Otázka pro supermatky.

Anonymni
11.10.09 20:26

Otázka pro supermatky.

Ahoj, v souvislosti s diskuzí https://www.emimino.cz/modules.php?… která proběhla snad včera, bych se chtěla zastat maminek, které opravdu s dítětem nestíhají úklid, vaření atd. denně a zeptat se těch, které se tomu tak pohoršeně divily:

CO DĚLAJÍ VAŠE DĚTI V DOBĚ, KDY VY BĚHÁTE S LUXEM, HADREM, PRACHOVKOU, VAŘEČKOU A ŽEHLIČKOU???

Já patřím k těm, které opravdu téměř nic nestihnou. Moje dítě doma nespí, pouze venku v kočáru. Balkon ani zahradu nemáme, takže musím vyrazit do ulic. Samo si nehraje, v postýlce, ohrádce ani lehátku nevydrží. Vyžaduje moji spoluúčast na všech činnostech. Nikdy jsem se nesnažila vychovat si závisláka, prostě je takové a časem z toho vyroste. Upozorňuji, že se bavím o dítěti DO 1 ROKU.

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1837
11.10.09 20:36

Sice nejsem supermatka… ale reaguju.
no já nevím, Anonymní, koukala jsem na tu diskuzi, a nepřipadá mi, že by se až tak pohoršeně divily… Jako někdo to tam napsal, to je fakt.
Já jsem nestíhala NIC (ale fakt, to byla krize) v šestinedělí :lol: :lol: to jsem vypadala jak zombice a doma byl prach uááá radši nevzpomínam :lol:

• Anonymní, to, co popisuješ, měla kamarádka - holčičku, která prostě pořád nějak něco vyžadovala,skoro nespala - buď plakala nebo prostě byla pořád vzůru…

No a moje dcera vyžadovala pozornost snad pořád, věčně jsem ji měla na ruce, takže byly doby, kdy namazat si rohlík bylo nemožný, protože jsem k tomu potřebovala dvě ruce - o tom, že jsem si neuvařila oběd, ani nemluvim - od jejích čtyř měsíců, kdy začly příkrmy, jsem ráno vylítla z postele a naházela do vody brambory, mrkev a maso a škrtla pod tím - pak už se dcera vzbudila a byl konec.

prostě taková byla…

Anonymní - ty řeči „nechápu jak někdo něco nestíhá“ - pusť to z hlavy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
11.10.09 20:40

Tybrdo,
já teda nevím - jediná která říkala že uklízí je Petra z Lovosic (zdravím :lol: )

:lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
11.10.09 20:44

No, ne že bych měla nějak uklizeno a za supermatku se taky nepovažuju, ale když už něco dělám, tak to dělám, když Samík spí nebo si hraje, popř. si ho po:,–(ím do lehátka, tahám ho s sebou a vyprávím mu, co dělám - tak jednu nějakou věc mě nechá udělat, delší akce nerozjíždím, to jenom když je doma manžel nebo si Samču vezme mamka…

Kdybych měla takové mimčo, co chce být furt se mnou a u mě, tak bych asi nosila - u nás to potřeba naštěstí není. Sice ruce jsou volné, ale „baťoh“ trochu překáží :lol:

Ale též mi nepřišla ta diskuze nějak extrémní, podivila se tam jedna mamina a ta to zřejmě nechápe, páč má zlaté dítko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
11.10.09 20:48

no, moje jiná kámoška má holčičku, která si v postýlce hraje s ručičkama, s dekou, se stonožkou, žbrblá si… a kámoška si při ní dodělává vejšku.
NEZNAM NECHÁPU :lol: :lol: ale JE TO TAK! A když se holčičce chce usnout, tak se jí tak jako přivíraj očička… přivíraj… přivíraj… a spí. Spí takhle v deset dopoledne, spí takhle ve dvě odpoledne… v noci se dvakrát vzbudí na kojení (ve dvanáct a ve tři) - a pak si zase žbrblá v postýlce a kamarádka u ní sedí a u toho si tam vypisuje ňáký moudra z knížek.
ale já si prostě řikam, že osud jí to prostě vrátí na dalšim dítěti který bude a bude celej den řvát a hotovo :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
11.10.09 21:01

Zlatuško,
nechci ti brát iluze, ale já jsem měla takhle hodné děti hned dvě :lol: Teda ne že by čas od času kluci neprudili, to by byli fakt divní, ale už první syn byl podezřele hodný (taky jsem si s ním dodělala výšku :wink: ), takže jsem s hrůzou čekala, co bude s druhým… A nic nebylo 8) Takže vždycky říkám, že první byl hodný a druhý ještě hodnější :wink: Třeba si kamarádka udělá další výšku :lol: :lol: :lol: Úplně si pamatuju, jak mladší ležel na gauči na kojícím polštáři a pozoroval, co dělám, hrál si s ručičkama, až se z toho unavil a usnul :-D

No radši už nic neříkám ;-) Ale binec jsem doma měla a mám i tak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.10.09 21:04

Zlatusko: kámošce fakt závidím :-))) Já naopak doufám, že moje další dítě bude naprosto samostatná jednotka a bude mě vyžadovat jen na kojení :-)

Holky, máte pravdu, že ta diskuze nebyla nijak extrémní, ale já už jsem asi přecitlivělá na všechny připomínky ohledně neuklízení, nevaření a nestíhání ničeho, protože TO MOJE DÍTĚ MĚ PROSTĚ NENECHÁ VŮBEC NIC. On to fakt asi nepochopí, kdo nezažil…

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
6266
11.10.09 21:11

Ahoj, doufam tedy, ze se nezaradim mezi supermatky, kdyz byla otazka vlastne pro ne :D .

Prvni dva mesice po porodu jsem nedelala doma NIC. Manzel mi dokonce mazal i snidani, nez odesel do prace. Pak se to razem nejak otocilo. Tobik pres den skoro vubec nespal, ale v satku a pri chuzi to slo. Takze jsem ho zasatkovala a utirala prach, myla nadobi, varila… jen zehlit jsem si s nim netroufla. To byly nase nejuklizenejsi okamziky. Kdyz se zacal plazit, tak uz v satku moc byt nechtel, tak to zas zacalo pokulhavat. Mam ale vyhodu, ze uklidit me necha. Bavi ho koukat se na lux, prenaseni predmetu… porad mu u toho povidam, ted ho zacinam mirne zapojovat (podava pradlo a tak). Ale neuvarim. Varim az kdyz prijde manzel domu. Takze tak u nas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.10.09 21:19

No, já nejmíň stíhala, když jsem měla doma jen jedno dítě - a to jako opravdu. Teď mám tři a dá se - ale není to tím, že bych byla dokonalá, ale tím, že jsem zvyklá, naučená, a že neprovozuji spoustu zbytečných činností.

A taky mi to zpětně přijde jako brnkačka, ale pamatuju si to dost přesně - takže nestíhající prvomaminy, buďte k nám přemoudřelým matadorkám tolerantní - taky brzy zapomenete a bude trousit moudra o pohodičce s jedním pohybově neaktivním dítětem.

A heč, včera a dneska jsme doma měli bobek v nočníku - huráááááá! (ale granule zatím stále ještě nezvládáme…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
11.10.09 21:47

No me teda neprijde ze by se nekdo pohorsene divil 8O

Jinak ja neuklizim kazdy den protoze nemam duvod,udrzuji byt v naprostem poradku i kdyz napriklad odchazim ven protoze jednak jsem tak naucena a jednak nikdy nevim koho venku potkam a pozvu k sobe domu.

No a uklizim kdyz je mala vzhuru,vzdy jsem to tak delala,ted mi beha kolem vysavace a skace po nem.

P.S.Lesi gratulace k bobku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
11.10.09 22:13

anonymní zakladatelko, vadí to někomu? Tedy to, že neuklidíš, neuvaříš a já nevím, co ještě? Stěžuje si manžel nebo tě někdo pomlouvá? Ne? Tak to neřeš, on se svět nezboří!!! A jestli ano, toho někoho si „pronajmi“ třeba na dva dny a ať pak něco povídá!
Nic si z toho nedělej, úplně extrémní bordel doma určitě nemáš a časem se to upraví, určitě, věř tomu! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
12.10.09 07:26

Hele holky, že si ze supermatek něco děláte???
Já měla nejstarší holku příšernou, nespala, neexistovalo od ní odejít, já v jejích třech měsících vypadala na 40 a uspala běžně tak 3 hodiny v noci, doma byl bordel jak v tanku a manžel raději byl co nejdýl v práci než aby s něčím pomohl. S hrůzou sem čekala jakej bude kluk. Byl skvělej, potřeboval jen nakrmit a přebalit, jinak dítko k pomilováví, zabavil se sám. tak se to krásně zlepšovalo a všichni jsme ve zdraví přežili.

Teď co mám malou, tak ta je asi za odměnu, spinká, papá, je hodná a ještě mám k ní 3 pomocníky - takže vydržte - ODMĚNA PŘIJDE!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.09 07:48

ahojky tak sem pročetla i tuto diskuzi

janac taky te zdravím :lol: :wink:

vím z předešlé diskuze že reagovalo více holek, no ale i já psala..a taky sem psala že sem mela problémy po císaři a to 4 mes otevřené= břicho tak je logický že sem nic neudela…a potom..človeku to nedá, když je doma pes který líná, když je doma díte které se batolí po zemi a je celý špinavý a od chlupu.., když drží rohlík, piškot a já nevím co a válí to po zemi, , když je starší a všude sou drobky .takže sem se naučila delat náký režim…vaření to si myslím že je bežná vec., vysát bylo taky hned a vytřít to bylo taky za 15 min …okna, koupelnu,zrcadlo, drbání linky sem určite každej den nedelala,,..taky když človek vstává v 6 hod dá se toho za den stihnout hodne.....takže když byla míša kolem 5-6 mes…tak sem si to udelala když spinkala..popřípade byla hodný díte tak sem jí dala do lehádka a delala to sní…když byla starší tak v dobe spánku…človek si zvykne na vše i na takový režim.....určite se neřadím mezi super matky…me to příjde jako běžná vec protože sem si na ten režim navykla…vubec sem netvrdila že bych mela doma byteček jako ze škatulky, ale bežný uklid tak aby to vypadalao u nás nák normálne proste zvládám......nepříjde mi nic nenormálního kdyžtřetina holek napíše že domáctnost s prckem zvládá další čtvrtina ne.....ani nevidím duvod proč to řešit......diskuze je sice od slova diskutovat ale človek aby se bál napsat náky názor, aby jej náhodou další neukamenovaly za to že napíše že on domáctnost zvládl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.09 08:00

možná že kdybych psala příspevky do jiných diskuzí krom tech kterých navševuji stále jako anononymní tak by se v tom nikdo neštoural..a vubec proč nepsat všichni jako anononymní..proste skrýt se a pak si psát …s odvahou…a to co chi a ne jen sopatrností aby se muj názor náhodou nekoho nedotkl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16939
12.10.09 08:09

Ahojky,

taky nejsem supermatka, děti už mi relativně odrostly (6 a 7 let) ale moc dobře si pamatuju, jak jsem - když jsem nutně potřebovala něco dělat v kuchyni - si ležícího Jíru dala na zem na deku, rukama jsem něco dělala a nohou na něj chrastila chrastítkem :o)) Když už se pak batolil, dala jsem mu míček a v kuchyni mi ho honil pod nohama. Vařit se s ním docela dalo.

On by býval taky neustále vyžadoval nošení, ale jelikož trpím na záda, prostě to nešlo, takže jsem musela různě improvizovat. V nejhorším případě trošku toho řevu vydržet.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama