otec dítěte vs. nový přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gallia
Povídálka 11 příspěvků 13.03.09 12:54
otec dítěte vs. nový přítel

Milé (nejen) rozvedené maminky,
prosím o radu. S teď už bývalým manželem jsme se po 8 letech rozešli, v době kdy jsem byla v pátém měsíci těhotenství. Opustila jsem ho já, protože se ke mě choval „nehezky“. Už to mám srovnané a tohle nechci rozebírat.
Po zbytek těhotenství jsem cítila k bývalému averzi, chodila k psycholožce a on měl se mnou zákaz styku. Ale po porodu jsem mu dovolila přijít do porodnice se za malou podívat…
První půlrok života malé za náma přišel čtyřikrát. O vánocích (2007) přijel i s jeho matkou a od té doby se snaží, jezdí často, skoro každý týden. Možná se snaží ještě i zachránit náš vztah, i když už jsme rozvedení.
Dříve jsem cítila vztek a pořád ještě k němu cítím strach… Jsem si jistá, že zpátky bych ho už nikdy nechtěla. Byla bych nejradši, kdyby z mého života navždy zmizel…
Dlouho jsem byla sama. Bylo to nelehké období. Teď už téměř 2 měsíce mám nového přítele. Klape nám to spolu, i mou malou dcerkou a věřím v naši společnou budoucnost.
Akorát pořád odkládám setkání bývalého s mým novým přítelem. Nevím, co mám dělat. Bývalý nemá ani tušení, že někoho mám. On byl zvyklý mě vlastnit, bez jeho svolení jsem nikam nesměla. Vím, že ho raním.. bojím se, jak se zachová… V noci mívám občas zlé sny.
Zatím s novým přítelem nebydlíme spolu, takže se to dá zařídit, ale vnitřně cítím, že už bych to měla pomalu začít řešit. Poradíte?

Reakce:
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 13.03.09 13:20

No vlastní zkušenost fakt nemám,ale vnitřní hlas mě napovídá, že by bylo asi lepší, nejdřív o novém příteli jen tak mezi řečí informovat a teprve pak je konfrotntovat tváří v tvář. No a taky bych možná počkala dýl jak dva měsíce, kdyby to nedej bože nevyšlo, tak aby tě nenapadl jako že si lehká děva. To víš uražená mužská ješitnost umí být hodně zlá.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 13.03.09 14:02

Určitě bych svého nynějšího přítele informovala o své minulosti, o povaze bývalého manžela a o předpokladech jeho zachováníse po té, co se dozví o tom, že už nejsi sama…

Nevím, čeho se obáváš, jestli, že bude útočit na Tebe, na něj, nebo začne vydírat dítětem…

Nelámala bych si hlavu tím, jestli to, že někoho máš, sdělím exmanželovi, ale netajila bych to za každou cenu. Pokud se zeptá, ano, mám vztah, který zatím klape, když ho to nebude zajímat, sama začínat nebudu… Jste rozvedení a tohle je teď čistě Tvůj život, do kterého Ti nemá právo mluvit. Na dítě má právo, je-li právně otec (zapsán v RL) a platí. Nejspíš máte i soudem určený styk otce s dítětem. To nijak neovlivníš. Ale ani on ne. Může podat návrh na úpravu, ale pokud se o dítě řádně staráš, pochybuji, že se tím něco změní…

Myslím, že jestli mu o svém příteli řekneš předem, nebo se s ním setká tváří v tvář, bude řádit stejně. Chce se na to vnitřně připravit a najít podporu v partnerovi. Ale brala bych to tak, že Ty nejsi povinná se mu o svém životě zpovídat…

janno
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 13.03.09 16:16

Novemu priteli bych vysvetlila situaci, a byvalemu zatim nic nerikala. 2mesice jsou kratka doba, stat se muze cokoliv, preju jen to dobre, ale proc virit vodu?

Pragrice
Povídálka 14 příspěvků 13.03.09 16:30

Galio, mezilidské vztahy nejsou jednoduché ale rozhodnout se musíš. Rozváděla jsem se když dítěti bylo 8 a to už ledacos chápe a pozoruje.Raději bych bývalého informovala /máte přece už každý svůj život, předpokládám/, že někdo jiný existuje, aby to třeba nešťastně neprofláklo dítko. Na druhou stranu 2 měsíce jsou na vztah krátká doba,tak pozor na soudy.Přeji hodně štěstí :wink:

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 13.03.09 16:38

Ahoj,

tak tuhle situaci znám moc dobře. Odešla jsem od manžela před rokem a půl a cca před 4 měsíci jsme mu s novým přítelem oznamovali náš vztah (komplikovanější o to, že oba dva byli dlouholetí kamarádi).
Doporučuju buď zvolit neutrální území nebo při tom nebýt s manželem sama. Můj manžel reagoval velmi impulzivně a bylo to hodně nepříjemný.
A ještě jsme drželi jednu zá:,–(u - aby to věděl jako první a aby se to dozvěděl od nás (ne od kamarádů v hospoě).
Bylo to hodně těžký, ale po čase přišla velká úleva, že už svůj nový vztah nemusím skrývat.

Držím palce, ať to s novým přítelem klape a ať všechno proběhne v co největším klidu.
 Tereza

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 13.03.09 20:21

Jestli se manzela bojis, tak bych mu o expriteli nejdriv rekla a to v pritomnosti jine osoby, aby se musel drzet zpatky a mel cas to v sobe zpracovat. Do pristi navstevy snad vychladne a na setkani s novym partnerem bude casem pripraven.
Rozhodne chapu tvoje obavy, takze drzim palce. Nema cenu to protahovat a trapit se…

H.

Gallia
Povídálka 11 příspěvků 17.03.09 12:35

Díky za názory, s novým přítelem jsme to o víkendu probrali a ještě počkáme. Nač čeřit zatím klidnou hladinu… Bývalého manžela budu informovat postupně, podle situace 8)
Děkuji ještě jednou, povzbudilo mě, že tak nějak nejsem sama, že tohle řeší více žen. Opravdu to není příjemná záležitost. :(
 Gallia

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >