Vyzná se někdo podrobně ve vyúčtování energii?

328
23.8.21 19:07

Vyzná se někdo podrobně ve vyúčtování energii?

Holky vyznáte se někdo ve vyúčtování energii? Potřebovala bych poradit. Majitelka mi poslala že máme nedoplatek jako hrom ale mě ti nesedí. Děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20924
23.8.21 19:14

No? Co se ti nezdá?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32232
23.8.21 19:30

A vyúčtování máš jen od ní nebo originál od energie? máš tam stavy elektroměru? to se dá zkontrolovat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
328
23.8.21 19:49

@Cenarius vyúčtování za rok 2020 s tím, že jsme se nastěhovali začátkem dubna. Jasně vidím, celkem uhraďte 2323,– ale ona vše rozpočtová děleno 12 měsíců krát 9 co jsme už bydleli. Nechapu to tedy. Za služby co jsou vypsané platíme 1500,– zálohy každý měsíc.

Příspěvek upraven 23.08.21 v 19:51

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
328
23.8.21 19:50

@Monchichik přidala jsem sem fotku. Vůbec se v tom nevyznám

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
23.8.21 19:53
@Leontys píše:
@Cenarius vyúčtování za rok 2020 s tím, že jsme se nastěhovali začátkem dubna. Jasně vidím, celkem uhraďte 2323,– ale ona vše rozpočtová děleno 12 měsíců krát 9 co jsme už bydleli. Nechapu to tedy. Za služby co jsou vypsané platíme 1500,– zálohy každý měsíc.Příspěvek upraven 23.08.21 v 19:51

tak to je fer 1742

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
328
23.8.21 19:59

@matkabagristy no takhle je to fér, ale ona mi počítá v tom sloupci skutečný naklad vše děleno 12 krát 9 tdohromady to dělá 20859 a odečte od toho 15.000,– zálohy za 9 měsíců plus 1 za kauci. Že je to blbost to takto počítat? To vychází nedoplatek 5859 a tuto částku po nás chce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
23.8.21 20:12
@Leontys píše:
@matkabagristy no takhle je to fér, ale ona mi počítá v tom sloupci skutečný naklad vše děleno 12 krát 9 tdohromady to dělá 20859 a odečte od toho 15.000,– zálohy za 9 měsíců plus 1 za kauci. Že je to blbost to takto počítat? To vychází nedoplatek 5859 a tuto částku po nás chce

uz mi to doslo, vy jste platili nizsi zalohy, nez je v tom vyucovani. Tak to ma dobre.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15432
23.8.21 20:16
@Leontys píše:
@matkabagristy no takhle je to fér, ale ona mi počítá v tom sloupci skutečný naklad vše děleno 12 krát 9 tdohromady to dělá 20859 a odečte od toho 15.000,– zálohy za 9 měsíců plus 1 za kauci. Že je to blbost to takto počítat? To vychází nedoplatek 5859 a tuto částku po nás chce

Mě to připadá ok. Majitelka platila vyšší zálohy než ty, proto ten nedoplatek :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
328
23.8.21 20:39

@matkabagristy aha aha děkuji ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Uslava
23.8.21 20:57

Na faktuře jsou náklady jen za váš byt? A zaráží mě, že za rok 2020 dostáváte vyúčtování až teď. To je běžná praxe?

  • Citovat
  • Upravit
6879
23.8.21 21:13

@Uslava ja myslim, ze zakonny termin pro vyuctovani 2020 je kveten 2021.
Kdyz jsem jeste byla v SVJ, tento termin byl pro nas mantra, nasledne 30 dni na pripadne reklamace a vracet preplatky/zadat o nedoplatky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65452
23.8.21 21:16
@Jogrr píše:
@Uslava ja myslim, ze zakonny termin pro vyuctovani 2020 je kveten 2021.
Kdyz jsem jeste byla v SVJ, tento termin byl pro nas mantra, nasledne 30 dni na pripadne reklamace a vracet preplatky/zadat o nedoplatky.

papír, peníze do konce srpna, tam je z lonska kvůli kovidu nějak prodloužená doba, už tu běžela diskuse, někde jsem to dohledala

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
24.8.21 08:39

Má to špatně, neplaťte to. Teplo nemůže rozpočítávet stylem - vydělím rok dvanácti. Pokud nemáte odečty měřáků, tak se rozpočítává procentuálně podle jednotlivých měsíců. Až budu mít chvíli, tak to spočítám, vzhledem k tomu, že jste se nastěhovali v dubnu, tak tam tak velký nedoplatek nebude.

  • Citovat
  • Upravit
328
24.8.21 17:39

@Janli dobře děkuji moc

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný