chtela mluvit s manzelem, ktery je v praci. Chtela jsem kontakt. Na to rekla, ze dojde jindy a odesla. Byla jsem se podivat do schranky a neni tam zadny listek, dopis, nic.

• Citovat
  • Nahlásit
5678
24.8.21 14:41

Matce dítěte zjevně došla trpělivost a podala návrh např. na zvýšení výživného či úpravu péče / styku s dítětem - spíše bych to ale tipla na možný návrh na osvojení dítěte novým manželem matky (pokud je vdaná? a bio-otec se pět let nestýká, nezajímá, dítě po celou tu dobu ani neviděl?).. zagoogli tohle téma, např. https://www.ak-vikova.cz/…-podminky_10
týká se vás zřejmě § 819 Obč. zákoníku
(1) K osvojení dále není třeba souhlasu rodiče, který zjevně nemá o dítě zájem.

pracovnice OSPOD to samozřejmě nebude řešit s tebou, ale s otcem dítěte.. Výživné hradíte v pořádku? OSPOD má právo provést kontrolu v domácnosti, i neohlášenou.. evidentně probíhá nějaké řízení, o kterém se manžel jistě brzo dozví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17275
24.8.21 14:51
@Lucy75 píše:
Matce dítěte zjevně došla trpělivost a podala návrh např. na zvýšení výživného či úpravu péče / styku s dítětem - spíše bych to ale tipla na možný návrh na osvojení dítěte novým manželem matky (pokud je vdaná? a bio-otec se pět let nestýká, nezajímá, dítě po celou tu dobu ani neviděl?).. zagoogli tohle téma, např. https://www.ak-vikova.cz/…-podminky_10
týká se vás zřejmě § 819 Obč. zákoníku
(1) K osvojení dále není třeba souhlasu rodiče, který zjevně nemá o dítě zájem.pracovnice OSPOD to samozřejmě nebude řešit s tebou, ale s otcem dítěte.. Výživné hradíte v pořádku? OSPOD má právo provést kontrolu v domácnosti, i neohlášenou.. evidentně probíhá nějaké řízení, o kterém se manžel jistě brzo dozví..

Nebo uz vi, jen to doma nerekl :nevim:
Prijde mi divne, pokud by OSPOD nejake rizeni vedl, ze by o tom druha strana (otec) nevedela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 14:58

@Lucy75 To zas bude neco. Vyzivne se hradi v poradku, soudni rizeni na zvyseni vyzivneho nabylo pravni moci pred mesicem. Probihalo to tak, ze soud zaslal navrh + vyzvu k vyjadreni, my jsme zaslali vyjadreni, soud zaslal termin stani, probeho 1.stani, soud zaslal termin 2.stani, probeho 2.stani, soud zaslal rozsudek, ktery nabyl pravni moci pred mesicem. Na zadnem ospodu jsme nebyli ani nikdo nebyl u nas. To muze ospod prijit k nam domu i zpetne? Styk neni zadny, svereno je do peci matky 7 let. V kazdem rozsudku je jen vyse alimentu a ze je dite svereno do peci matky. Zadny styk se tam nespomina. Ospod by mel zaslat predvolani (i kdyz nechapu, proc mesic po ukonceni rizeni), proc jezdi primo domu a odmita dat kontakt na sebe?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 15:03

@cecetka O soudnim rizeni jsme samozrejme vedeli, tam jsme i byli. Akorat vzdy prisel dopis jen od soudu. Od ospodu nikdy nic, ani tady nikdo nebyl. Zrovna je mesic + 2 dny od nabyti pravni moci, divala jsem se i na infosoud.

• Citovat
  • Nahlásit
17275
24.8.21 15:05
@Anonymní píše:
@cecetka O soudnim rizeni jsme samozrejme vedeli, tam jsme i byli. Akorat vzdy prisel dopis jen od soudu. Od ospodu nikdy nic, ani tady nikdo nebyl. Zrovna je mesic + 2 dny od nabyti pravni moci, divala jsem se i na infosoud.

Tak se bude muset chlap zajimat. Treba u matky ditete.
Nebo to nechte byt, az se pani znovu ozve nebo objevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 15:10

@cecetka Asi jo, ale nejaky dopis nebo kontakt nechat mohla.

• Citovat
  • Nahlásit
17275
24.8.21 15:15
@Anonymní píše:
@cecetka Asi jo, ale nejaky dopis nebo kontakt nechat mohla.

To mohla. Kontakt na sebe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60937
24.8.21 15:42

A nemá ještě nějaké další děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 15:50

@aiwwa Nema. Navsteva sa bude pravdepodobne tykat toho jedneho, akorat nechapu proc ospod jezdi az mesic po skonceni soudniho rizeni. Mozna to je jen nejaky omyl.

• Citovat
  • Nahlásit
60937
24.8.21 15:52
@Anonymní píše:
@aiwwa Nema. Navsteva sa bude pravdepodobne tykat toho jedneho, akorat nechapu proc ospod jezdi az mesic po skonceni soudniho rizeni. Mozna to je jen nejaky omyl.

a nebo to nebyl ospod, měla nějakou průkazku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 15:59

@aiwwa Ja s ni mluvila jen domovnim telefonem. Predstavila se jako ospod (ten cely nazev ochrana deti nebo co) z mesta xxx, ptala se jestli je manzel doma. Rikam, ze je v praci, jestli muzu neco vzkazat nebo jestli mi neda kontakt at se muze ozvat. Na to rekla, ze se zastavi jindy a dekuji. Jestli mela prukazku nevim. Musi predlozit prukazku?

• Citovat
  • Nahlásit
60937
24.8.21 16:06
@Anonymní píše:
@aiwwa Ja s ni mluvila jen domovnim telefonem. Predstavila se jako ospod (ten cely nazev ochrana deti nebo co) z mesta xxx, ptala se jestli je manzel doma. Rikam, ze je v praci, jestli muzu neco vzkazat nebo jestli mi neda kontakt at se muze ozvat. Na to rekla, ze se zastavi jindy a dekuji. Jestli mela prukazku nevim. Musi predlozit prukazku?

no, předpokládám, že něčím se prokazují. Ale tak když víte z kterého města, tak ať si tam manžel zavolá a bude vědět hned. Taky to mohl být nějaký vtipálek, co ty víš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat