Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Holky vyznáte se někdo ve vyúčtování energii? Potřebovala bych poradit. Majitelka mi poslala že máme nedoplatek jako hrom ale mě ti nesedí. Děkuji
A vyúčtování máš jen od ní nebo originál od energie? máš tam stavy elektroměru? to se dá zkontrolovat…
@Cenarius vyúčtování za rok 2020 s tím, že jsme se nastěhovali začátkem dubna. Jasně vidím, celkem uhraďte 2323,– ale ona vše rozpočtová děleno 12 měsíců krát 9 co jsme už bydleli. Nechapu to tedy. Za služby co jsou vypsané platíme 1500,– zálohy každý měsíc.
Příspěvek upraven 23.08.21 v 19:51
@Leontys píše:
@Cenarius vyúčtování za rok 2020 s tím, že jsme se nastěhovali začátkem dubna. Jasně vidím, celkem uhraďte 2323,– ale ona vše rozpočtová děleno 12 měsíců krát 9 co jsme už bydleli. Nechapu to tedy. Za služby co jsou vypsané platíme 1500,– zálohy každý měsíc.Příspěvek upraven 23.08.21 v 19:51
tak to je fer 1742
@matkabagristy no takhle je to fér, ale ona mi počítá v tom sloupci skutečný naklad vše děleno 12 krát 9 tdohromady to dělá 20859 a odečte od toho 15.000,– zálohy za 9 měsíců plus 1 za kauci. Že je to blbost to takto počítat? To vychází nedoplatek 5859 a tuto částku po nás chce
@Leontys píše:
@matkabagristy no takhle je to fér, ale ona mi počítá v tom sloupci skutečný naklad vše děleno 12 krát 9 tdohromady to dělá 20859 a odečte od toho 15.000,– zálohy za 9 měsíců plus 1 za kauci. Že je to blbost to takto počítat? To vychází nedoplatek 5859 a tuto částku po nás chce
uz mi to doslo, vy jste platili nizsi zalohy, nez je v tom vyucovani. Tak to ma dobre.
@Leontys píše:
@matkabagristy no takhle je to fér, ale ona mi počítá v tom sloupci skutečný naklad vše děleno 12 krát 9 tdohromady to dělá 20859 a odečte od toho 15.000,– zálohy za 9 měsíců plus 1 za kauci. Že je to blbost to takto počítat? To vychází nedoplatek 5859 a tuto částku po nás chce
Mě to připadá ok. Majitelka platila vyšší zálohy než ty, proto ten nedoplatek ![]()
Na faktuře jsou náklady jen za váš byt? A zaráží mě, že za rok 2020 dostáváte vyúčtování až teď. To je běžná praxe?
@Uslava ja myslim, ze zakonny termin pro vyuctovani 2020 je kveten 2021.
Kdyz jsem jeste byla v SVJ, tento termin byl pro nas mantra, nasledne 30 dni na pripadne reklamace a vracet preplatky/zadat o nedoplatky.
@Jogrr píše:
@Uslava ja myslim, ze zakonny termin pro vyuctovani 2020 je kveten 2021.
Kdyz jsem jeste byla v SVJ, tento termin byl pro nas mantra, nasledne 30 dni na pripadne reklamace a vracet preplatky/zadat o nedoplatky.
papír, peníze do konce srpna, tam je z lonska kvůli kovidu nějak prodloužená doba, už tu běžela diskuse, někde jsem to dohledala
Má to špatně, neplaťte to. Teplo nemůže rozpočítávet stylem - vydělím rok dvanácti. Pokud nemáte odečty měřáků, tak se rozpočítává procentuálně podle jednotlivých měsíců. Až budu mít chvíli, tak to spočítám, vzhledem k tomu, že jste se nastěhovali v dubnu, tak tam tak velký nedoplatek nebude.